Яка подія увійшла в історію під назвою «Листопадовий зрив»?
Що було урочисто проголошено 22 січня 1919 р. на Софійській площі в Києві?
Із якого приводу Ф. Швець виголосив таку промову: «Віднині зливаються в одно віками відділені одна від одної частини України — Галичина, Буковина, Закарпаття і Придніпровська України — в одну Велику Україну... Віднині Український народ, звільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної незалежної Української Держави на добро і щастя українського народу»?
У якому році відбулася подія, описана в уривку з джерела?
«...Між тим середня група генерала Кравса, зайнявши 30 серпня своїми передовими частинами Київ, ранком 31 серпня рушила колоною через Київ... Але одночасно зі сходу через Київські мости до Києва почали входити денікінські війська під командуванням генерала Бредова... Коли голова колони українських військ вийшла на головну вулицю Києва — Хрещатик, то добровольчі частини, увійшовши на цю вулицю з протилежного боку, відкрили по ній кулеметний і рушничний вогонь...»
Сутність поняття «червоний терор»:
Діяльність військ Антанти в листопаді - грудні 1918 р.:
Зміни в керівництві Директорією, які сталися в лютому 1919 р.:
Прочитайте уривок з документа й укажіть владу, що його видала.
«Пам’ятники, збудовані царям і царським посіпакам, що не становлять вартості ні з історичного, ні з художнього боку, зносяться з майданів та вулиць і почасти переносяться до музейних склепів, а почасти утилізуються. Всеукраїнському комітетові охорони пам’ятників мистецтва та старовини наказується цей декрет здійснити».
Землі, на яких було проголошено ЗУНР:
Орган, який був штабом підготовки повстання в Галичині та його керівника:
Сутність поняття «Чортківська офензива»:
Ворожі сили, з якими довелося воювати українському військові восени 1919 р. («трикутник смерті»):
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома