Укладення якого міжнародного договору викликано такий коментар сучасника: «Польща та більшовицька Росія поділились українськими землями, як колись в Андрусово в 1667 році»?
Яка подія увійшла в історію під назвою «Листопадовий зрив»?
Міжнародна ізоляція, кількісна перевага військ противника й те, що доводилось вести боротьбу одразу на три фронти, ідеологічні та психологічні розбіжності між галичанами і наддніпрянцями, погане забезпечення армій провіантом і зброєю, епідемії, передчасні холоди, еміграція головних провідників — це причини:
Варшавська угода між Директорією УНР та урядом Польщі передбачала:
Який договір вперше визнавав Українську Соціалістичну Радянську Республіку як суб’єкта міжнародних відносин?
«Взагалі мусимо дивитися на Варшавський договір як на тимчасовий вихід з тяжкої ситуації. Треба нам якось зміцнити свої сили для того, щоб продовжувати боротьбу з нашим головним ворогом — Московщиною», — так виправдовував свої дії:
У якому році відбулася подія, описана в уривку з джерела?
«...Між тим середня група генерала Кравса, зайнявши 30 серпня своїми передовими частинами Київ, ранком 31 серпня рушила колоною через Київ... Але одночасно зі сходу через Київські мости до Києва почали входити денікінські війська під командуванням генерала Бредова... Коли голова колони українських військ вийшла на головну вулицю Києва — Хрещатик, то добровольчі частини, увійшовши на цю вулицю з протилежного боку, відкрили по ній кулеметний і рушничний вогонь...»
«Наші Орли несуть мешканцям Волині, Поділля та Київщини порядок, свободу, благословенний мир, несуть народу можливість спокійної праці і гарантії того, що її ніхто не забере. З приводу наступу наших військ запевняємо, що він не є загарбницьким... Ми ведемо війну, яку нам нав’язали... Ми повинні встановити такі стратегічні кордони, які забезпечили б неможливість нової війни...» — із такою відозвою до місцевого населення в 1920 р. звернувся:
Сутність поняття «червоний терор»:
Зміни в керівництві Директорією, які сталися в лютому 1919 р.:
Ворожі сили, з якими довелося воювати українському військові восени 1919 р. («трикутник смерті»):
Сутність Зимового походу, який розпочався 6 грудня 1919 р.:
Причини поразок українських військ у боротьбі за незалежність у другій половині 1919 р.:
Військово-політичні сили, які знищили денікінський режим в Україні наприкінці 1919 — на початку 1920 р.:
Прочитайте рядки життєпису історичного діяча й укажіть його:
«Роки життя — 1888-1934. Народився у с. Гуляйполе на Катеринославщині. Під час першої російської революції став членом анархістської організації, був засуджений на довічне ув’язнення. Близько трьох років був отаманом на півдні України, популярним народним ватажком, прозваний «батьком». Емігрував, помер у Парижі».
Другий «Зимовий похід» військ Армії УНР здійснено з метою
Наслідком якої події було укладання Ризького мирного договору?
Яка подія вважається кінцевою в боротьбі військ УНР за незалежність України?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома