Яку назву мав таємний договір між СРСР і Німеччиною, підписаний 23 серпня 1939 року?
Позначте положення таємного протоколу до Пакту Молотова– Ріббентропа. (Чотири варіанти відповіді)
Якими були причини невдач Червоної армії влітку–восени 1941 року? (Чотири варіанти відповіді)
Укажіть характерні ознаки нацистського окупаційного режиму в Україні. (Три варіанти відповіді)
Яке поняття виникло внаслідок подій, описаних у нижченаведеному уривку з документа?
«…У момент повного розпаду Польської держави наша дер‑ жава повинна була простягнути руку допомоги тим, хто про‑ живає на території Західної України… Минулі в останні дні вибори в Народні Збори показали… населення… воно було вже давно підготовлене для возз’єднання з Радянським Союзом».
Розташуйте міста України в порядку їх окупації нацистськими загарбниками та їхніми союзниками.
Коли з’явився документ, уривок з якого наведено нижче? «Німецькі збройні сили мають бути готові розбити Радянську Росію в ході короткочасної кампанії ще до того, як буде закінчена війна проти Англії…»
Укажіть місто, яке було центром рейхкомісаріату «Україна».
Які терміни і поняття слід використовувати для характеристики процесу радянізації на західноукраїнських землях у 1939– 1941 рр.?
. Яка країна — союзник Німеччини — отримала в управління частину окупованої території УРСР, що дістала назву «Трансністрія»?
Які терміни і поняття слід використовувати для характеристики подій на території України 1941 року? (Три варіанти відповіді)
Коли відбулися події, про які йдеться в уривку з доповідної? «У селі Ковинічі Дрогобицької області група місцевих жителів намагалася перешкодити виселенню осадників. Однак прийнятими оперативною групою НКВС заходами намічені до виселення 27 сімейств були вивезені. У селі Куклинці Тер‑ нопільської області група жінок у кількості до 60 осіб звернулася з проханням не виселяти осадника. Після відповідних роз’яснень група розійшлася».
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома