Позначте назву держави, у плани якої напередодні Першої світової війни входило загарбання і приєднання до своєї території Поділля та Волині..
Політична організація емігрантів із Наддніпрянської України, створена у Львові на початку Першої світової війни, що проголосила метою діяльності побудову самостійної соборної Української держави, мала назву:
Яка організація в роки Першої світової війни виступила з такою відозвою:
«…Перемога Австро-Угорської монархії буде нашою перемогою. І чим більша буде поразка Росії, тим швидше проб’є година визволення України… Нехай на руїнах царської імперії зійде сонце вільної України!..»?
Укажіть один із напрямів діяльності Союзу визволення України, що існував у 1914-1918 рр.
Про яку операцію російських військ Південно-Західного фронту часів Першої світової війни йдеться в документі?
«У порівнянні з надіями, що покладалися на цей фронт навесні ., його наступ перевершив усі очікування. Він виконав поставлене завдання — врятувати Італію від розгрому… полегшив становище англійців і французів на фронті, змусив Румунію стати на наш бік і зіпсував усі плани й наміри австро-угорців і німців на цей рік»
Позначте назву організації, що посіла нейтральну позицію щодо участі українців у війні, не підтримувала жодної з воюючих сторін:
Легіон Українських січових стрільців було сформвано за ініціативи...
Політик-інтелектуал і суспільний мислитель, співзасновник і один із лідерів СВУ, творець доктрини інтегрального націоналізму.
Який політичний діяч 30 липня 1914 р. в часописі «Украинская жизнь» опублікував статтю «Війна і українці», в якій закликав українців виконати «свій обов’язок громадян Росії»?
Голова української бойової управи заснованої у Львові
Створення в роки Першої світової війни легіону Українських січових стрільців засвідчувало:
Які фронти російської армії проходили українськими землями?
Позначте назву документа, звідки взято цей уривок.
«Ми, українці, з найперших днів світової війни стали щодо неї на свою власну стежку... Цю війну ми визнали чужою для себе справою, шкідливою українському та всім іншим народам імперії. Поставившись цілком негативно до війни, ми зайняли нейтральну позицію щодо сторін у боротьбі...
Ми, українці, стоїмо на основі автономного устрою тих держав, з якими нас поєднала була історична доля; державу ми розуміємо як вільну спілку рівноправних та рівноцінних націй, серед яких не повинно бути ні гнобителів, ні гноблених. Отже, боролися ми й боротимемося за демократичну автономію України, гарантовану також федерацією рівноправних народів, за цілковите забезпечення культурно-національних цінностей і політичних прав українського народу...»
Укажіть один із напрямів діяльності Союзу земст і міст Південно-Західного фронту:
Яка із наданих характеристик стосується Анрія Жука:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома