Що в УРСР стало одним із наслідків проведення партійно-радянським керівництвом СРСР кампанії, названої «ждановщиною»?
Що стримувало «радянізацію» Західної України в другій половині 1940-х – на початку 1950-х рр.?
Операція "Вісла" була спрямована проти
Операція «Захід» 1947 року передбачала
«Поява шкідливого нарису історії української літератури об’єктивно допомагає найлютішим ворогам українського народу – українсько-німецьким націоналістам. Президія Спілки та її голова т. Рильський не вжили заходів, щоби вчасно перешкодити проникненню в радянську літературу ворожих тенденцій... Журнал “Вітчизна” (ред. Яновський) надає місце статтям і творам, які пройняті буржуазною ідеологією, міщанськими поглядами на життя, аполітичністю...»
«Перешкоджання проникненню в радянську літературу ворожих тенденцій» здійснено для:
«..це один з керівників уніатської Церкви на Західній Україні.., що він має ненависть до радянської влади, і що уніатське духовенство заявляло про необхідність відірвати Україну від Москви.., що український народ є давніший від російського, що історія українського народу не має нічого спільного з історією російського народу...» - такі «злочини» інкримінувала радянська влада:
Спираючись на діаграму, визначте домінуючу за рівнем капіталовкладень галузь народного господарства УРСР у роки післявоєнної відбудови:
Із якою метою в Україні наприкінці 1940 — початку 1950-х рр. розгорнуто кампанії боротьби проти «космополітизму» та «низькопоклонства перед Заходом»?
Про які події йдеться в уривку тексту?
Ми мали декілька зупинок у великих містах: Горлиці, Явожно і Вроцлаві. Найбільшеми побоювалися зупинки в Освенцимі, ми думали, що нас везуть до концтабору. Через деякий час, однак, ми рушили далі. Найгіршою була зупинка у Явожно. Дійшло тамдо великої трагедії.
Унаслідок Другої світової війни до складу УРСР увійшли українські землі, які в міжвоєнний період (1921—1938 рр.) перебували у складі:
Слова Й. Сталіна:
«М’якотілість! Вас обманюють, спеціально доповідають про таке, щоб вас розжалобити і примусити використати резерви», адресовані першому секретареві ЦК КП(б)У М. Хрущову з приводу повідомлень про значні жертви під час
Які з указаних подій відбулися в 1947 р. (три правильні відповіді):
Установіть відповідність між подіями та їх наслідками:
1 Утворення Народного комісаріату закордонних справ УРСР
2 Завершення Другої світової війни
3 Загибель командира УПА Р. Шухевича
4 Кампанія боротьби з проявами «буржуазного націоналізму»
А Звільнення військовослужбовців із лав збройних сил, повернення евакуйованих, полонених, репатрійованих
Б Відновлення та зміцнення ідеологічного контролю над суспільством
В Посилення державної антицерковної кампанії
Г Згасання організованого збройного опору радянській владі на західноукраїнських землях
Д Перетворення України на суб’єкт міжнародних відносин
Процес повернення на батьківщину військовополонених і цивільних осіб, які опинилися за межами своєї країни в результаті війни, – це
Хронологічні рамки якого явища історії України є зайвими в ланцюжку: «1921 – 1923 рр., 1932 – 1933 рр., 1941 – 1945 рр., 1946 – 1947 рр.»?
Особливість процесу післявоєнної відбудови народного господарства України (1945 – початок 1950-х років) визначалася (три правильні відповіді) :
Мета діяльності ОУН-УПА в повоєнні роки:
Яка характеристика пов’язана із зображеним на фото діячем?
Коли відбулися події, про які йдеться у фрагменті з історичного джерела?
«Пропоную, щоб собор вирішив оці чотири точки. Перше: скасувати постанову Берестейської унії 1596 року. Друге: відірватися від Римської папської церкви. Третє: повернутися до нашої предківської святої православної віри. Четверте: возз’єднатися з Руською православною церквою в Радянському Союзі. Хто за цю пропозицію, нехай піднесе руку».
Про якого історичного діяча йдеться?
Від 1943 р. головний командир УПА. Відомий як «генерал Тарас Чупринка», голова секретаріату Української головної визвольної ради (УГВР) (1944–1950). Загинув 5 березня 1950 р.
Лисенківщина - це
У 1948 р. було побудовано найбільший тоді в СРСР і Європі магістральний газогін. Як він називався?
Які із зазначених явищ спостерігалися в розвитку культури України вдругій половині 1940 - напочатку 1950-х років?
Які поняття та терміни потрібно використовувати, характеризуючи процес радянізації західних областей України в період післявоєнної відбудови (1945 — початок 1950-х рр.)?
Із якою метою партійно-радянське керівництво СРСР і УРСР у другій половині 1940 — на початку 1950-х рр. розповсюджувало зображений плакат?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома