Як називається процес, описаний в уривку з історичного джерела?
«Після закінчення Другої світової війни на батьківщину поверталися сотні
тисяч військовополонених та цивільних осіб, що добровільно чи примусово
опинилися за межами своєї країни внаслідок війни».
У якому році Українська РСР стала членом Організації Об’єднаних Націй?
Хронологічні рамки якого явища історії України є зайвими в ланцюжку: «1921 – 1923 рр., 1932 – 1933 рр., 1941 – 1945 рр., 1946 – 1947 рр.»?
1945 рік в історії України пов’язаний із:
Особливість процесу післявоєнної відбудови народного господарства України (1945 – початок 1950-х років) визначалася :
1.першочерговою відбудовою важкої промисловості та енергетики.
2.спрямуванням основної частини капіталовкладень у соціальну сферу.
3.пріоритетним розвитком сільського господарства як джерела фінансування промисловості.
4.опорою лише на власні сили та ресурси Радянського Союзу.
5.відсутністю достатньої кількості кваліфікованої робочої сили.
6.використанням фінансової та технічної допомоги за «планом Маршалла».
Чи відображено в уривках з історичних джерел окремі аспекти життя українського суспільства в період післявоєнної відбудови (1945 – початок 1950-х років)?
1. «Долаючи нестачу кадрів, влада розпочала широко залучати на робочі місця жінок. Попри великі фізичні труднощі, жінки працювали забійниками, прохідниками на шахтах, металургами, будівельниками. Частка жінок серед робітників промисловості становила 35,9%».
2.«Житловій побутові умови населення, незважаючи на значні масштаби будівництва, залишалися важкими. Мільйони сімей жили в бараках, перенаселених «комуналках», не пристосованих для життя підвальних приміщеннях…»
«Операція «Вісла» – це :
Перелік яких термінів і понять потрібно використовувати, характеризуючи процес радянізації західних областей України після Другої світової війни?
Унаслідок Другої світової війни до складу УРСР увійшли українські землі, які в міжвоєнний період (1921—1938 рр.) перебували у складі:
Хто очолював урядову делегацію УРСР на Сан-Франциській (1945 р.), Паризькій (1946—1947 рр.) та Дунайській (1947 р.) міжнародних конференціях?
Чим було зумовлене таке повідомлення сільгоспвідділу ЦК КП(б)У: «З лютого 1946 р. почався масовий наплив населення Брянської, Калузької, Орловської, Одеської, Полтавської, Київської, Вінницької та інших областей у західні області України за хлібом…»?
У якому році відбулася подія, про яку йдеться в уривку з історичного джерела?
«У теперішній нашій ситуації, коли завдяки героїчним подвигам і славній перемозі Радянського Союзу всі українські землі з’єдналися разом і український народ став господарем на всіх своїх землях, було б невиправданим гріхом продовжувати в нашому народі ненависть і братовбивчу боротьбу, причиною якої в історії була… унія. Виходячи з цього, собор постановляє скасувати постанови Брестського Собору 1596 р., ліквідувати унію… і повернутися до нашої батьківської святої православної віри і Руської Православної Церкви».
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома