Особливість процесу повоєнної відбудови народного господарства України (1945 – початок 1950-х років) визначається
Хто очолював урядову делегацію УРСР на Сан-Франциській (1945 р.), Паризькій (1946–1947 рр.) та Дунайській (1947 р.) міжнародних конференціях?
Кампанія боротьби з «космополітизмом», що мала місце у повоєнні роки, мала яскраво виражений
Суть політики радянізації західних областей України в період повоєнної відбудови (1945 – початок 1950-х років) полягала в
Хто став митрополитом Української греко-католицької церкви після смерті А. Шептицького?
«…До Центрального табору праці в Явожно, розташованого на території філіалу колишнього концентраційного табору в Освенцимі, …потрапляли особи, «підозрювані у зв’язках з УПА» …основну частину в’язнів становили українські селяни, які потрапили до табору через так звану «колективну відповідальність». За цей період через концентраційний табір й пройшло 3 936 українських в’язнів, з них 823 жінки та кілька дітей. Більш ніж 160 в’язнів внаслідок тортур і самогубств загинули».
Про яку операцію йдеться в уривку джерела?
Згадуючи про шалений тиск Кремля на початку хлібозаготівель 1946 р., М. Хрущов (на той час перший секретар ЦК КП(б)У) у своїх мемуарах зазначав: «План встановлювався вольовим методом, хоча в органах преси і офіційних документах він «обґрунтовувався» науковими даними... При цьому виходили головним чином не з того, що було вирощено, а з того, скільки можна одержати в принципі, вибити в народу в засіки держави. І ось почалося це вибивання. Я бачив, що рік загрожує катастрофою. Чим це скінчиться, важко було передбачити...». Чим це скінчилося?
Які з указаних подій відбулися в 1947 р.?
Що було характерним для розвитку сільського господарства УРСР в період перших повоєнних років?
Що в УРСР стало одним із наслідків проведення партійно-радянським керівництвом СРСР кампанії, названої «ждановщиною»?
З якою метою радянська влада ліквідувала Українську греко-католицьку церкву (УГКЦ) (декілька правильних відповідей)?
З Постанови ЦК КП(б)У про політичні помилки та незадовільну роботу Інституту історії України Академії наук УРСР:
"Основна помилка авторів робіт з історії України полягає в тому, що вони замість того щоб розглядати історію України в тісному зв'язку з історією російського, білоруського та інших народів Радянського Союзу, ідуть шляхом українських націоналістів, розглядаючи історію України ізольовано від історії інших народів, ідучи в цьому питанні шляхом Грушевського... Ідеологи української націоналістичної контрреволюції (Грушевський, Петлюра, Донцов, Винниченко, Єфремов) намагалися роззброїти робітників та селян України в їх боротьбі за соціалізм, відірвати український народ від усіх народів радянського союзу, а Україну перетворити на колонію німецького імперіалізму".
Цитована Постанова є складовою політики:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома