Напередодні нападу на СРСР А. Гітлер заявив:
«Що стосується війни на Сході, то, звичайно, вона буде сувора. Але ні на мить не сумніваюсь в успіху. Передусім я сподіваюсь, що ми зможемо надовго забезпечити собі базу продовольства в Україні. Вона постачатиме ресурси, які нам будуть потрібні...»
У якому стратегічному плані було конкретизовано такі заяви нацистського лідера?
Унаслідок територіальних змін у Східній Європі впродовж 1939 — 1940 рр.
Наслідком підписання якого договору стали події, описані в уривку з історичного джерела?
«Німецьке населення одностайно вітає рішення радянського уряду взяти під захист братнє радянському народові білоруське та українське населення Польщі, залишене напризволяще польським урядом...»
Які заходи радянізації західноукраїнських земель у 1939 — 1941 рр. були позитивно сприйняті українським населенням?
1.Політичні репресії.
2.Колективізація селянських господарств.
3.Націоналізація закладів торгівлі та промислових підприємств.
4.Створення системи соціального забезпечення.
5.Заборона діяльності партій і громадських об’єднань.
6.Ліквідація польського та румунського державних апаратів.
Що є вагомим прикладом політики радянізації західних областей Української РСР у 1939–1941 рр.?
«Український народ не хоче й не буде своєю кров'ю рятувати Німеччину. Якщо Німеччина стоїть сьогодні перед смертельною небезпекою зі Сходу, то це наслідки дикунської політики німецького імперіалізму серед поневолених народів Сходу... Ми боремося за Українську державу, а не за чужий імперіалізм. Ми мусимо берегти наші сили, бо ми впевнені, що війна у своїй кінцевій фазі надасть нам державу...», - таку позицію у зверненні до українського народу в роки Другої світової війни проголосив
Укажіть події, пов’язані з діяльністю Організації українських націоналістів (ОУН) в роки Другої світової війни.
Прочитайте уривок з історичного джерела та виконайте завдання.
«…При вимушеному відході частинам Червоної армії забирати рухомий залізничний склад, не залишаючи ворогові жодного потяга, жодного вагона, ні кілограма хліба, ні літра пального. Колгоспники повинні рятувати худобу, хліб здавати на збереження державним органам для вивезення його в тилові райони… Державне майно рухоме та нерухоме, що не вдалося вивезти – знищувати, спалювати, шахти, будівлі заводів підривати…»
Документ є свідченням проведення радянською владою в роки Другої світової війни заходів з
Збройно-політична формація, створена Т. Боровцем (Бульбою), що діяла на Волині з червня 1941 р. до лютого 1944 р., називалася
Проаналізуйте директиву керівнику Райхсміністерства в справах окупованих східних територій А. Розенбергу: «Цей мільйон нам конче потрібен протягом наступних чотирьох місяців. Від 15 березня ми встановили щоденні норми вивезення робітників до Райху: з генерального комісаріату “Білорусі” – 500 осіб, з райхскомісаріату “Україна” – 1 000 осіб… Від 1 квітня цього року щоденна квота має бути подвоєна…»
У зверненні йдеться про
В уривку з історичного документа «У межах українсько-білоруських земель, які включено до складу генерального округу «Житомир», станом на кінець 1941 - початок 1942 рр. проживало З млн 27 тис. осіб. На початку 1945 р. чисельність мешканців округу, попри збільшення його площі від 59 056 км2 до більше ніж 64 800 км2, зменшилася до 2 млн 916 тис. осіб» схарактеризовано ситуацію в
Установіть відповідність між подіями німецько-радянської війни (1941–1945 рр.) та їхніми результатами й наслідками.
«Першим від союзників Акт підписав генерал Макартур. Далі під цим текстом поставили підписи представники всіх союзних країн, які воювали проти Країни Вранішнього Сонця. Від Радянського Союзу поставив підпис під документом 41-річний генерал-лейтенант Кузьма Дерев'янко...»
Описана в документі подія засвідчила
У роки радянсько-німецької війни «чорносвитниками» називали
Однією з подій українського визвольного руху 1944–1950-х рр. є
Оточення та розгром угруповання німецьких військ, створення передумов для остаточного визволення Правобережної України стали наслідком проведення
З іменем якого діяча пов’язані описані нижче події?
«Командування Південно-Західного фронту вжило додаткових заходів для оборони Києва в умовах оточення. Навколо міста було створено три лінії оборони. На допомогу армії сформовано 13 винищувальних батальйонів, 19 загонів народного ополчення...»
Що передбачало, окрім воєнних цілей, здійснення рейдів партизанських з'єднань на Правобережну та Західну Україну в 1943 р.?
Які терміни і поняття слід використовувати, характеризуючи перебіг подій на території України в 1943 р.?
Коли з’явився цитований наказ Верховного Головнокомандувача Збройних Сил СРСР: «Війська 1-го Українського фронту в результаті стрімко проведеної операції... штурмом оволоділи столицею Радянської України містом Києвом... Зі взяттям Києва нашими військами захоплено… плацдарм на правому березі Дніпра, важливий для вигнання німців з Правобережної України»?
Які події німецько-радянської війни відбулись упродовж 1944 року?
Укажіть основні підсумки Другої світової війни (1939—1945 рр.) для України.
Результатом наступальних операцій радянських військ, здійсненних у серпні–грудні 1943 р., було
Які події німецько-радянської війни відбулися 1943 р.?
У грудні 1942 року розпочато
Радянський льотчик часів Другої світової війни, тричі Герой Радянського Союзу, виходець з України – це
Що стало результатом наступальних операцій радянських військ, здійснюваних у січні–лютому 1944 р.?
Налагодження автоматичного електричного зварювання танкових корпусів під час німецько-радянської війни пов’язане з ім’ям
Передумовою вступу військ Червоної армії на територію Західної України історики вважають
«У період Вітчизняної війни багато кримських татар зрадили Батьківщину, дезертирували із частин Червоної армії, які обороняли Крим, і переходили на бік противника, вступали у сформовані німцями добровольчі татарські військові частини, які боролися проти Червоної армії, в період окупації Криму німецько-фашистськими військами, брали участь у німецьких каральних загонах, кримські татари особливо відзначалися своїми звірячими розправами щодо радянських партизан, а також допомагали німецьким окупантам в справі організації насильницького угону радянських партизан в німецьке рабство та масового винищення радянських людей."
У постанові ДКО СРСР №5859 радянська влада визначає::
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома