Визначте хронологічні рамки Першої світової війни.
Напередодні Першої світової війни українські землі були під владою...
Позначте назву держави, у плани якої напередодні Першої світової війни входило загарбання і приєднання до своєї території Поділля та Волині...
Позначте країни, що входили до блоку "Антанта".
Позначте країни, що входили до блоку Центральних держав.
Політична організація емігрантів із Наддніпрянської України, створена у Львові на початку Першої світової війни, що проголосила метою діяльності побудову самостійної соборної Української держави, мала назву:
Головна Українська Рада ставила собі за мету...
Легіон Українських січових стрільців було сформвано за ініціативи...
Яка організація в роки Першої світової війни виступила з такою відозвою:
«…Перемога Австро-Угорської монархії буде нашою перемогою. І чим більша буде поразка Росії, тим швидше проб’є година визволення України… Нехай на руїнах царської імперії зійде сонце вільної України!..»?
Поставте в хронологічній послідовності бойовий шлях УСС:
1. бій за гору Маківка
2. бій під Бережанами в районі гори Лисоня
3. участь в боях за Галич
4. бій за Ужоцький перевал
Про кого з історичних діячів йдеться:
«Співзасновник Української національно-демократичної партії (УНДП), згодом її голова. Обирався послом до австрійського парламенту та галицького крайового сейму. У роки Першої світової війни очолював Головну українську раду, а згодом Загальну українську раду. Після проголошення ЗУНР став головою її першого уряду»
Хто зображений на фото?
Кому з російських чиновників чи політичних діячів належали такі слова:
"Східна Галичина й Лемківщина - споконвіку корінна частина єдиної великої неподільної Росії. На цих землях корінне населення завжди було російським, тому і лад тут має бути російським. Я буду впроваджувати тут російську мову, закон та устрій"
Який підрозділ здійснював оборону гори Маківка в роки Першої світової війни, що про нього було сказано:
«...здавалося, гора рухається, дихає пеклом. Так минала година за годиною. Це був третій пам’ятний день московського наступу на Маківку. Змагалися дві сили. Одна сказала: візьму будь-якою ціною, а друга відповіла: ні за яку ціну не віддам...»?
Яку назву мала воєнно-адміністративна одиниця, утворена росіянами на українських землях, що були захоплені під час Галицької битви 1914 р.?
Коли відбулися події, про які згадував Михайло Грушевський?
«...Коли українське життя в Росії штучно руйнувалося, спинялося, заморожувалося всіма способами, галицьке нищилося ще більше грубо, наси льно й варварськи. Через кілька тижнів потому, як узято Львів..., нова російська адміністрація тутешня з Бобринським на чолі стала розвивати свою програму ліквідації здобутків українського культурного життя в Галичині. Припинено українські часописи, позакривано книгарні, просвітні, а далі взагалі всякі українські това риства. Почалися арешти й висилка до Росії «небезпечних» і «підозрілих» українських діячів. Урядування українською мовою й освіта нею припинено. Почали робити заходи для зміни унії російським православієм».
Затримання до заукінчення війни громадян, військ, суден тощо іншої держави,що перебуває в стані війни,поселення їху певному місці в умовах обмеженої свободи це -
Яким було головне завдання російської окупаційної адміністрації у Галичині і Буковині у 1914-1915 роках?
Хто зображений на фото?
Перебіг яких подій Першої світової війни відображено на карті?
Яку пісню вважають головним маршем українських січових стрільців?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома