В якому році відбувся ХХ з’їзд КПРС:
В якому році М. Хрущов провів грошову реформу:
Раднаргоспи – це:
Які наслідки для соціально-економічного розвитку УРСР в 1954-1964 рр. мала програма зображена на плакаті:
У чому полягає історичне значення ХХ з`їзду КПРС:
Позначте прізвище дисидента, який очолював УРСС:
Укажіть особу за описом і фото:
“Літературний критик, мистецтвознавець і мовознавець, академік НАН України. Працював редактором відділу літературознавства і критики видавництва "Дніпро", завідувачем відділу критики журналу "Вітчизна" (звільнений за "ідеологічні помилки"), літературним консультантом відділу першої книги видавництва "Молодь". Був звільнений після того, як 4 вересня 1965 р. виступив у кінотеатрі "Україна" на прем'єрі фільму Параджанова "Тіні забутих предків" з протестом проти арештів української інтелігенції. У 1963 р. виник задум написати працю про національну політику в Україні. У кінці 1965 р. він надіслав до ЦК КПУ листа з протестом проти арештів серед інтелігенції, пояснюючи, що це не розв'язує проблем, які викликають критику влади з боку інтелігенції. До листа було додано рукопис, який став пізніше дуже відомим.”
Хто очолив перший клуб творчої молоді — “Супутник”:
Укажіть ім’я особи за описом:
“Вкрай суперечлива фігура радянської історії. З одного боку, він цілком і повністю належить сталінської епохи, поза сумнівом є одним з провідників політики чисток і масових репресій. З іншого боку, під час Карибської кризи, коли світ перебував на межі ядерної війни і глобальної катастрофи, він зумів послухати голос розуму і зупинити ескалацію військових дій і попередити розв'язання Третьої світової війни. Саме йому післявоєнне покоління зобов'язане початим процесам звільнення від мертвих ідеологічних схем "перебудови" суспільства і відновленням прав людини на "одній шостій частині" Землі.”
Які наслідки для соціально-економічного розвитку УРСР в 1954-1964 рр. мала програма зображена на плакаті:
Позначте прізвище автора праці “Інтернаціоналізм чи русифікація?”:
Укажіть особу за описом:
“ Його важко уявити старим. Він не встиг ані зістаритися, ані навіть “подорослішати” до першої сивини. Передрікаючи собі смерть у 30 років, він пішов із життя в 28... І хоча за життя поета встигло вийти всього дві книги - збірка поезій “Тиша і грім” (1962) і казка “Цар Плаксій і Лоскотрон” (1963), його сучасники вже тоді усвідомлювали - Україна втратила Поета. Він спробував вивести людину поза межі “системи”, наголошуючи на її унікальності та неповторності.”
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома