У якому році практику масових репресій у Радянському Союзі було офіційно засуджено як прояв «культу особи Й. Сталіна»?
Вкажіть правильне твердження ,яке стосується реабілітації
Метою реалізації хрущовських надпрограм у сільському господарстві було
Який захід партійно-радянського керівництва СРСР і УРСР в 1950 — середині 1960-х рр. вплинув на життєвий рівень населення України?
Сутність поняття «раднаргоспи»:
З якою метою партійно-радянське керівництво СРСР і УРСР наприкінці 1950 — на початку 1960-х рр. розповсюджувало зображений плакат?
Запровадження в 1957 р. в Українській РСР системи раднаргоспів призвело до
Прочитайте уривок з історичного джерела та виконайте завдання.
«У 1953–1958 рр. державні закупівельні ціни в УРСР збільшилися загалом втричі, зокрема на зерно — у 7 разів, на продукти тваринництва — у 5,5. Дозволено видавати колгоспникам аванс грішми — 25 %
коштів, що отримували колгоспи від реалізації продуктів тваринництва».
Вжиті партійно-радянським керівництвом УРСР заходи було спрямовано на
Чи відображено в уривках з історичних джерел окремі аспекти життя українського суспільства в період десталінізації (1953–1964 рр.)?
«…У рік, коли було одержано найбільший урожай, на цілині працювало понад 75 тисяч юнаків і дівчат з України. Сотні тисяч механізаторів і фахівців, мобілізованих у сільському господарстві багатьох регіонів, приїхали на цілину й організували радгоспи. ...Українські механізатори організували 54 цілинних радгоспи...»
«Збирання кукурудзи важко піддавалося механізації й тому постійно доводилося мобілізовувати з міст сотні тисяч осіб. Строки навчання у вузах пересувалися, а обсяг навчального матеріалу скорочувався, тому студенти тепер мали ще один "кукурудзяний" семестр...»
Що із зображеного на ілюстраціях "запрацювало" з 1960 року?
Сутність поняття «раднаргоспи»:
Укажіть правильне твердження.
Прочитайте уривок і вкажіть основну програмну мету організації.
«У травні 1961 р. в Львові відбувся судовий процес над Українською робітничо-селянською спілкою (УРСС), організованою у 1959 р. Левком Лук’яненком. Організатор спілки був засуджений до страти, згодом заміненої 15-річним ув’язненням у таборах. До різних термінів були засуджені й інші члени спілки».
Прочитайте рядки життєпису діяча і укажіть його.
"Роки життя - 1935-1963. Український поет. Закінчив Київський університет. Один з чільних діячів "шістдесятництва". Звинувачений у націоналістичних тенденціях. Автор збірок "Тиша і грім", "Земне тяжіння", "Лебеді материнства"...
У якому році було створено одну з перших дисидентських організацій — Українську робітничо-селянську спілку?
Дисидент, громадський діяч, засновник Української робітничо-селянської спілки (1959). У 1961-1976 рр. перебував у мордовських таборах. 1977-1988 рр. - повторне ув’язнення за участь у правозахисному русі, пізніше - на засланні. Член-засновник Української Гельсінської групи (УГГ) (1976), у 1988 р. обраний головою Української Гельсінської спілки. Один з авторів тексту Акта проголошення незалежності України (1991). Народний депутат України I, II, IV і V скликань. Ці факти біографії стосуються?
Яка подія відбулася у зв’язку з відзначенням 300-річчя входження України до складу Російської держави?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома