Позначте засновників Української робітничо‑селянської спілки.
Яким терміном характеризується перелік найбільш важливих посад у СРСР, кандидатури на які попередньо розглядав, рекомендував і затверджував орган Комуністичної партії відповідного рівня, а також сукупність осіб, що обіймають такі посади?
Позначте особу, на чию адресу було висунуто такі звинувачення: «Ця “праця” має явний антирадянський характер… в ній зводиться наклеп на національну політику КПРС, робиться спроба… розпалити ворожнечу між українським і російським народами. Із цією метою автор вдається до спотворення положень ленінської національної політики, змісту творів класиків марксизму‑ленінізму з національного питання».
Укажіть, про кого В. Мороз писав: «Віра виникає тоді, коли є мученики, а знищені стають прапором»?
Ознаки якого політичного явища описує у своїх спогадах Євген Сверстюк: «Серед ознак… я б поставив на перше місце юний ідеалізм, який просвітлює, підносить і єднає… Другою ознакою я б назвав шукання правди і чесної позиції… Як третю ознаку я б виділив неприйняття, опір, протистояння офіціальній літературі та всьому апаратові будівничих казарм»?
Нижченаведена карикатура з’явилась у період:
У роки науково-технічної революції (НТР) в СРСР її досягнення впроваджувалися переважно у:
Про розширення економічної самостійності УРСР наприкінці 1950 — у першій половині 1960‑х рр. свідчить:
Якого року було офіційно засуджено практику масових репресій у Радянському Союзі як прояв «культу особи Й. Сталіна»?
Що в нижченаведеному переліку подій дисидентського руху в Українській РСР було першою подією?
Які поняття й терміни характеризують період десталінізації?
Метою реалізації хрущовських надпрограм у сільському господарстві було (була):
Результатом проведення партійно‑радянським керівництвом у другій половині 1950‑х — першій половині 1960‑х рр. широкомасштабного індустріального житлового будівництва стало поширення в суспільстві поняття:
Коли відбувалися події, описані в уривку з історичного джерела: «Вони були першими, хто підняв повстання в серці ГУЛАГу, які струснули основи радянської репресивної машини. Їхнім прапором був чорний — з червоною смугою. Тоді одночасно застрайкувало понад 20 тисяч політв’язнів Норильська, 70 % з яких були українцями»?
Яка подія відбулась у 1954 році?
Наприкінці 1950-х рр. у СРСР розпочалася реформа шкільної освіти, одне з положень якої передбачало вибір батьками мови навчання дітей.
Українська інтелігенція виступила проти цього положення, тому що воно
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома