Практика «політичної реабілітації» вперше увійшла в життя радянського суспільства в період
Процес лібералізації суспільно-політичного життя в СРСР у період «відлиги»
Запровадження в 1957 р. в Українській РСР системи раднаргоспів призвело до
Які поняття та терміни потрібно використовувати, характеризуючи суспільне життя України в другій половині 1950 — першій половині 1960-х рр.?
Факти з життя якого українського суспільно-політичного діяча подано нижче?
«Юрист, правозахисник, один із засновників Української робітничо-селянської спілки. Арештований за «антирадянську агітацію та пропаганду» й засуджений до страти, згодом заміненої п’ятнадцятирічним ув’язненням. Автор книги «Сповідь у камері смертників». Нагороджений медаллю імені Святого Володимира «Борцям за волю України».
Чи відображено в уривках з історичних джерел окремі аспекти життя українського суспільства в період десталінізації (1953–1964 рр.)?
1.«…У рік, коли було одержано найбільший урожай, на цілині працювало понад 75 тисяч юнаків і дівчат з України. Сотні тисяч механізаторів і фахівців, мобілізованих у сільському господарстві багатьох регіонів, приїхали на цілину й організували радгоспи. ...Українські механізатори організували 54 цілинних радгоспи...»
2.«Збирання кукурудзи важко піддавалося механізації й тому постійно доводилося мобілізовувати з міст сотні тисяч осіб. Строки навчання у вузах пересувалися, а обсяг навчального матеріалу скорочувався, тому студенти тепер мали ще один "кукурудзяний" семестр...»
Кого з митців стосується цитований нижче документ?
«Нове покоління митців, які відійшли від шаблонної тематики попередніх часів, не закликали до боротьби за мир, не писали про передовиків колгоспників і робітників заводів, а виходили з того, що "...поезія має бути поезією, а не агітацією у віршованій формі"».
Виникнення в Україні руху «шістдесятників» зумовлено
Українську робітничо-селянську спілку (УРСС) створено за ініціативи
Які твердження відповідають політиці зображеного на фото діяча?
Хто є автором цитованого документа: «Ми боремося за самостійну Україну... Методи досягання цієї мети – мирні, конституційні... Завдання... полягає в тому, щоб домогтися: встановлення режиму законності; відновлення й дотримання демократичних норм Конституції; скасування посад партійної номенклатури та відновлення принципу верховенства в суді безпосередньо народом; скасування антиконституційного закону, за яким комуніста не можна судити, доки райком партії не виключить його з КПРС…»?
Установіть послідовність суспільно-політичних подій другої половини XX ст.
А проведення ХХ з’їзду КПРС
Б перший політ людини в космос
В утворення Української робітничо-селянської спілки
Г повстання політичних в’язнів у сталінських концтаборах
Що стало одним з наслідків ухвалення рішення, опублікованого в одному з офіційних видань СРСР?
Укажіть один з осередків шістдесятників в Україні
Укажіть три «надпрограми» М. Хрущова
Проаналізуйте уривок з історичного джерела:
«...Партійні організації не завжди враховують ту обставину, що останнім часом повернулося з місць ув’язнення значне число осіб реабілітованих або відбувших термін покарання. Серед них є особи, особливо із числа буржуазних націоналістів, які ідейно не роззброїлися. ЦК КПРС вимагає від партійних та радянських органів уживати рішучих заходів до тих, які намагаються відновити свою минулу антирадянську діяльність…»
Що стало передумовою появи цитованого документа?
«У багатьох з нас одразу після ХХ з'їзду було багато наївного, рожевого оптимізму, багато ілюзій, побудованих на піску, і багатьом здавалося, що всі проблеми народного життя вирішуються одним махом, і нам нічого не лишається, як з високо піднятими прапорами урочисто марширувати до комунізму», - згадував український дисидент І. Світличний про настрої, що охопили суспільство в результаті
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома