Чіпка Варениченко - персонаж твору
За твором якого автора - класика української літератури - режисер Сергій Параджанов зняв фільм у 1964 р.
“…вона оповідала йому, що зветься ........, що пасе вже дроб’єта (вівці), що якась Марцинова — сліпа на одно око — покрала у них муку… і таке інше, обом цікаве, близьке і зрозуміле, а погляд її чорних матових очей м’яко поринав у Іваново серце…”
У творі змальована жіноча доля в новітній інтерпретації. Головна героїня, помилилася в своєму виборі, і це призвело до страшних моральних і фізичних страждань. Вона згадує своє перше кохання, хапається “за нього хоч у листі, як за рятівну соломинку”. Герой-адресат уособлює боротьбу між байдужим, відстороненим “естетом” до “живого чоловіка” з почуттями та емоціями.
Дійові особи якого твору перераховуються
Моя утома.
Ниви у червні.
Сонце.
Три білих вівчарки.
Зозуля.
Жайворонки.
Залізна рука города.
Людське горе
Хто був польовою царівною?
«Дівчина була невеличка на зріст, але рівна, як струна, гнучка, як тополя, гарна, як червона калина, довгообраза, повновида, з тонким носиком. Щоки червоніли, як червонобокі яблучка, губи були повні та червоні, як калина. На чистому лобі були ніби намальовані веселі тонкі чорні брови, густі-прегусті, як шовк».
Експозиція, зав’язка, розвиток дії, кульмінація, розв’язка викладені не послідовно, а навпаки, найнапруженіші моменти обриваються з волі героїні, яка пише листа, а також ліричними відступами – роздумами іншого персонажа про цей лист. Твір написано у формі щоденникових записів і листа
Хто автор твору?
Напередодні якого свята Хома, головний герой новели "Сойчине крило" , отримує листа?
Жанр твору П.Мирного "Хіба ревуть воли, як ясла повні"
Жанр твору І.Нечуя -Левицького "Кайдашева сім'я"
Глибокий філософський твір І.Франка про майбутнє українського народу, про взаємини вождя i народу в процесі наполегливого шукання «обітованої землі», про майбутні сили мас, здатних висунути зі свого середовища в процесі революційного руху проводирів, що приведуть до перемоги.
Перший соціально-психологічний роман в українській літературі був написаний у співавторстві авторів
Нарис «Подорож (подоріжжя) від Полтави до Гадяча»
став основою написання твору
Чого являєшся мені
У сні?
Чого звертаєш ти до мене
Чудові очі ті ясні,
Сумні,
Немов криниці дно студене?
Чому уста твої німі?
Який докір, яке страждання,
Яке несповнене бажання
На них, мов зарево червоне,
Займається і знову тоне
У тьмі?
НАЗВІТЬ ЗБІРКУ ТВОРІВ
Стиль (напрям)новели М.Коцюбинського "Intermezzo'
«Театр корифеїв» продставляють
Автор комедії «Мартин Боруля»
Дворянство як міф про краще життя. Підміна особистісних етичних цінностей (чесності, порядності, працелюбства) становою приналежністю - проблематика твору
Визначте, кому належать слова:
"Діловий чоловік! Нема розумнішої служби, як гражданська! Здається, якби мене опреділив був покійний папінька на гражданську, то вийшов би первий чиновник! Коли ж покійний і не думав про це — все дбав про хазяйство. Пасіка, чумачка голову йому заморочили, а тепер другий світ настав: треба чина, дворянства; а поки-то вилізеш в люде, станеш на дворянську ногу, то багато клопоту! От сина опреділив у земський суд, та ще мало знає, не натерся, а, бог дасть, натреться, тоді повіреного не треба — самі всі іски поведем! Коли б ще дочку пристроїть за благородного чоловіка."
Філософська поезія І.Франка.
Автор п'єси «Украдене щастя»
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома