Що стало наслідком підписання Варшавської угоди (квітень 1920 р.)?
Укажіть умови Варшавської угоди (1920 р.) між представниками Директорії УНР і уряду Польщі. (3 варіанти)
Прочитайте уривок з історичного джерела та виконайте завдання.
«Ми, уповноважена волею трудящих України… Директорія, поваливши ненависний гетьманський режим, найближчим часом скличемо конгрес усього трудового люду України. Делегати будуть обиратися на чесних і соціально справедливих засадах: від селянської курії – 71,4%, від робітничої – 22,2%, від трудової інтелігенції – 6,4%...»
Зазначені заходи здійснювалися Директорією з метою
Українські землі, окреслені на картосхемі жирною лінією, увійшли до складу УНР в результаті:
Укажіть результат наступу Червоної армії, напрямки якого відображено на картосхемі.
Директорія здобула владу за підтримки:
Коли оприлюднено відозву, уривок з якої наведено:
«Дня 19 жовтня Твоєю волею утворилася на українських землях бувшої Австро-Угорської монархії Українська Держава та її найвища влада – Українська Національна Рада. З нинішнім днем Українська Національна Рада обійняла владу в столичнім місті Львові й на цілій території Української Держави…»?
Укажіть портрет історичного діяча, який у 1920 р. був ініціатором воєнно-політичного союзу Української Народної Республіки з Польською Республікою.
«Обидві договірні сторони згідно з принципом самовизначення народів визнають незалежність України і Білорусії, а також погоджуються і постановляють, що східний кордон Польщі, тобто кордон між Росією, Білорусією і Україною з одного боку, і Польщею – з іншого, становить лінія: по річці Західна Двіна від кордону Росії з Латвією… далі вздовж річки Збруч до впадання її в річку Дністер».
Договір фактично означав міжнародне визнання
Що спричинило виголошення Ф. Швецем такої промови:
«Віднині зливаються в одно вікáми відділені одна від одної частини України — Галичина, Буковина, Закарпаття і Придніпровська Україна — в одну Велику Україну… Віднині Український народ, звільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної незалежної Української Держави на добро і щастя українського народу…»?
Одержавлення власності, згортання товарно-грошових відносин, упровадження карткової системи та загальної трудової повинності — це складові політики:
У листопаді 1918 р. В. Винниченко очолив:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома