У ХVІ ст. братства як громадські релігійні, культурно-просвітницькі організації міщан існували при:
Основною рушійною силою повстань кінця ХVІ ст. під проводом К. Косинського і С. Наливайка були:
Коли було створено «Пересопницьке Євангеліє»?
Якою була мета братського руху на українських землях в ХVІ— ХVІІ ст.?
На яких українських землях фільварки наприкінці ХVІ — на початку ХVІІ ст. набули найбільшого поширення?
Люблінська унія 1569 р. — це угода:
Берестейська церковна унія призвела до:
Який князь близько 1555 р. спорудив оборонний замок у пониззі Дніпра на острові Мала Хортиця?
«Апостол» (1574 р.), «Буквар» (1574 р.), «Острозька Біблія» (1581 р.) є першими:
Клейноди — це:
У якому місті на спільному сеймі представників привілейованих станів відбулося об’єднання Польського королівства і Великого князівства Литовського в одну державу?
Яка з названих подій мала вагомий вплив на активізацію українського національно-культурного руху наприкінці ХVІ — на початку ХVІІ ст.?
Яка подія відбулася у жовтні 1596 р. у місті Бересті?
Яка подія передувала тій, що описана в уривку з джерела? «У тому році козак Наливайко, зібравши військо козаків, перш за все об’явився був на Поділлі, у Волохах, вдерся був і в турецькі землі, потім, повертаючись до Польщі, сплюндрував маєтки пана Калиновського, мстячись за те, що колись, ще, здається, батько Калиновського, повішано було його, Наливайкового, батька…»
У якому році відбулася описана подія?«Польське королівство і Велике князівство Литовське, згідно з попередньою інкорпорацією між ними, складають з обох вищезазначених народів одне, нерозрізнюване, неподільне тіло, одне зібрання, один народ, так що віднині у цього... неподільного народу... буде на вічні часи одна голова, не окремі государі, а один — король польський...»
У якому уривку з історичного джерела йдеться про укладення Люблінської унії?
Яким був вплив Берестейської унії на розвиток церковного життя в Україні?
Які соціальні зміни відбулися на українських землях у другій половині ХVІ ст.?
Кого з митрополитів греко-католицької церкви називали «батьком унії»?
Із якою подією пов’язане історичне джерело, уривок з якого наведено? «Згадані два єпископи прийшли в грецькому одягові, що його носять у їхніх країнах, уклякнувши в просторі поміж лавами, вони за їхнім звичаєм поцілували землю, а згодом те саме зробили посередині цього вільного простору, а третій раз перед стопами Папи і їх. Наприкінці, з пошаною поцілували; а перший з них, що називався Іпатій, дав Папі листи... Тоді... вчинили ісповідь віри, і то перший, який знав латинську мову, відчитав її латиною, а другий, Кирило, що не знав латинської мови, вчинив її по-грецьки чи руськи, а згодом прочитав її й по-латинськи».
Кому з діячів, на думку вчених, «…випала доля “степового короля” — людини, яка надала перших організаційних форм козаччині, не підозрюючи, що через неповні сто літ його творіння захитало підвалини Речі Посполитої»?
У якому році відбулася подія, описана в уривку з джерела? «Київ був і залишається головою і головним містом Руської землі, а вся Руська земля з стародавніх часів, починаючи від предків наших королів польських, була приєднана разом з іншими частинами [Підляшшям, Волинню і Брацлавщиною] до польської корони».
Що з указаного є прикладом культурного життя на українських землях у другій половині ХVІ ст.?
Що є основною причиною козацьких повстань кінця ХVІ ст.?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома