Хто на решетилівські прохання гетьмана Івана Скоропадського у своєму указі відповів, що під час походів під командування російських генералів мають переходити не лише прості козаки, а й гетьман, а воєводи сидітимуть в українських містах?
Хто був першим керівником Малоросійської колегії, створеної 1722 року відповідно до указу імператора російської імперії Петра І?
Хто був першим керівником Правління гетьманського уряду?
Хто очолив Другу Малоросійську колегію?
Хто своїм указом остаточно ліквідував (була зруйнована) Запорізька Січ?
Хто з гетьманів України, перебуваючи з козацьким військом у таборі під решетилівкою, 17 липня 1709 року звернувся до московського царя Петра І з 14-ма пунктами статей, у яких просив підтвердити права і вольності Гетьманщини та вирішити чимало важливих державних справ?
Хто з гетьманів Лівобережної України був присутній у Москві на урочистостях з нагоди перемоги в російсько-шведській війні (Північній війні) 1700–1721 рр.?
Хто після смерті гетьмана Івана Скоропадського виконував гетьманські обов’язки як наказний гетьман?
Хто після смерті гетьмана Івана Скоропадського, виконуючи гетьманські обов’язки як наказний гетьман, розгорнув активну діяльність, спрямовану на відновлення козацьких порядків, і всіляко уникав виконання наказів Малоросійської колегії?
Хто через активну протидію заходам Малоросійської колегії в Лівобережній Україні був викликаний російським урядом до Петербурга і дістався столиці російської імперії у серпні 1723 року?
Кого російська влада звинуватила у державній зраді — таємних зв’язках з Пилипом Орликом, який помер 18 грудня 1724 року в Петропавловському казематі, так і не дочекавшись суду?
Кого уперше за всю історію Гетьманщини обрали гетьманом у 73 роки?
Кому з відомих історичних діячів належать слова: «Ні, государю, ти не в силах уже повернути мені життя, яке загасає. Скоро Петро і Павло стануть на одній дошці перед Богом. Він розсудить їхні діла»?
Хто був гетьманом Лівобережної України у 1727–1734 роках?
Хто з гетьманів Лівобережної України першої половини XVІІІ ст. здійснив зміни в судочинстві шляхом реформування судів та розпочав зведення до одного збірника законів українського судочинства?
Хто з гетьманів Лівобережної України першої половини XVІІІ ст., здійснюючи фінансову реформу, вперше встановив точний бюджет державних видатків та джерела поповнення державної скарбниці Гетьманщини?
Хто з гетьманів Лівобережної України першої половини XVІІІ ст. здійснив реформи внутрішнього політичного життя Гетьманщини: упорядкував державне землекористування, запровадив державний бюджет, налагодив торговельні відносини, здійснив зміни в судочинстві, чим уповільнив процес перетворення Гетьманщини на адміністративну одиницю російської імперії?
Хто з українських історичних діячів очолив найбільше гайдамацьке повстання - Коліївщина?
Хто з українських історичних діячів був очільником опришківського руху?
Про кого з українських історичних діячі йдеть в історичному джерелі:
«Головний цих розбійників начальник \...\... Народився він в польському містечку Медведівка, із мужиків, де і жив, а потім пішов у Запорізьку Січ, був там козаком років із п’ятнадцять, а із Січі Запорізької прийшов у Мотронинський монастир, який знаходиться у Польщі, на послушання. Нинішнього року у квітні місяці... разом із 70 людьми-втікачами запорізькими козаками для викорінення у Польщі конфедератів поляків... пішов із цього монастиря на містечко Жаботин, під яким розгромили конфедератів п’ятдесят чоловік... а потім пішли далі... до містечка Умані..."
Про кого з українських історичних діячі йдеть в тексті:
«Навчався в Києво-Могилянській академії. Мав яскраве музичне обдарування, співав у царському палаці. Побував у багатьох європейських містах, слухав лекції в тамтешніх університетах. Повернувшись в Україну, був домашнім учителем та викладачем Переяславського і Харківського колегіумів. Останні 25 років життя мандрував Україною, проповідуючи серед народу свої погляди..."
Про кого з українських історичних діячі йдеть в історичному джерелі:
"Про нього кажуть, що своїм життям він поєднав три століття: народився в 17 ст., пережив 18-те й помер у 19 ст. - у віці 112 років...На сьомому десятку свого життя він обіймав значні посади: похідного полковника, військового осавула, військового судді. 1762 р. вперше був обраний кошовим отаманом...Очолюючи Січ, прагнув зміцнення її економіки: дбав про колонізацію запорізьких земель, про розвиток рільництва й торгівлі...Останній кошовий протягом 25 років відбував ув’язнення в Соловецькому монастирі, суддя і писар жили на засланні в Тобольську.."
Про кого з українських історичних діячі йдеть в тексті:
«Автор філософських ідей "нерівна рівність" та "сродна праця". Підсумовуючи побачене й пережите, заповів написати на своїй могилі: «Світ ловив мене, та не впіймав».
Про кого з українських історичних діячі йдеть в тексті:
«Випускник Глухівської співацької школи та Києво-Могилянської академії. Після навчання потрапив до Болонської академії, невдовзі отримав там звання академіка-композитора і став членом Болонського філармонійного товариства. Перебуваючи в Італії, поставив оперу «Демофонт».
Про кого з українських історичних діячі йдеть в тексті:
«Вже під час навчання в Києво-Могилянській академії, був знаний як найталановитіший київський диригент і віртуозний виконавець музичних творів. Ще до закінчення академії його забрали до Москви. Протягом кількох років керував хором московського генерал-губернатора. Уславився як автор хорових церковних концертів...».
Про кого з українських історичних діячі йдеть в тексті:
«Був найпопулярнішим київським будівничим, без його участі не зводили жодну будівлю на Подолі. Архітектурну діяльність він розпочав наприкінці 40-х рр. 18 ст. з будівництва міського водогону на Подолі, центральною спорудою якого став павільйон-фонтан Феліціан(Самсон) на майдані перед будинком магістрату.....».
Про кого з українських історичних діячі йдеть в тексті:
«Найвідоміший скульптор другої половини 18 ст. на Правобережжі. Автор скульптурної композиції Святий Юрій Змієборець на фасаді собору Святого Юра у Львові......».
Про кого з українських історичних діячі йдеть в тексті:
«Український Мікеланджело....Автор постаті святих Лева й Афанасія на другому поверсі фасадної стіни собору Святого Юра у Львові».
Якого історичного діяча зображено на портреті?
Якого історичного діяча зображено на портреті?
Який історичний діяч зображений на картині (справа)?
Який історичний діяч зображений на іконі (в правому нижньому кутку)?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома