У якому році було проголошено незалежність Карпатської України?
Вкажіть, у якому році автономна частина Чехословаччини – Підкарпатська Русь – оголосила про створення на її теренах незалежної держави – Карпатської України:
У якому уривку з історичного джерела відображено один із заходів, спрямованих на асиміляцію українців у 1920–1930-х роках?
Історик Я. Грицак у праці «Нариси історії України» зазначив:
«…Політика стосовно національних меншин стала пробним каменем для демократичного устрою тих держав, які виникли в Центральній та Східній Європі після Першої світової війни». Яка країна, на думку автора та більшості істориків, у період 1920-х – 1930-х рр. стала «єдиною, яка більш-менш задовільно склала цей іспит на демократію…»
стосовно українців?
На початку 1920-х рр.. польський уряд поділив територію країни на дві господарські зони: Польщу «А» та Польщу «Б». Що стало одним із наслідків такого кроку для соціально-економічного розвитку західноукраїнських земель?
Позначте поняття, яким польський уряд назвав акцію масового терору, спрямованого проти українців Галичини й Волині, що мала на меті “заспокоїти” край:
У Паризькому протоколі (1920) задекларовано, що «Англія, Франція, Італія... вважають цілком виправданим приєднання Бессарабії до...»
Позначте прізвище ідеолога українського “інтегрального” націоналізму:
«Осадництво» - це
Президентом Карпатської України було обрано
Укажіть фото президента Карпатської України.
Укажіть подію, що викликала такий коментар сучасника:
«Відділи озброєної жандармерії та кавалерійські полки з артилерією за наказом польської влади пішли хрестовим походом проти беззбройного українського населення Східної Галичини. Шляхи цих каральних експедицій позначені ганебним насильством над українським населенням, руйнуванням і нищенням бібліотек, будинків просвітних і економічних організацій та різного приватного майна…»
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома