Які етнічні українські землі у міжвоєнний період входили до складу Румунії?
Політика Румунії щодо Північної Буковини:
У Паризькому протоколі (1920 р.) задекларовано, що «Англія, Франція, Італія… вважають цілком виправданим приєднання Бессарабії до…»
Аграрна реформа, проведена у 1920-1921 рр., передбачала:
Укажіть правильне твердження:
У якому уривку історичного джерела відображено один із заходів, спрямованих на асиміляцію українців у 1920–1930-х рр.?
Прочитайте уривок і вкажіть історичну назву регіону, де відбулися вказані події:
"16 вересня 1924 р. в районі Татарбунар спалахнуло повстання, у якому брало участь близько 6 тис. осіб. 18 вересня 1924 р. проти повстанців було кинуто регулярні румунські війська. Бої тривали до 25 вересня і закінчилися поразкою повстанців".
Серед пронумерованих на карті земель укажіть землі, місцеве українське населення яких офіційна влада вважала «громадянами румунського походження, що забули рідну мову».
Підсудні на "процесі 500" у 1925 р.:
Єдина легальна українська політична партія Північної Буковини, очолювана В.Залозецьким, яка виступала проти політики румунізації й відстоювала впровадження української мови в школах, домагалася перегляду аграрної реформи.
Створення Молдавської Автономної Соціалістичної Радянської Республіки у 1924 р. загострило конфлікт Румунії із СРСР з приводу:
У якому році в Румунії було прийнято урядовий циркуляр, яким заборонялося вживати історичні назви населених пунктів в офіційних документах і в пресі. Місцевих жителів стали примушувати навіть прізвища змінювати на румунські
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома