Національний характер -
Мента́льність, менталіте́т (від лат. mens — пов'язаний з духом, духовністю) —
Світогляд -
Мета народних співців (поетів і музик) була надзвичайно велика для розвитку людства, особливо в дописьмову епоху. Адже саме вони
Зачинатель нової української літератури та нової української літературної мови -
Видатна жінка, одна із золотих сторінок нашої багатовікової історії. Вона була дружиною князя Ігоря І і матір’ю Святослава І Хороброго. Ця мудра, сильна, харизматична жінка на цілих 17 років стала правителем Київської Русі — однієї з наймогутніших держав того часу.
Донька Великого князя Київського Ярослава I Мудрого та його другої дружини - дочки короля Шотландії і Швеції Інгігерди, яка стала королевою Франції. Вона була другою дружиною французького короля Генріха I Капета, матір’ю майбутнього короля Філіпа І та прабабцею майже 30 французьких королів!
У ХVI столітті її називали так: королева аланів. Вже перебуваючи в гаремі султана, вона вивчила турецьку мову та Коран. А після першої ночі, проведеної з Сулейманом, вона відмовилась від коштовностей, та попросила одного – доступу до бібліотеки. Пізніше це допомогло їй причарувати Сулеймана – адже з нею він міг не лише проводити ніч, але й обговорити важливі політичні процеси.
За 200 років існування Османської імперії проста наложниця вперше стала дружиною султана. Українка стала в Туреччині серйозним політичним гравцем. Вона приймала послів, а султан радився з нею щодо важливих державних справ.
Видатна українська письменниця, поетеса, перекладач і культурна діячка. Багато її творів визнані шедеврами світової літератури. Перший свій вірш вона написала у дев’ять років, останній – у 40. Всього написала біля 270 віршів, а ще поеми і віршовані драматичні твори.
Легендарна українська
народна співачка та поетеса часів
Хмельниччини. Їй приписують авторство
низки відомих у народі пісень, що за кілька
століть уже стали народними.
Українські меценати -
Великий будівничий держави й покровитель всіх муз у Київській Русі, був, також, ктитором, вкладаючи у будівництво кошти не тільки державні, а й власні. У 1037 році було збудовано церкву Св. Софії. Князь опікувався школами, бібліотеками. Мав одну з найбільших бібліотек у світі, таємницю місцезнаходження якої до сьогодні не розкрито. Заснував у Новгороді школу для юнаків.
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома