Яка послідовність надання першої домедичної допомоги при ураженні електричним струмом є правильною : А.переконатися у відсутності небезпеки; Б.провести огляд постраждалого, визначити ,чи він притомний, чи дихає; В.якщо постраждалий перебуває під дією ел. струму, припинити його дію; Г.якщо постраждалий непритомний, але дихає, надати йому стабільне положення; Д.викликати бригаду екстреної медичної допомоги; Е.якщо в постраждалого немає дихання розпочати проведення СЛР; Є.накласти на місця опіку пов'язки та постійно наглядати за ним до приїзду екстренної мед. служби.
Розкладання органічних речовин (електроліз, поява вільних радикалів), зокрема крові відносять до якої дії струму:
До якої місцевої електротравми відносять коли на поверхні шкіри в місці контакту з струмопровідними елементами з'являються плями сірого або блідо-жовтого вигляду у вигляді мозолів:
До якого ступеня тяжкості відносять електротравму при якій відбувається розрив м'яких тканин, іноді виникають вивихи суглобів, судоми м'язів. Порушується зір, відбувається набряк головного мозку. Ушкоджуються важливі органи (нирки, печінка) настає непритомність і порушується дихання і робота серцево-судинної системи.
Для запобігання ураження блискавкою перед грозою необхідно (вибрати правильне)
Правила безпеки під час допомоги ураженому електричним струмом і блискавкою (вибери правильне)
До якого види утоплень відносять, коли воно виникає внаслідок рефлекторної зупинки серця та дихання?
Чим супроводжується порогово-відчутний струм?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома