Укажіть назви мирних договорів, у яких, серед іншого, визначалася державна належність західноукраїнських земель у 1920-х роках
Уряд якої країни вживав упродовж 1920 – 1930-х років описані нижче заходи? «На Волині та Поліссі протягом п’яти років осаджено понад 8 тисяч родин військових. Дано їм, за розпорядженням уряду, найкращі землі від 20 до 80 га, деревину на будівництво, грошей чимало».
Масові репресії щодо українського населення Галичини, здійснені польським урядом восени 1930 р., отримали офіційну назву
Політика якої країни щодо українських земель описана в уривку з історичного джерела: «Уряд запланував високі темпи «осадження» колоністів на Східних кресах: у 1921 році – 8 тис. осіб, у 1922 році – 20 тис. осіб…»?
До складу Польщі входили українські історико-географічні землі:
До складу Української РСР на кінець 1937 р. входили українські історико-географічні землі:.
Обери події, які відбувалися на українських землях у складі Польщі.
«Осадництво» - це
Яка політична партія (організація), що діяла на Західній Україні в 1930-х рр.., використовувала терористичні методи боротьби?
Визначте заходи, що характеризують політику польського уряду щодо українських земель у 1927 – 1937 рр.
У складі якої держави українські землі мали назву «східні креси»?
Саморозпуск уряду ЗУНР в 1923 р. став наслідком визнання країнами Антанти входження до складу Польщі
У Паризькому протоколі (1920 р.) задекларовано, що «Англія, Франція, Італія… вважають цілком виправданим приєднання Бессарабії до…»
У якому уривку з історичного джерела відображено один із заходів, спрямованих на асиміляцію українців у 1920 – 1930-х роках?
До складу Румуніі на кінець 1937 р. входили:
Як називаються землі, українське населення яких влада вважала «громадянами румунського походження, які забули рідну мову»?
Обери події, які відбувалися на українських землях у складі королівства Румунія
Проаналізуйте уривок з історичного джерела: «...[регіон] на підставі Договору від 10 вересня 1919 р., укладеного в Сен-Жермен ан Ле, [увійшов] як автономна одиниця в межі Чехословацької Республіки, возз'єднується... зі своєю споконвічною Батьківщиною – Україною...».
Про який історико-географічний регіон України йдеться в ньому?
До складу Чехословаччини на кінець 1937 р. входили землі:
Обери події, які відбувалися на українських землях у складі Чехословаччини.
Історик Я.Грицак у праці «Нариси історії України» зазначив:
«…Політика стосовно національних меншин стала пробним каменем для демократичного устрою тих держав, які виникли в Центральній та Східній Європі після І світової війни».
Яка країна, на думку автора та більшості істориків, у період 1920-х – 1930-х рр. стала «єдиною, яка більш-менш задовільно склала цей іспит на демократію…» стосовно українців?
Яка з держав була найбільш лояльною до українців?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома