До сапротрофів - організмів, які споживають мертву органіку - переробляючи відмерлі частини рослин і тварин, відіграють важливу роль у процесах грунтоутворення належать:
Тип кровоносної системи:
Процеси звільнення організму від кінцевих продуктів обміну речовин - це
Органи виділення у плазунів:
Тип симетрії -
Тварини, які здатні до реактивного руху:
Скелет характеризується легкістю. Має відділи: 1- череп, 2- хребет (а-шийний відділ, б - грудний відділ, в - складний криж, г - вільні хвостові хребці, д - куприкова кістка); 3 - виріст грудини (кіль); 4 - цівка; 5 - стопа; 6 - ліктьова та променева кістки; 7 - плечова кістка; 8 - вороняча кістка; 9 - хвостові хребці; 10 - тазовий пояс; 11 - стегнова кістка; 12 - гомілка; 13 - вилочка (зрослі ключиці); 14 - кисть у -
Шкіра досить еластична і має складну будову. В ній добре розвинені різні типи залоз: потові, сальні, молочні, пахучі.
Головний мозок має більші розміри, ніж у рептилій. Півкулі переднього мозку вкриті сірою речовиною. Добре розвинений мозочок.
Органи чуття, характерні для мешканців водойм, так і наземних тварин. Очі захищені від пересихання трьома повіками. Очі допомагають тваринам краще орієнтуватися в навколишньому середовищі та знаходити здобич, але спримають лише предмети, що рухаються. Органи слуху здатні сприймати звуки, які поширюються в наземному середовищі. Багато чутливих клітин є і в їхній шкірі.
Поєднання спадкового матеріалу двох різних статевих клітин (або гамет): чоловічої та жіночої - це
Непрямий розвиток. Він має кілька послідовних фаз. На кожній з них тварина відрізняється певними особливостями будови та життєвих функцій
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома