Творча та виробнича діяльність, метою якої є створення художніх виробів декоративно-вжиткового призначення, що здійснюється на основі колективного освоєння і спадкоємного розвитку традицій народного мистецтва - це
Для виникнення осередку народних художніх промислів у певній місцевості, потрібні всі вказані нижче передумови, КРІМ:
Народний художній промисел виготовлення виробів із скла, поширений в Україні понад тисячу років, має назву:
.
Візерунок, побудований на ритмічному чергуванні і організованому розташуванні повторюваних елементів, має назву
Найбільш давнім різновидом орнаменту є:
Одна з найдавніших формотворчих технік обробки деревини, яка полягає у поступовому вибиранні деревини з масиву виробу, внаслідок чого утворюється заглибина, порожнина або отвір, має назву:
Циліндричний посуд з накривкою, переважно точений, для зберігання масла або сиру. Декорований різними техніками різьби й інкрустації. Цей виріб НХП поширений на Гуцульщині.
До якого виду різьблення по дереву належать такі техніки різьбарства, як контурне (гравіювальне), лункове (нігтевидне), тригранно-виїмчасте (геометричне) різьблення?
Оздоблення поверхні дерев'яних виробів вставками з інших матеріалів: скла, металу, перламутру, каменю тощо має назву:
Техніка декорування деревини, яку використовують на світлих породах дерева для оздоблення бондарного посуду, дитячих іграшок та елементів народної дерев'яної архітектури, коли рисунок на деревину наносять за допомогою розпечених штифтів з дроту, має назву:
Найменшою трудомісткісткий вид мозаїки по дереву, який дозволяє отримати велику кількість пластин з однотипним малюнком, має назву:
Для якої з технік декорування деревини в НХП використовують фарби?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома