Найчастішими при вірусному гепатиті В є:
Назвіть основний шлях передачі при гепатиті С:
Назвіть основний шлях передачі при гепатиті А.
Хто є джерелом збудника при гепатиті А?
Хто є джерелом збудника при гепатиті Е?
Яку вакцину використовують для профілактики гепатиту В?
Яку вакцину використовують для профілактики гепатиту C?
Чим проводиться специфічна профілактика гепатиту С?
Яку вакцину використовують для профілактики гепатиту А?
При автоклавуванні (126 0С) HВV гине через:
При кип’ятінні HВV гине через:
Хворий на гепатит В стає заразливим:
До фельдшера звернулася жінка 28 р. з вагітністю 20 тижнів. При огляді у неї виявлено незначну жовтяницю шкіри та склер очей. Пацієнтка помітила потемніння кольору сечі. Який найбільш імовірний діагноз?
Пацієнти з вірусним гепатитом для підтвердження діагнозу мають пройти цілий ряд лабораторних обстежень. Вкажіть основний метод специфічної діагностики вірусного гепатиту В:
Захворювання у пацієнта почалося поступово з головного болю, симптомів інтоксикації, з'явилося жовтяничне забарвлення слизових оболонок та шкіри. Сеча набула темного кольору, кал став знебарвленим. Такий стан свідчить про:
У пацієнта скарги на біль в суглобах, м’язах. Два дні тому з’явилася жовтяниця, відчуття тяжкості у правому підребер’ї. Об’єктивно: суглоби без зовнішніх змін, збільшена печінка, іктеричність склер і жовтяниця шкіри, темнобурого кольору сеча. З епіданамнезу відомо, що 2 місяці тому перенесла операцію. Який діагноз найбільш вірогідний?
В інфекційне відділення поступила хвора 30 років з скаргами на болі в суглобах, правому підребір’ї, темно-коричневу сечу. З анамнезу відомо, що 2 місяці назад хворій був зроблений медичний аборт. При огляді: суглоби не змінені. Живіт м’ягкий, болючий в правому підребір’ї. Печінка збільшена на 2 см. Який попередній діагноз?
Хворий скаржиться на швидку втому, біль і тяжкістьв правому підреберї, жовтушність шкіри та склер, потемніння сечі, знебарвлення калу. Хворий 3 міс. тому отримав важку травму з крововтратою. Під час операції булла проведена гемотрансфузія. Для якого захворювання характерні дані симптом?
Лаборант брала кров з вени на біохімічне дослідження. Під час маніпуляції, кров попала в очі. Які необхідно провести заходи?
Захворювання почалося поступово з головного болю, симптомів інтоксикації, з'явилося жовтяничне забарвлення слизових оболонок та шкіри. Сеча набула темного кольору. Такий стан свідчить про:
Хворий В., 30 років, звернувся до фельдшера ФАПу зі скаргами на слабкість, знижений апетиту, шкірну сверблячку. Захворювання почалося з болю у суглобах, загального нездужання, погіршення апетиту підвищення температури. Через 3 дні з'явилась нудота, двічі блювання, зник апетит. На 6-й день хвороби стемніла сеча, знебарвився кал, з'явилася сверблячка, жовтяниця склер i шкіри. При огляді хворого: температура 37,2°С, жовтяниця склер i шкіри. Пульс – 72хв, АТ – 100/60 мм рт.ст. Печінка щільна, болюча, збільшена. Вкажіть діагноз:
Для профілактики внутрішньолікарняного інфікування вірусним гепатитом В, С потрібно:
Хворий на вірусний гепатит поскаржився на погіршення стану, сонливість удень та безсоння вночі, появу тремору рук та блювання. Це свідчить про розвиток:
До приймального відділення інфекційної лікарні поступив пацієнт з попереднім діагнозом ВГВ. Який варінт переджовтяночного періоду нехарактерний для ВГВ?
Фельдшера ФАПу викликали до жінки 26 р., яка захворіла гостро, з поганого апетиту, відрижки, неприємного відчуття в животі, слабкості. На 3-й день захворювання відмітила пожовтіння склер та шкірних покривів, потемніння сечі. З моменту появи жовтяниці стан хворої покращився. З анамнезу відомо, що за 3 тижні до початку захворювання вживала сиру некип'ячену воду. Яке захворювання може запідозрити фельдшер?
З метою запобігання поширення захворювань на вірусний гепатит В за наказом МОЗ України № 551 від 11.08.2014 р. фельдшер ФАПу повинен рекомендувати щеплення для профілактики цього захворювання:
На ФАП поступив пацієнт із скаргами на біль у животі знизу зліва, розлади випорожнень: 7 - 8 разів на добу з домішками слизу та крові. Сигмоподібна ободова кишка пальпується у вигляді болісного тяжа, напружена. Яке захворювання можна запідозрити в даному випадку?
В інфекційне відділення поступила хвора 28 років з скаргами на болі в суглобах, правому підребір’ї, темно-коричневу сечу. З анамнезу відомо, що 2 місяці назад хворій був зроблений медичний аборт. При огляді: суглоби не змінені. Живіт м’ягкий, болючий в правому підребір’ї. Печінка збільшена на 2 см. Який попередній діагноз?
Ви фельдшер ФАПу. З'ясовано, що в осередку вірусного гепатиту А, серед контактних є вагітна жінка. Що необхідно зробити для профілактики вірусного гепатиту А?
Що характерно для вірусного гепатиту С?
До приймального відділення інфекційної лікарні поступив пацієнт з попереднім діагнозом ВГА. Який варіант переджовтяночного періоду найбільш характерний для ВГА?
У пацієнтки в періоді розпалу ВГВ зменшились розміри печінки. Це свідчить про:
Передвісники печенкової коми:
У пацієнта скарги на біль в суглобах, м’язах. Два дні тому з’явилася жовтяниця, відчуття тяжкості у правому підребер’ї. Об’єктивно: суглоби без зовнішніх змін, збільшена печінка, іктеричність склер і жовтяниця шкіри, темнобурого кольору сеча. З епіданамнезу відомо, що 2 місяці тому перенесла операцію. Який діагноз найбільш вірогідний?
Пацієнти з вірусним гепатитом для підтвердження діагнозу мають пройти цілий ряд лабораторних обстежень. Вкажіть основний метод специфічної діагностики вірусного
гепатиту В:
Захворювання у пацієнта почалося поступово з головного болю, симптомів інтоксикації, з’явилося жовтяничне забарвлення слизових оболонок та шкіри. Сеча набула темного кольору, кал став знебарвленим. Такий стан свідчить про:
Дiвчина 14-ти рокiв скаржиться на болi у животi, нудоту, блювання. Об’єктивно: жовтушнiсть шкiрних покровiв, збiльшення печiнки, ахолiчнi випорожнення, сеча кольору ”пива”. Який найбiльш iмовiрний дiагноз?
До ФАП звернувся чоловік зі скаргами на тяжкість у правому підребер'ї, загальну слабкість. Три роки тому хворів на вірусний гепатит В. Об'єктивно: склери та шкіра жовтяничні. ''Судинні зірочки'' на шкірі грудної клітки. Печінка збільшена на 3 см. У крові: підвищений рівень білірубіну і трансаміназ. Найімовірніший попередній діагноз:
До фельдшера здоровпункту звернувся чоловік 31 р., який скаржиться на загальну слабкість, поганий апетит, важкість в правому підребір’ї, пожовтіння шкіри та потемніння сечі. З анамнезу відомо, що за 2 тижні до початку захворювання харчувався в їдальні. Об’єктивно: температура тіла - 37,9оС, склери та шкіра іктеричні. При пальпації печінка виступає з під реберної дуги на 3 см, болісна. Про яке захворювання може подумати фельдшер?
Пацієнт поступив з попереднім діагнозом „вірусний гепатит А”. Який лабораторний показник у період наростання жовтяниці буде найбільш характерним для цього діагнозу?
Після виписки із хірургічного відділення стан пацієнта погіршився. Проведено дослідження сироватки крові, в якій виявлено HbsAg. Що запідозрено у пацієнта?
Джерело інфекції при ВГА
Наслідки перенесеного ВГА
До якої родини відноситься збудник ГС:
Який характер жовтяниці у хворих на ГС:
Який характер жовтяниці у хворих на ВГВ:
В основі патогонезу якого ХВГ, що може перебігати з жовтяницею, лежить ураження гепатоцитів активованими лімфоцитами:
При якому ВГ з парентеральним механізмом передачі можливий розвиток гострої печінкової енцефалопатії:
При якому ВГ найчастіше розвивається цироз печінки:
При якому ВГ найчастіше розвивається первинна гепатокарцинома:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома