Дані які описують дані про події, що відбуваються на будь-якому проміжку часу, як от графік температури, вимірюваної кожного дня.
Яким поняттям визначено те, що дані залежать одне від одного? З чиєю допомогою можна виявити наявність або відсутність залежностей між змінними?
Реалізація основної ідеї інформаційних даних, це те, заради чого потрібно показати вибрані дані, якого ефекту потрібно досягти, виявлення взаємозв’язку між даними, показ розподілу даних, композиції або порівняння даних.
Дані які містять різну інформацію, пов’язану з місцем розташування, геологією та іншими географічними показниками, яскравий приклад – це звичайна географічна карта.
Подання відомостей, даних, фактів у візуальній формі – …
Те, як дані розташовуються щодо чого-небудь, скільки об’єктів потрапляє в певні послідовні області числових значень. Основна ідея при цьому міститиме фрази «в діапазоні від х до у», «концентрація», «частотність», «розподіл».
Графічне візуальне подання інформації, даних або знань, призначених для швидкого та чіткого відображення комплексної інформації – …
Об’єднання даних з метою аналізу загальної картини в цілому, порівняння компонентів, що складають відсоток від якогось цілого. Ключовими фразами для композиції є “склало x%”, “частка”, “відсоток від цілого”.
Дані які можуть містити залежності категорійних величин, наприклад, графік кількості продажів товарів у різних магазинах.
Дані які містять інформацію залежності однієї числової величини від іншої, наприклад, графіки функцій, такий як y = 2x.
Об’єднання даних, з метою порівняння деяких показників, виявлення того, як об’єкти співвідносяться один з одним. Також це порівняння компонентів, що змінюються з часом. Ключові фрази для ідеї при порівнянні – “більше / менше ніж”, “дорівнює”, “змінюється”, “підвищується / знижується”.
Дані які показують логічне розташування компонентів відносно один одного, наприклад генеалогічне дерево сім’ї.
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома