У хворого на пневмонію після введення цефтріаксону виник анафілактичний шок. Що могло запобігти розвитку цього ускладнення?
Яка найбільш доцільна вторинна профілактика ревматизму?
Жінка 32р, на 4 міс. після пологів відмічає різке схуднення, вечірній субфебрилітет протягом 3 тижнів, на шкірі обличчя висипання по типу “метелика”. Яке захворювання можна запідозрити у хворої?
Студент після вживання полуниці, відчув раптово інтенсивне свербіння в ділянці спини і стегон. При огляді виявлено на гіперемійованому фоні висипання у вигляді міхурців. АТ-120/80 мм рт.ст, пульс - 82уд./хв. Яке захворювання розвинулось?
У пацієнта з нирковокам’яною хворобою виникла гостра затримка сечі. Як називається цей стан?
При обстеженні пацієнта в приймальному відділенні виявлені проблеми: біль у поперековій ділянці справа, який іррадіює вздовж сечоводу, в сечовий міхур, у праве яєчко, сечовипускання утруднене, болісне, нудота, блювання. Пацієнт збуджений, не знаходить місця від болю. Визначається позитивний симптом Пастернацького. Для якого захворювання характерні ці ознаки?
Які найбільш типові проблеми можуть виникати у пацієнта з гострим пієлонефритом?
До дільничного лікаря звернувся пацієнт. У нього виявлені такі проблеми: загальна слабкість, стомлюваність, зниження працездатності, зменшення апетиту, відраза до м’яса, відчуття тяжкості в надчеревній ділянці, втрата ваги 5 кг за місяць. При обстеженні: блідість та сухість шкіри. Для якого захворювання характерні дані ознаки?
У пацієнта з інфарктом міокарда раптово вночі виник напад ядухи, який супроводжується кашлем з виділенням пінистого харкотиння рожевого кольору. При обстеженні шкіра і слизові оболонки бліді, акроціаноз. Шкіра вкрита холодним липким потом. Яке ускладнення виникло?
До дільничної медсестри звернулась пацієнтка, якій було проведено струмектомію. У неї виявлені проблеми: в’ялість, загальна слабкість, зниження працездатності, зниження пам’яті, мерзлякуватість, сонливість удень, шкіра суха, лущиться, не береться в складку, сухість, ламкість, випадіння волосся. Про яке захворювання можна думати?
До дільничної медсестри звернулась пацієнтка, якій було проведено струмектомію. У неї виявлені проблеми: в’ялість, загальна слабкість, зниження працездатності, зниження пам’яті, мерзлякуватість, сонливість удень, шкіра суха, лущиться, не береться в складку, сухість, ламкість, випадіння волосся. Про яке захворювання можна думати?
Медсестра проводить з хворою на тиреотоксикоз профілактичну бесіду, направлену на попередження тиреотоксичної кризи. Які причини цього ускладнення вона повинна назвати?
Пацієнта на рак легенів тривало турбує кашель з мокротинням, кровохаркання, слабкість, запаморочення. Яка потенційна проблема може виникнути?
Ви обстежуєте пацієнта на залізодефіцитну анемію. Виявили слабкість, серцебиття, біль у серці, задишку, спотворення смаку, Що з наведеного є специфічною проблемою у даному випадку?
Хворий 29 років знаходиться на лікуванні в ендокринологічному відділенні з діагнозом цукровий діабет, отримує підшкірно інсулін короткочасної дії. Які особливості його введення?
У пацієнта, хворого на цукровий діабет, зменшилась спрага, поліурія, свербіння та сухість шкіри. Проведіть підсумкову оцінку ефективності догляду та оцініть результат:
Пацієнту з мікседемою медсестра проводить наступні медсестринські втручання: туалет статевих органів, профілактику пролежнів, догляд за шкірою. На якому етапі медсестринського процесу вона їх виконує?
Медсестра складає план догляду за пацієнтом на виразкову хворобу шлунка у період загострення. Які незалежні медсестринські втручання потрібно включати до плану?
У відділення поступив пацієнт з підозрою на малігнізацію виразки шлунку. Які проблеми виявить медсестра при обстеженні?
У пацієнта ендокринологічного відділення після медсестринського обстеження виявлені проблеми, що свідчать про цукровий діабет. Укажіть симптомокомплекс, характерний для цього захворювання:
При обстеженні молодої жінки медсестра виявила збудженість, говірливість, витрішкуватість і блиск очей, тремор пальців рук, серцебиття, збільшену щитоподібну залозу. Попередній діагноз – тіреотоксикоз. До якого обстеження повинна підготувати пацієнтку медсестра для підтвердження діагнозу?
У пацієнта, який лікується з приводу бронхоектатичної хвороби, виявлені такі симптоми: слабкість, пітливість, субфебрильна температура, кашель із виділенням гнійного мокротиння до 100 мл на добу, особливо зранку. Що виявить медична сестра при загальному огляді пацієнта?
До відділення поступив молодий чоловік зі скаргами на сильний біль в правому колінному суглобі. З анамнезу відомо, що він з дитинства хворіє на гемофілію. Про що свідчить скарга пацієнта?
У жінки 25 років, при обстеженні виявлено стеноз лівого атриовентрикулярного отвору. Вкажіть найвірогіднішу причину цієї вади серця:
Пацієнт, що лікується з приводу абсцесу легень, скаржиться на головний біль, слабкість, t°- 38,6°С, задишку, виділення великої кількості харкотиння. Який з вказаних симптомів свідчить про ІІ період розвитку абсцесу?
Для лікування хворих з інтоксикацією ртуттю використовують:
У хворого Н., 27 р. з’явились болі в епігастрії, що виникають через 1,5-2 год після прийому їжі, голодні, нічні болі, нудота. Яке захворювання можна запідозрити?
Хворий 52 років, скаржиться на слабкість, зниження апетиту, свербіж шкіри, біль у правому підребір’ї. В анамнезі вірусний гепатит С. Об’єктивно: іктеричність шкіри та слизових оболонок, телеангіоектазії, живіт збільшений за рахунок асциту, печінка на 5см нижче реберної дуги, край її гострий, болючий. Про яке захворювання можна подумати?
Хворому з загостренням хронічного панкреатиту сестра медична повинна зібрати сечу:
У пацієнта 17 років гострий пієлонефрит. Яке дослідження сечі має найбільше діагностичне значення?
Який збудник найчастіше є причиною розвитку ревматичної лихоманки?
Виконуючи І етап медсестринського процесу важкохворому (догляд за стопами), медична сестра виявила наступні проблеми: свербіж, еритему, пухирці, ерозії, кірки в міжпальцевих проміжках. Це характерно для:
Яке незалежне втручання сестра медична дерматологічного відділення повинна внести в свій план догляду за пацієнтом з екземою при гострозапальному процесі і мокнутті:
Хворому на системнимний червоний вовчак необхідно рекомендувати:
З метою профілактики анафілактичного шоку застосовують:
Клінічні ознаки: збільшення щитоподібної залози, екзофтальм, дратівливість, тахікардія, схуднення характерні для:
При обстеженні пацієнта сестрою медичною були виявлені наступні симптоми: поліурія, спрага, полідіпсія, поліфагія, свербіж шкіри. Про яке захворювання слід думати?
До загальних симптомів туберкульозу легенів належать:
Жінка 30 років, яка хворіє бронхіальною астмою, дізналась про можливість самоконтролю прохідності бронхів за допомогою приладу індивідуального користування, який можна використовувати в домашніх умовах, але не знає як ним користуватися. Якому методу діагностики навчить жінку медична сестра?
На прийом до лікаря звернулась хвора 56 років зі скаргами на тиснучий біль за грудиною, серцебиття і задишку, що виникають під час незначного фізичного навантаження. Стан погіршився два дні тому. Лікар призначив хворій електрокардіографію. Яким чином медсестрі потрібно накласти основні електроди?
Хворий скаржиться на наростаючу м’язеву слабкість, підвищену втомлюваність, зниження працездатності, безсоння, періодичний біль в животі, нудоту. Об’єктивно: шкірні покриви бронзового відтінку, відмічається пігментація слизової оболонки порожнини рота. Пульс- 80 уд. за хв., ритмічний, слабкого наповнення і напруження. АТ-90/60 мм рт.ст. Тони серця ослаблені, діяльність ритмічна. Про яке захворювання можна подумати?
У хворого 35р. після перенесеного грипу з’явилась загальна слабкість, кровотечі з носа та ясен, біль у горлі при ковтанні, tо тіла 39°C. У зв’язку з погіршенням стану був госпіталізований. У хворого запідозрили гострий лейкоз. Назвіть найбільш інформативне дослідження для даного захворювання?
Хвора 35р. скаржиться на задишку, відчуття стискання в правому боці, загальну слабкість, температуру 38,2-38,6°C, пітливість. При госпіталізації хворої виставлений діагноз: “Правобічний ексудативний плеврит”. Лікар призначив плевральну пункцію. Яке положення повинна надати пацієнтці медсестра при підготовці до проведення плевральної пункції?
Який метод профілактичного обстеження населення використовується для ранньої діагностики туберкульозу та онкопатології?
Пацієнт С., 48 років, який хворіє на стенокардію, звернувся до медсестри зі скаргами на біль. Охарактеризуйте характер болю при стенокардії:
На лікуванні в терапевтичному відділенні знаходиться пацієнт зі скаргами на біль в гастродуоденальній ділянці через 2-3 год. після прийому їжі, періодичний “голодний” нічний біль. Який з препаратів застосовується для лікування пацієнта з даною патологією?
Медична сестра відвідує на дому пацієнтку з акромегалією. Порушення функції якої ендокринної залози зумовлює дане захворювання?
При медсестринському обстеженні пацієнт на цукровий діабет скаржиться на відчуття голоду, порушення зору. Шкіра бліда, підвищена пітливість, м’язовий тремор, сухожилкові рефлекси підвищені, аж до судом. Пульс 80 уд. за 1 хв., ритмічний. АТ 100/60 мм рт.ст. Який стан пацієнта?
Пацієнт 54 р., скаржиться на тяжкість та біль в потилиці, “миготіння мушок перед очима”, шум у вухах, кровотечі з носа. Вночі у пацієнта виник різкий біль голови, нудота, блювання, біль в ділянці серця. Яке ускладнення у пацієнта?
Пацієнт 52 років поступив в палату інтенсивної терапії з підозрою на інфаркт міокарда. Для зняття нападу болю призначено повний фізичний спокій та антиангінальні препарати. При виконанні призначень лікаря медична сестра в першу чергу введе такі препарати:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома