Внутрішня медицина 1 ЛС

Додано: 26 січня 2022
Предмет:
Тест виконано: 468 разів
61 запитання
Запитання 1

До фельдшера ФАПу звернувся чоловік 47 років, який скаржиться на напади

загруднинного болю з іррадіацією в ліву руку, які тривають 2-3 хв, з'являються після фізичного навантаження, знімаються нітрогліцерином. Хворіє 3 роки. Пульс 80/хв, ритмічний. АТ 130/70 мм рт.ст. межі серця в нормі. Шумів немає. Найімовірніший діагноз?        


варіанти відповідей

Гіпертонічна хвороба, неускладнений гіпертонічний криз 

Гіпертонічна хвороба, ускладнений гіпертонічний криз 

Стенокардія напруження 

Інфаркт міокарда 

Прогресуюча стенокардія  

Запитання 2

Фельдшера ШМД викликали до чоловіка, у якого блювання “кавовою гущею”, загальна слабкість, шум у вухах, запаморочення, тахікардія, зниження АТ. Який препарат необхідно ввести першочергово? 


варіанти відповідей

Но-шпа 

Дицинон  

Лазікс 

Анальгін 

Преднізолон 

Запитання 3

Пацієнт скаржиться на озноб, підвищення температури тіла до 39°С, біль у попереку  зліва. Хворіє 2-й день. Загальний аналіз сечі: густина – 1008, каламутна, білок – 0,3 г/л, лейкоцити – 35-40 у полі зору, еритроцити – 1-2 у полі зору, бактерії. Найімовірніший

попередній діагноз? 


варіанти відповідей

Гострий гломерулонефрит 

Хронічний пієлонефрит 

Ниркокам'яна хвороба 

Гострий пієлонефрит 

Хронічний гломерулонефрит

Запитання 4

Звуження суглобової щілини, узури, анкілоз. Для якого захворювання характерні такі рентгенологічні ознаки? 


варіанти відповідей

Ревматоїдного артриту 

Ревматизму 

Остеоартрозу 

Гемофілії 

Системного червоного вовчаку  

Запитання 5

Пацієнта турбує сухий кашель. Які лікарські препарати можна призначити? 


варіанти відповідей

Лазолван, бромгексин 

Трипсин, хімотрипсин 

Лібексин,тусупрекс 

Астмопент, беротек 

Мукалтин, пертусин 

Запитання 6

До фельдшера звернувся чоловік 33 років, який скаржиться на загальну слабкість, пітливість, підвищення температури тіла до 37,6oС, вологий кашель. Такий стан виникає вчетверте за останні 3 міс. У колективі нещодавно працював колега, у якого пізніше був діагностовано туберкульоз легень. Найімовірніший попередній діагноз? 


варіанти відповідей

Гострий бронхіт 

Туберкульоз легень 

Хронічний бронхіт 

Рак легень

  Гостра пневмонія  

Запитання 7

До фельдшера звернувся чоловік 38 років, який скаржиться на кашель з виділенням гнійного мокротиння неприємного запаху до 300 мл за добу, переважно вранці, задишку при фізичному навантаженні, підвищення температури тіла до 37,2oС. хворіє з дитинства. Об’єктивно: губи ціанотичні. Пальці – барабанні палички. ЧДР – 24/хв. Аускультативно над правою легенею вислуховуються середньо пухирчасті вологі хрипи, які зменшуються після відкашлювання мокротиння. Найімовірніший попередній діагноз? 

  

варіанти відповідей

Абсцес легень 

Емфізема легень 

Хронічна пневмонія 

Хронічний бронхіт  

Бронхоектатична хвороба 

Запитання 8

До фельдшера ФАПу звернулась жінка 32 років, яка скаржиться на тупий біль у надчеревній ділянці відразу після споживання смаженої їжі, нудоту, закрепи. Загальна кислотність шлункового соку – 80-100 ОД. Найімовірніший попередній діагноз? 


варіанти відповідей

Хронічний гастрит зі зниженою секрецією шлунка  

Хронічний гастрит із підвищеною секрецією шлунка 

Гострий гастрит 

Хронічний ентерит 

Хронічний панкреатит  

Запитання 9

На ФАП звернувся чоловік зі скаргами на тяжкість у правому підребер’ї, загальну слабкість. Три роки тому хворів на вірусний гепатит В. Об’єктивно: Склери та шкіра жовтяничні. “Судинні зірочки” на шкірі грудної клітки. Гінекомастія. Печінка збільшена на 3 см. У крові – підвищений рівень білірубіну і трансаміназ. Найімовірніший попередній діагноз. 


варіанти відповідей

Хронічний холецистит 

Жовчокам'яна хвороба 

Хронічний гепатит 

Хронічний панкреатит 

Дискінезія жовчного міхура  

Запитання 10

На ФАП звернувся чоловік 28 років, який скаржиться на різку загальну слабкість, біль у горлі, кістках, підвищення температури тіла до 39,6°С. Хворіє 2 тижні. Загальний стан тяжкий. Шкіра бліда. Пуль 105/хв. АТ100/70 мм рт.ст. Загальний аналіз крові: еритроцити 1,4•1012/л гемоглобін 70г/л, колірний показник 1,0, лейкоцити 22,3•109, паличкоядерні 3%, сегменоядерні 8%, лімфоцити 5%, моноцити 3%, бластні клітини 75%, ШОЕ 47мм/год. Найімовірніший попередній діагноз?

 

варіанти відповідей

Лімфогранулематоз  

Хронічний мієлолейкоз 

Гострий лейкоз 

Хронічний лімфолейкоз 

Залізодефіцитна анемія 

Запитання 11

До фельдшера ФАПу звернувся чоловік 32 років, який скаржиться на інтенсивний біль у правій половині грудної клітки, що посилюється при кашлі, глибокому диханні, сухий кашель, підвищення температури тіла до 37,4oС. Захворів 2 дні тому після переохолодження. Об’єктивно: лежить на правому боці. Права половина грудної клітки відстає в акті дихання. Справа на тлі везикулярного дихання вислуховується шум тертя плеври. Найімовірніший попередній діагноз? 


варіанти відповідей

Гострий бронхіт 

Ексудативний плеврит 

Сухий плеврит

Гостра пневмонія 

Рак легень 

Запитання 12

До фельдшера ФАПу звернувся чоловік 60 років зі скаргами на постійний біль у правій половині грудної клітки, загальну слабкість, періодичне підвищення температури тіла до 37,6oС. Хворіє півроку. Об’єктивно: зниженого харчування. Шкіра бліда. Права половина грудної клітки відстає в акті дихання. Над правою ключицею пальпується щільний, неболючий, розміром з квасолину лімфатичний вузол. При перкусії правої легені визначається тупість від верхівки до V ребра. Дихальні шуми над цією ділянкою не

вислуховуються. Найімовірніший попередній діагноз? 

 

варіанти відповідей

Периферійний рак правої легені 

Туберкульоз легень 

Центральний рак правої легені 

Пневмосклероз 

Хронічна пневмонія

Запитання 13

“Шкіра леопарда”, кровотечі із слизових оболонок, збільшення часу кровотечі характерні для: 


варіанти відповідей

Гострого лейкозу 

Тромбоцитопенічної пурпури 

Геморагічного васкуліту 

Гемофілії 

Лімфогранулематозу  

Запитання 14

До фельдшера ФАПу звернулася жінка, яка страждає на виразкову хворобу шлунка. Яке дослідження потрібно призначити обов’язково? 

    

варіанти відповідей

Загальний аналіз сечі 

Аналіз калу на яйця глистів 

Шлункове зондування 

Аналіз калу на приховану кров 

Дуоденальне зондування  

Запитання 15

До фельдшера ФАПу звернувся чоловік 22 років, у якого 2 дні тому виник головний біль, набряки на обличчі, сеча кольору м'ясних помиїв, тупий біль у поперековій ділянці, підвищення температури тіла до 37,6°С. Об’єктивно. Шкіра бліда. Набряки на обличчі. Пульс 62/хв, ритмічний, напружений. АТ -170/120 мм. рт.ст. добова кількість сечі – 300мл. Найімовірніший попередній діагноз? 


варіанти відповідей

Гострий гломерулонефрит 

Гострий пієлонефрит 

Хронічний пієлонефрит 

Хронічний гломерулонефрит 

Гіпертонічна хвороба  

Запитання 16

До фельдшера звернувся хворий, який хворіє на дифузний токсичний зоб і приймає тиростатичний препарат. Вибрати такий препарат: 


варіанти відповідей

Тироксин 

Мерказоліл 

Трийодтиронін 

Антиструмін 

Преднізолон  

Запитання 17

До фельдшера ФАПу звернулась пацієнтка 22 років, яка скаржиться на підвищення температури тіла до 37,4oС, загальну слабкість, пітливість,біль у ліктьових та колінних суглобах “летючого” характеру. Вкажіть для якого захворювання характерні ці скарги. 


варіанти відповідей

Остеоартроз 

Ревматоїдний артрит 

Ревматизм 

Остеохондроз 

Подагра    

Запитання 18

До фельдшера ФАПу звернувся хворий В., 30 років. Після вживання великої кількості цитрусових у хворого виник щільний набряк на обличчі, губах, без свербіння, головний біль, “гавкаючий” кашель. Об’єктивно: температура тіла – 37,2oC , пульс – 76/хв., АТ – 120/70 мм рт.ст. Для якого захворювання характерні вказані симптоми. 


варіанти відповідей

Сироваткова хвороба 

Анафілактичний шок 

Набряк Квінке 

Кропив’янка 

Медикаментозний дерматит  

Запитання 19

На ФАПі, під час проведення огляду у задушливому приміщені, пацієнтка поскаржилася на нудоту і знепритомніла. Ваші першочергові дії. 


варіанти відповідей

Банки на грудну клітку 

Гірчичники на грудну клітку 

Положити, піднявши ножний край ліжка 

Положити на бік 

Посадити на стілець  

Запитання 20

Виклик бригади швидкої допомоги додому. Хвора Н., 27 років, знепритомніла. Зі слів родичів, стан погіршився після перенесеного фарингіту. Хвора стала млявою, байдужою, по медичну допомогу звертатися відмовилася. Сьогодні вранці було блювання, після чоговона знепритомніла. Об’єктивно: стан важкий. Шкіра суха, тургор тканин знижений. АТ – 100/55 мм рт. ст. Пульс – 74/хв, малий. Тонус м’язів знижений, очні яблука м’які. Дихання гучне. Запах ацетону. Ваш діагноз - інсулінозалежний цукровий діабет, гіперглікемічна кома. Які медикаменти ви оберете для надання невідкладної допомоги. 


варіанти відповідей

40 % розчин глюкози 

5 % розчин глюкози, преднізолон

Інсулін, ізотонічний розчин натрію хлориду 

Глюкагон, преднізолон 

5 % розчин глюкози, адреналін  

Запитання 21

Хвора С., що хворіє на ІХС, викликала швидку допомогу. Скаржиться на серцебиття, що з’явилося раптово, після того як відчула поштовх у груди. Загальний стан середньої важкості. ЧДР – 28/хв, пульс – 168/хв, ритмічний, тони серця приглушені. На ЕКГ: ЧСС – 166/хв, комплекс QRS розширений і змінений. Ви діагностували напад пароксизмальної тахікардії. Які з названих препаратів Ви оберете для надання допомоги. 


варіанти відповідей

Диклофенак, нітрогліцерин 

Дипіридамол, ізадрин 

Анаприлін, етазицин 

Димедрол, корглікон 

Дилтіазем, ізадрин  

Запитання 22

Фельдшер швидкої допомоги прибув на виклик до пацієнтки В.,37 років, яка страждає на мітральний стеноз. Вночі раптово погіршився стан – швидко зростає задишка, дихання “клокочуче”, кашель із виділенням пінистого рожевого харкотиння. Які Ваші першочергові дії. 


варіанти відповідей

Гірчичник на ділянку серця 

Гарячі ножні ванни 

Інгаляції кисню  

Інгаляції піногасниками 

ЕКГ  

Запитання 23

Фельдшер швидкої допомоги прибув на виклик до пацієнта Т.,39 років, який хворіє на цукровий діабет. Зі слів родичів у хворого раптово з’явились загальна слабкість, відчуття голоду, тремтіння тіла, запаморочення, втрата свідомості. Ваш діагноз – гіпоглікемічна кома. Які з названих препаратів Ви оберете для надання допомоги. 


варіанти відповідей

40% розчин глюкози 

Інсулін 

0,9% розчин натрію хлориду  

Кордіамін 

5% розчин глюкози 

Запитання 24

До фельдшера здоровпункту, звернулась пацієнтка, яка хворіє на жовчнокам’яну хворобу, зі скаргами на сильний біль у правому підребер’ї. Які засоби домедикаментозної терапії допоможуть зменшити біль. 


варіанти відповідей

Міхур з льодом 

Гірчичники на грудну клітку 

Грілка на ділянку правого підребір’я 

Банки на грудну клітку 

Зігріваючий компрес  

Запитання 25

Хворий Ф., 29 років, знаходиться на диспансерному обліку з приводу ревматизму. Ви, як фельдшер здоров пункту, вкажіть засіб, що використовують для профілактичного лікування. 

    

варіанти відповідей

Папаверин 

Біцилін – 5 

Преднізолон 

Дигоксин 

Димедрол  

Запитання 26

Ви фельдшер здоровпункту. Вкажіть заходи, які можна віднести до профілактики цукрового діабету. 


варіанти відповідей

Санація осередків ураження

Дотримання дієти 

Біцилінопрофілактика 

Профілактичні щеплення 

Ультрафіолетове опромінення  

Запитання 27

На ФАП звернувся пацієнт 29 років, який протягом тижня відмічає болі в горлі при ковтанні, підвищення температури тіла до 39oС, головні болі. Блідий, язик сухий, на слизовій оболонці ясен, м’якого і твердого неба, мигдаликів множинні виразки, які вкриті брудно-сірим нашаруванням. Пульс 110/хв., АТ 110/60 мм рт.ст.. Аналіз крові: ер. -  3,2x1012/л, НВ - 100г/л, КП - 0,9, лейк. – 80x109/л, с.- 22%, м. -3%, бластні клітини – 75%, ШЗЕ – 65 мм/год. На яке обстеження повинен направити пацієнта фельдшер? 


варіанти відповідей

Рентгенологічне дослідження стравоходу 

Трепанобіопсія 

Дослідження ліквору 

Стернальна пункція 

Комп’ютерна томографія грудної клітки 

Запитання 28

До фельдшера ФАПу звернулась пацієнтка у якої на 10 день захворювання на грип з’явились носові кровотечі, дрібні крововиливи на слизовій ротової порожнини та шкірі, кровоточивість з ясен. Заг. ан. крові: НВ – 110 г/л, к.п. – 0,9, лейк. – 7,1x109 г/л, тромб. – 90,0x109 г/л, П. – 6%, С. - 52%, М. – 12%, Л. – 30%, ШЗЕ – 18 мм/год. Який попередній діагноз може поставити фельдшер? 


варіанти відповідей

Гострий лейкоз 

Апластична анемія 

Ідіопатична тромбоцитопенічна пурпура 

Системний червоний вовчак 

Мієломна хвороба 

Запитання 29

Пацієнт Н., 25 років звернувся до фельдшера ФАПу зі скаргами на головний біль, нудоту, запаморочення, біль у попереку. Три дні тому після тривалого перебування на холоді з’явилася кров у сечі, біль у попереку. При огляді спостерігалась блідість та припухлість обличчя та повік. АТ 180/110 мм рт.ст., ЧСС 60/хв.. Посилення верхівкового поштовху при пальпації та акцент II тону над аортою при аускультації. Добовий діурез - 400 мл. Ан.сечі: виражені гематурія і протеїнурія. Діагноз фельдшера? 

  

варіанти відповідей

Гострий пієлонефрит 

Сечокам’яна хвороба 

Гострий гломерулонефрит 

Амілоїдоз нирок 

Гіпернефрома  

Запитання 30

Ви фельдшер ФАПу.До вас звернувся пацієнт 66 років, палить 50 років, останні 20 років близько 2 пачок на день. Відмічає зміну характеру кашлю. Кашель став сильнішим, продовжується на протязі всього дня, іноді в харкотинні відмічає прожилки крові. На рентгенографії грудної клітки – підсилення легеневого малюнку, ущільнення коренів легень. Про яку хворобу слід подумати передусім? 


варіанти відповідей

Бронхіальна астма 

Периферійний рак легень  

Центральний рак легені 

Крупозна пневмонія 

Туберкульоз легень 

Запитання 31

Фельдшер ФАПу викликаний на дім до пацієнта К., 46 років, який скаржиться на гострий, нестерпний біль в першому плесно-фаланговому суглобі лівої ноги, підвищення температури до 37,2?С. Подібний біль виник вперше. Суглоб набряклий, гіперемований, різко болючий при пальпації і ходьбі. Яке обстеження необхідне для уточнення діагнозу? 


варіанти відповідей

Визначення ревматоїдного фактора 

Визначення креатиніну крові 

Визначення титру антистрептолізину-О 

Визначення сечової кислоти крові 

Посіви крові на стерильність  

Запитання 32

Пацієнт доставлений на ФАП, скаржиться на сильний біль в грудній клітці зліва, пов’язаний з диханням, кашлем. Ліва сторона грудної клітки відстає в акті дихання. Аускультативно дихання послаблене, вислуховується шум тертя плеври зліва. Рентгенологічно: високе стояння куполу діафрагми, відставання його під час глибокого вдиху. ЕКГ без змін. Який найбільш ймовірний діагноз фельдшера? 


варіанти відповідей

Стенокардія 

Невралгія міжреберних м’язів 

Сухий плеврит 

Перикардит 

Ексудативний плеврит  

Запитання 33

Ви фельдшер ФАПу. У хворого на серцеву недостатність II-Б ст. кашель з відходженням харкотиння, біль в грудній клітці, температура тіла 38,9оС. Над легенями в нижніх відділах з обох боків притуплений перкуторний звук, послаблене везикулярне дихання, вологі хрипи. Рентген: негомогенне затемнення з обох боків до рівня VII ребра. ЕКГ без змін. Що

найбільш вірогідно розвинулось у пацієнта? 


варіанти відповідей

Двобічна пневмонія 

Хронічний бронхіт 

Інфаркт міокарда 

Ексудативний плеврит 

Сухий плеврит  

Запитання 34

Пацієнт Б., 48 років, скарги на немотивовану слабкість, апатію, зниження працездатності, відразу до м’ясної їжі, схуднення, втрату інтересу до життя. Звернувся за допомогою до фельдшера. В анамнезі – хронічний атрофічний гастрит. Об-но: шкіра бліда, живлення знижене. При фізикальному обстеженні внутрішні органи без змін. Нв- 90 г/л, ШЗЕ – 34 мм/год. Який вірогідний діагноз фельдшера? 


варіанти відповідей

Гастродуоденіт  

Рак щлунка 

Поліпоз шлунка 

Виразкова хвороба шлунка 

Хронічний панкреатит  

Запитання 35

Пацієнтка доставлена на ФАП зі скаргами на висипання на шкірі, яке з’явилось 2 дні тому після вживання цитрусових. Висипання зникає, але потім з’являється знову. супроводжується свербежем, підвищенням температури тіла до 37,6oС. На тулубі та верхніх кінцівках спостерігається рожеве висипання, яке місцями зливається. Яке захворювання можна запідозрити у пацієнтки? 


варіанти відповідей

Рожевий лишай 

Алергічний дерматит 

Гостра кропив’янка 

Синдром Стівенса-Джонса 

Токсикодермія  

Запитання 36

Ви фельдшер здоровпункту промислового підприємства. На підприємстві працює жінка Н., 50 р., яка хворіє на гіпертонічну хворобу. Яке обстеження необхідно регулярно проходити жінці для попередженя ускладнень хвороби? 


варіанти відповідей

Загальний аналіз крові  

Реоенцефалографію 

Флюорографію 

УЗД нирок 

Вимірювання артеріального тиску  

Запитання 37

Ви фельдшер ФАПу. До Вас на прийом звернулася пацієнтка М., 65 р., яка скаржиться на відсутність апетиту, відразу до м’ясної їжі та рибних страв, відчуття важкості в епігастрії, нудоту, втрату маси тіла. При пальпації живота відмічається болісність в епігастральній ділянці, пальпується пухлиноподібне утворення. В анамнезі: виразкова хвороба шлунку.

Вкажіть який метод обстеження найбільш інформативний для діагностики захворювання?        


варіанти відповідей

Рентгеноскопія шлунку 

Фіброгастроскопія з біопсією 

РН-метрія 

Дуоденальне зондування. 

Шлункове зондування 

Запитання 38

До фельдшера звернулась жінка, яка скаржиться на загальну слабкість, t° тіла 37,8°C, біль у суглобах нижніх кінцівок, який посилюється при незначних рухах, неприємні відчуття і біль у ділянці серця, задишку. Захворіла через 2 тижні після перенесеної ангіни. Об'єктивно: блідість шкіри, ціаноз губ. Рs 88/хв., ритмічний АТ 110/70 мм. рт.ст. Тони серця приглушені, вислуховується м'який систолічний шум на верхівці. Колінні, гомілкові-ступеневі суглоби припухлі, шкіра над ними червона, гаряча на дотик. ЗАК: лейкоцити – 9,9х109/л, ШОЕ – 28 мм/год. НВ – 105 г/л. Який найбільш імовірний діагноз?        


варіанти відповідей

Міокардіопатія 

Ендокардит 

Міокардіосклероз 

Інфекційно-алергічний міокардит 

Ревматизм, активна фаза 

Запитання 39

Ви фельдшер ФАПу. До Вас звернулась пацієнтка, якій було проведено струмектомію. У неї виявлені проблеми: в’ялість, загальна слабкість, зниження працездатності, зниження пам’яті, мерзлякуватість, сонливість удень, шкіра суха, лущиться, не береться в складку, сухість, ламкість, випадіння волосся. Про яке захворювання можна подумати? 

   

варіанти відповідей

Гіпертироз   

Мікседема  

Цукровий діабет

Атеросклероз   

 Акромегалія   

Запитання 40

Після введення інсуліну у жінки, що хворіє на цукровий діабет, з’явилися різка слабкість, виражена пітливість, відчуття голоду, тремтіння, запаморочення. Об-но: пацієнтка збуджена, шкіра волога, тургор збережений. Дихання не змінене. Тонус очних яблук збережений, t° 36,5°С, PS 96/хв., АТ 110/70 мм рт ст. Яка перша медична допомога доцільна у цьому випадку? 


варіанти відповідей

Ввести 10% - 1 мл п/ш розчин кофеїну 

Дати пацієнтці з’їсти грудочку цукру, випити теплого солодкого чаю 

Надати горизонтальне положення з припіднятими ногами 

Ввести спазмолітичні препарати 

Застосувати гарячу ванну  

Запитання 41

До фельдшера ФАПу звернулась жінка 35 р. зі скаргами на біль в дрібних суглобах кистей, ранкову скутість. При огляді: суглоби пальців обох рук деформовані, рухи в них обмежені, болісні. Кисті рук відхилені в бік ліктів. Вкажіть найімовірніший діагноз: 


варіанти відповідей

Остеоартроз  

Ревматичний поліартрит  

Ревматоїдний артрит  

Склеродермія 

Системний червоний вовчак  

Запитання 42

До фельдшера ФАПу звернулась жінка 50 р. зі скаргами на загальну слабкість,

серцебиття, зміну смаку [бажання їсти крейду], ламкість нігтів, випадіння волосся. Вважає себе хворою протягом останнього року на тлі порушення менструально-оваріального циклу. Вкажіть найімовірніший діагноз: 


варіанти відповідей

Гемофілія А 

Гемолітична анемія 

Залізодефіцитна анемія 

В12-дефіцитна анемія 

Гіпопластична анемія  

Запитання 43

До фельдшера ФАПу звернувся юнак 20 років зі скаргами на кровотечі при незначних травмах. Хворіє з дитинства. Дід по материнській лінії хворів на таке саме захворювання. При огляді: на шкірі гематоми, ліктьові та колінні суглоби деформовані, рухи в них обмежені. Вірогідний попередній діагноз: 


варіанти відповідей

Гострий лейкоз 

Гемолітична анемія 

Гемофілія 

Геморагічний васкуліт 

Апластична анемія  

Запитання 44

До фельдшера ФАПу звернувся пацієнт зі скаргами на кашель з виділенням до 200 мл гнійного мокротиння, переважно вранці. Хворіє тривалий час хронічним бронхітом. При огляді: грудна клітка емфізематозна, пальці мають вигляд барабанних паличок, нігті – годинникових скелець. Ці ознаки вказують на ймовірність розвитку бронхоектатичної хвороби. Який метод діагностики найбільш інформативний для цього захворювання:  


варіанти відповідей

Спірографія 

Бронхографія  

Флюорографія 

Дослідження мокротиння  

Плевральна пункція  

Запитання 45

До фельдшера ФАПу звернулась пацієнтка 32 років зі скаргами на швидку

втомлюваність, слабкість, дратівливість, поганий сон, пітливість, серцебиття. В анамнезі: психотравма. Об’єктивно: екзофтальм, позитивний симптом Грефе, тремор пальців рук, щитоподібна залоза збільшена рівномірно, при пальпації безболісна, рухлива. Пульс – 90/хв.., АТ – 150/80 мм рт.ст. Вкажіть найімовірніший діагноз:   


варіанти відповідей

Дифузний токсичний зоб  

Гіпотиреоз 

Ендемічний зоб 

Цукровий діабет  

Гіпертонічна хвороба  

Запитання 46

До фельдшера ФАПу звернувся пацієнт 37 р. зі скаргами на головний біль, загальну слабкість, незначне підвищення температури, набряки на обличчі, зменшення виділення сечі та зміна її кольору “м’ясних помиїв”. В анамнезі: 2 тижні тому ангіна. Об’єктивно: блідість шкіри, повіки припухлі, АТ 170/100 мм рт.ст., пульс 90/хв.., температура тіла – 37,5oС. Симптом Пастернацького позитивний з обох боків. Попередній діагноз – гострий гломерулонефрит. Вкажіть сечовий синдром, характерний для цієї хвороби: 


варіанти відповідей

Піурія, бактеріурія 

Поліурія, глюкозурія 

Еритроцитурія, протеїнурія 

Лейкоцитурія, протеїнурія 

Оксалатурія, кетонурія  

Запитання 47

До фельдшера ФАПу звернулась жінка 56 р. зі скаргами на спрагу, сухість і свербіж шкіри, погіршення зору, часте сечовипускання, збільшення кількості сечі за добу. Вважає себе хворою біля року. Об’єктивно: пацієнтка надмірного харчування, шкіра суха, сліди розчухів, поодинокі фурункули. Встановлений попередній діагноз цукровий діабет ІІ типу [інсулінонезалежний]. Яке першочергове обстеження необхідно здійснити для уточнення  діагнозу: 


варіанти відповідей

кров на цукор

загальний аналіз крові

загальний аналіз сечі

ЕКГ

-

Запитання 48

До фельдшера ФАПу звернулась жінка 56 р. зі скаргами на спрагу, сухість і свербіж шкіри, погіршення зору, часте сечовипускання, збільшення кількості сечі за добу. Вважає себе хворою біля року. Об’єктивно: пацієнтка надмірного харчування, шкіра суха, сліди розчухів, поодинокі фурункули. Встановлений попередній діагноз цукровий діабет ІІ типу [інсулінонезалежний]. Яке першочергове обстеження необхідно здійснити для уточнення  діагнозу: 


варіанти відповідей

Загальний аналіз крові 

Визначення рівня глікемії натще

Біохімічне дослідження крові  

УЗД печінки 

Визначення водного балансу  

Запитання 49

Фельдшера ФАПу викликали до пацієнта 40 р., який після переохолодження відчув озноб, біль в грудній клітці справа, температура тіла підви-щилась до 39oС. З’явився кашель із виділенням “іржавого” мокротиння. Хворіє другий день. Після об’єктивного обстеження фельдшер виявив ознаки негоспітальної правосторонньої лобарної пневмонії. Вкажіть основи етіотропної терапії: 


варіанти відповідей

Муколітики 

Антигістамінні  

Антибіотики  

Глюкокортикостероїди  

Бронхолітики  

Запитання 50

Фельдшер ФАПу здійснює спостереження за станом здоров’я і контролює лікування пацієнтки з В12 дефіцитною анемією. Які засоби застосовують для лікування цієї хвороби? 


варіанти відповідей

Ціанокоболамін 

Ферковен  

Гідрокотризон 

Ферум-лек 

Лєкєран  

Запитання 51

До пацієнта 30 років викликали фельдшера ШМД. Скарги на сильний біль у правій половині грудної клітки, який посилюється при глибокому вдиху і кашлі. Кашель сухий. Температура тіла – 37,8oС. Об’єктивно: хворий лежить на правому боці, права половина грудної клітки відстає в акті дихання, аускультативно – шум тертя плеври. Вкажіть найімовірніший діагноз: 


варіанти відповідей

Абсцес легень  

Бронхоектатична хвороба

Гострий бронхіт 

Сухий плеврит 

Ексудативний плеврит 

Запитання 52

До пацієнта 50 років викликали фельдшера ШМД. Скарги на нападоподібний біль у лівій поперекові ділянці з іррадіацією в статеві органи, стегно. Пацієнт збуджений, постійно змінює положення тіла, але полегшення не відчуває. Різко позитивний симптом Пастернацького зліва. Стан розцінений, як напад ниркової кольки. Які медикаментозні засоби треба застосувати для полегшення стану пацієнта: 


варіанти відповідей

Антибіотики, сульфаніламіди 

Глюкокортикостероїди, антигістамінні 

Спазмолітики, аналгетики 

Гепатопротектори, жовчогінні 

Сечогінні, антикоагулянти  

Запитання 53

До лікарні бригадою ШМД госпіталізовано хворого з попереднім діагнозом “гострий лейкоз”. В діагностиці цієї хвороби вирішальним є: 


варіанти відповідей

Біохімічне дослідження крові 

УЗД печінки 

Стернальна пункція 

УЗД селезінки 

Коагулограма  

Запитання 54

На ФАП звернувся чоловік 32 р., зі скаргами на блювання “кавовою гущею”, загальну слабкість, шум у вухах, запаморочення. Об’єктивно: пульс – 86/хв.., АТ 90/50 мм рт.ст.  Для якого ускладнення виразкової хвороби характерні такі симптоми: 


варіанти відповідей

Кровотечі  

Малігнізації 

Перфорації 

Пілоростенозу 

Еригастриту та перидуоденіту 

Запитання 55

До фельдшера ФАПу звернулась жінка 54 р. з діагнозом: “Гіпомоторна дискинезія жовчного міхура”. Вкажіть, які з лікарських препаратів потрібні для проведення тюбажу: 


варіанти відповідей

Гістамін  

Бускопан, но-шпа 

Сорбіт, 33% розчин магнію сульфату 

Атропін, папаверин 

Фурадонін, фурацилін 

Запитання 56

У пацієнтки виразкова хвороба шлунка. Вкажіть фізіотерапевтичні методи лікування, що використовують у разі неускладнених форм виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки: 


варіанти відповідей

Лікувальні грязі  

Рефлексотерапію  

Ультразвук  

Парафін  

Усе перелічене вірно 

Запитання 57

На ФАП звернувся чоловік 60 р. зі скаргами на відчуття нездужання, загальну слабкість, втрату апетиту, відразу до м’яса, втрату ваги тіла, відчуття тяжкості, тиснення під грудиною. В анамнезі: виразкова хвороба шлунка. Синдром “малих ознак” дає підставу запідозрити яке захворювання? 


варіанти відповідей

Езофагіт  

Ентерит  

Рак шлунка 

Виразкову хворобу шлунка  

Цироз печінки 

Запитання 58

Пацієнтці К., 47 р., яка хворіє на хронічний гастрит, призначено лікарський препарат, що належить до групи антацидів. Назвіть основні препарати даної групи: 


варіанти відповідей

Омепразол, зонтак  

Гастроцепін, атропін  

Малоокс, вікалін, альмагель  

Ранітидин, циметидин  

Метронідазол, де-нол, амоксицилін  

Запитання 59

До фельдшера ФАПу звернувся пацієнт 52 р. зі скаргами на загальну слабкість, безсоння, схуднення, гемороїдальні кровотечі. Об’єктивно: шкіра жовтянична, на шкірі живота “голова Медузи”. Асцит. На ногах набряки. Добовий діурез – 450 мл. Вкажіть найімовірніший діагноз: 

 

варіанти відповідей

Хронічний гепатит 

Хронічний гастрит  

Хронічний холецистит  

Цироз печінки 

Виразкова хвороба шлунка

Запитання 60

Який невідкладний стан повинен запідозрити фельдшер при зміні характеру та іррадіації болю у разі стенокардії: 


варіанти відповідей

Гіпертонічний криз  

Інфаркт міокарду  

Перфоративну виразку шлунка  

Сухий перикардит  

Гострий холецистит  

Запитання 61

До фельдшера ФАПу звернувся чоловік 42 р., зі скаргами на біль за грудиною

стискаючого характеру з іррадіацією в ліву руку, плече. Біль триває 2-3 хв., з’являється під час ходьби. Напад зникає після зупинки, знімається нітро-гліцерином. За медичною допомогою раніше не звертався. Встановіть попередній діагноз: 


варіанти відповідей

Артеріальна гіпертензія  

Гострий інфаркт міокарда 

Стенокардія напруження 

Серцева астма   

Артеріальна гіпотензія  

Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома

Створити тест