Політика одержавлення власності, згортання товарно-грошових відносин, впровадження карткової системи та загальної трудової повинності — це складові політики:
Основні заходи політики «воєнного комунізму» (3 відповіді)
Керівник уряду Української Соціалістичної Радянської Республіки (УСРР) у 1919 – 1923 рр.:
Яку політику більшовиків С. Петлюра характеризував таким чином:
«...У цьому напрямку нинішньої політики більшовиків я вбачаю чергову їхню поступку стихійній силі українського національного руху, а водночас логічно послідовний і політичний захід з метою оволодіння силою цього руху й зміцнення своїх позицій в Україні...»?
У якому році Українська СРР стала складовою СРСР?
За змістом агітаційного плаката можна встановити, що його створено в роки. Напис на плакаті: «Продовольчий податок. Віддай місту частину врожаю, рештою розпоряджайся сам».
Вкажіть, які заходи передбачалися планом ГОЕЛРО, прийнятим на VІІ Всеросійському з’їзді рад у 1920 р.:
В уривку з історичного джерела «В одній лише Україні побоїща, розстріли та епідемії, пов'язані з війною.., забрали близько 1,5 млн життів. Нестача харчів та палива, безробіття змусили сотні тисяч людей виїхати з міста в село... Було очевидно, що остаточно виснажене суспільство не готове до корінних соціальних перетворень, що їх планували більшовики...» схарактеризовано наслідки впровадження заходів
Укажіть складові нової економічної політики, здійснюваної в Українській СРР в 1921–1928 рр. (3 відповіді)
Що стало приводом до масового вилучення державою церковних цінностей в Українській СРР на початку 1920-х рр.?
«Ніде на базарах та квітникових крамницях не зосталося квіток – усі розкуплено задля привітання митрополита. Коло Софії робилося якесь столпотвореніє вавилонське... От тобі й боротьба з релігією!»– згадував С. Єфремов про приїзд до Києва 19 вересня 1926 року митрополита
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома