Позначте ім’я князя, який започаткував упорядкування зводу законів — “Руської правди”:
“Смердами” в Київській Русі називали:
Боротьба київських князів із нападами печенігів успішно завершилася за князя:
У якому столітті відбулася подія, описана в уривку з історичного джерела?
“Поставив ідолів на горбі над двором теремним: Перуна дерев'яного, а голова його срібна, а вус золотий, і Хорса, Дажбога, і Стри-бога, і Сімаргла, і Мокош.”
У чому полягало значення запровадження християнства на Русі?
Яка подія відбулась у 1037 році:
Укажіть особу за наведеною характеристикою.
“Отець бо його ... землю зорав і розм’якшив, себто хрещенням просвітив, а сей великий князь ..., син ..., засіяв книжними словами серця віруючих людей, а ми пожинаєм, учення приймаючи книжнеє”.
Коли відбулася описана подія? “І коли прибув, повелів він поскидати кумирів — тих порубати, а других вогню оддати. Перуна ж повелів він прив’язати коневі до хвоста і волочити з Гори по Боричевому [узвозу] на ручай, і дванадцятьох мужів приставив бити [його] палицями... І, приволікши його, вкинули його в Дніпро...”
Позначте факти, що стосуються життя й діяльності Ярослава Мудрого:
Позначте ім’я київського князя, на печатці якого вперше з’явився князівський знак Рюриковичів — тризуб:
Яке місто заснував Ярослав Мудрий на землях відвойованих у поляків:
Утвердженню Київської Русі як могутньої та впливової держави середньовіччя сприяло:
У якому столітті відбулася подія, описана в уривку з історичного джерела?
“І спорудив він церкву святої Софії в Києві. І прикрасив її іконами многоцінними, і золотом, і сріблом, і начинням церковним. У ній же співи воздають богові…”
Прочитайте уривок зі статті М. Ф. Котляра “Володимир Святославич” і виконайте завдання.
“Язичницька релігія не забезпечувала підтримки державній влади. Тому Володимир Святославич у середині 980-х рр. почав схилятися до запровадження на Русі християнства, служителі якого були вірними слугами государів і провідниками їхньої політики...” У цитованому уривку історик указав на:
Укажіть особу за наведеною характеристикою.
“Заложив ... город — великий Київ, а в города сього ворота є Золоті. Заложив він також церкву Святої Софії, премудрості Божої, митрополію, а потім церкву на Золотих воротах, кам'яну, Благовіщення Святої Богородиці. Сей же премудрий великий князь задля того спорудив [церкву] Благовіщення на воротах, [щоб] давати завше радість городу сьому святим благовіщенням Господнім і молитвою Святої Богородиці та архангела Гавриїла. Після цього [він звів] монастир Святого Георгія' [Побідоносця] і [монастир] Святої Орини”.
Позначте факти, що стосуються життя й діяльності Володимира Великого:
“Рядовичами” в Київській Русі називали:
Ярослав Мудрий став одноосібним правителем Русі-України у:
Яку мету переслідував великий київський князь Ярослав Мудрий, заповідаючи своїм синам: “Осе я одходжу зі світу сього. А ви… майте межи собою любов, бо ви є брати… Тепер же поручаю я, – замість себе, – стіл свій, Київ, найстаршому синові Ізяславу. Слухайтесь його, як ото слухались ви мене, нехай він вам буде замість мене. А Святославу даю я Чернігів, а Всеволоду – Переяславль, а Ігорю – Володимир, а В’ячеславу – Смоленськ…”?
Позначте назву країни, королевою якої була Анна Ярославна, донька Ярослава Мудрого:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома