Коли влада Української СРР офіційно розпочала впроваджувати політику, про яку йдеться в уривку зі «Щоденника» С. Єфремова?
«... От справжня злоба дня. Просто стогін і ґвалт стоїть по установах. Виданий був наказ, щоб усі службовці вміли по-українському, але як ніхто із росіян і “тоже — малоросов” того всерйоз не брав, то граматики і словники любенько собі спочивали під спудом. Аж тут почали іспити робити і, хто не складе, — виганяти. От тут от і почалося…»
Хто режисер та сценарист шедеврів світового кінематографа – фільмів «Звенигора» (1927 р.), «Арсенал» (1929 р.), «Земля» (1930 р.)?
Доповніть твердження.
Серед перших «націонал-ухильників» був …
Назва якого з відділів ВУАН 20-х рр. 20 ст. зайва в логічному ланцюжку?
Про яку церковну організацію йдеться в листі секретаря ЦК КП(б)У Дмитра Мануїльського від 1922 р., уривок з якого наведено?
«Ще задовго до вилучення цінностей у нас розпочалась боротьба ____________ проти російської екзархічної. Ця національна релігійна боротьба не завершилась і нині. Розкладання церкви у нас повинне піти по двох лініях: з одного боку, у загальнофедеративному масштабі по відношенню до пануючої російської екзархічної церкви шляхом виділення із неї обновленських елементів. З другого боку, нам належить звернути особливу увагу на розкол самої оновленої ______ церкви, яка є політичною фортецею петлюрівщини. Ми повинні розпочати кампанію за виділення із останньої тих прошарків духовенства, які засуджують петлюрівський рух і стоять на ґрунті визнання соціальних і політичних завоювань Жовтневої революції».
Продовжіть речення.
У 1921 р. на Всеукраїнському православному церковному соборі в Києві було затверджено канон УАПЦ і обрано митрополитом ...
Якого виду мистецтва стосуються об’єднання з назвами «Плуг», «Гарт», ВАПЛІТЕ?
У яких рядках названо митців, що належали до «Вільної Академії Пролетарської Літератури» (ВАПЛІТЕ)?
Вставте пропущене.
Найяскравішим здобутком українського театрального мистецтва 20-х рр. стало мистецьке об’єднання «Березіль», організоване у 1) ____ режисером 2) _____.
Про кого йдеться у фрагменті спогадів Аркадія Любченка?
«Бігав він у тісній кімнатці на Лимарівській вулиці, зненацька зупинявся серед клубкувань тютюнового диму і вперше тоді проголошував сакраментальне гасло: «Геть од Москви!». Він завжди перший умів відчути те, що хаотично починало нуртувати довкола, умів схопити суть, ясно й лаконічно синтезувати її, обертаючи в рушійний чинник, що швидко гуртував відданих однодумців… І саме він тільки міг бути натхненником і творцем славнозвісної Вільної Академії, засудженої потім владою як організації «контрреволюційної»… Невдачі й труднощі ніколи його не зупиняли – навпаки, спонукували до активнішої дії. Досить притомлений тяжким життям, він, проте, не розчаровувався. Він твердо вірив у соняшне майбутнє України, лише намагався не обдурювати себе й інших щодо сучасного її «ходіння по муках»».
Що з переліченого стосується діяльності ВУАН у 1921 – 1928 рр.?
Які з діячів культури 20-х років 20 ст. уславилися в царині образотворчого мистецтва?
Установіть відповідність між іменами діячів та галуззю науки, яку вони розвивали.
На якому портреті зображений Олександр Довженко?
На якому портреті зображений Микола Хвильовий?
На якому портреті зображений Лесь Курбас?
На якому портреті зображений Михайло Бойчук?
Установіть послідовність подій та процесів.
Хто з діячів мистецтва належав до групи «неокласиків» на чолі з Миколою Зеровим?
Доповніть твердження.
Президентами ВУАН упродовж 1922 – 1929 рр. були …
Які з тверджень характеризують освітню політику УСРР в 1923 – 1928 рр.?
Які з тверджень розкривають суть радянської політики «коренізації»?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома