У терапевтичне відділення багатопрофільного госпіталю підлягають евакуації:
До групи ОР задушливої дії відносять все окрім:
Виклик ШМД до чоловіка Е., 42 років, який помилково, 30 хв. тому, випив соляну кислоту. Хворий скаржиться на біль у роті, стравоході, у надчеревній ділянці, блювання рідиною бурого кольору, порушення ковтання. При огляді: блідість шкіри, опіки шкіри обличчя, слизової оболонки рота, тахікардія, артеріальна гіпотонія. Виражена болісність у надчеревній ділянці. Яку допомогу необхідно надати в першу чергу?
Які з приведених препаратів використовуються як антидот при лікуванні гострих отруєнь ФОС:
Місце раптового, випадкового або навмисного викиду хімічної речовини:
Проводячи реанімаційні заходи протягом 15 хвилин, Ви відзначили звуження зіниць, почервоніння шкіри. Відсутні серцеві скорочення та самостійне дихання. Які Ваші подальші дії?
До жінки 27 років викликали ШМД. Хвора без свідомості. Дихання шумне, запах ацетону з рота. Шкіра суха. Риси обличчя загострені. В анамнезі – цукровий діабет. Яке ускладнення розвинулось?
Вас викликали до хворого який скаржиться, на гострий біль в ділянці серця стискаючого характеру, який віддає в ліву руку, тривалістю більш 30 хв. Приймання нітрогліцерину ефекту не дало. Яке захворювання слід запідозрити?
При ураженні органів травлення іпритною рідиною першими ознаками ураження є всі, окрім:
До відстрочених заходів надання кваліфікованої допомоги належать:
Органічні зміни в нервовій системі виникають при ХПХ:
“Опіковим токсином" називають:
pH кpові пpи опіковому шоці:
При наданні першої медичної допомоги хворому з відмороженнями в ділянці обличчя, зігрівання проводять наступним чином ?
Перебуваючи на місцевості, зараженій ОР, військовослужбовець напився води з відкритої водойми. Незабаром появились слинотеча, часта блювота, пронос, переймоподібні болі в животі. Блювотні маси мають запах герані і містять домішки крові. Уражений в'ялий. Ваші дії?
В ураженого в правій сідничній області рана розміром 8х4 см із нерівними краями, які мають запах гірчиці. Дно рани має вид вареного м'яса, містить темні маслянисті плями. Який антидот необхідно ввести ураженому?
На нижній третині лівого стегна рвано - забійна рана розміром 5х5 см із запахом герані, м'які тканини забруднені. На дні рани темні маслянисті плями, навколо яких гіперемія і набряк. Якою ОР відбулося ураження?
Особливості ран, забруднених іпритом, такі :
При проведенні штучного дихання «рот до рота» потрібно вдувати повітря в об'ємах:
При ураженні ФОР необхідне визначення вмісту в крові:
Мускариноподібні ефекти, що виникають при ураженні ФОР:
На ФАПі після ін’єкції кетанолу хворий відчув загрудинний біль, задишку, запаморочення, біль в поперековій ділянці. Об'єктивно: пацієнт блідий, вкритий холодним потом, АТ - 60/35 мм рт.ст., пульс 100/хв. Який невідкладний стан виник у хворого?
Лейтенант після хімічного нападу противника помітив на шкірі китиць рук краплини рідини темно-бурого забарвлення. Суб'єктивних відчуттів не виникало. Приблизно через 5 годин на цьому місці виникли неболючі, ненабряклі сверблячі еритеми з ішемічними
Військовослужбовець знаходився в районі застосування противником ОР, коли помітив на шкірі китиць рук краплини маслянистої рідини темно-бурого забарвлення. На місці контакту рідини зі шкірою - відчуття пекучого болю. Приблизно через 30 хвилин виникли різко болючі, набряклі еритеми, які виступали над здоровою шкірою. Відмічається виражена набряклість оточуючих тканин. Наступного дня на місці ураження появились великі зливні міхурі, наповнені серозною рідиною. З метою антидотної терапії даному хворому необхідно?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома