Що на початку 1920-х рр. стало приводом до пограбування державою церковних цінностей?
У результаті входження Української СРР до складу Союзу РСР:
.У період нової економічної політики (непу) в УСРР:
У якому році перший з’їзд Рад СРСР затвердив Декларацію про утворення Союзу РСР та Союзний договір між РРФСР, УРСР, БРСР та ЗРФСР?
У результаті здійснення в Україні в 1920-ті — на початку 1930-х рр. політики коренізації було:
Фундатором національного кінематографа, автором романів «Звенигора», «Арсенал», «Земля», першого звукового фільму «Іван» був:
Яких сфер життя суспільства політика коренізації торкалася найбільше?
Ідеологом націонал-комунізму на початку 1920-х рр. був:
Що змусило лідера більшовиків В. Леніна зробити таку заяву: «Не вдалася лобова атака, перейдемо в обхід, будемо діяти облогою і сапою»?
Визначте за джерелом, проти якої політики виступали селяни. «Ми не ховали хліб, ми, як наказали за декретом, собі залишили 9 пудів на рік на людину. Прислали декрет залишити 7 пудів, два пуди віддати. Віддали. Прийшли більшовики з загонами. Розорили вкінець. Піднялися ми... Горять села, зрівняли будинки із землею. Ми все віддавали, хотіли по-доброму. Знали, місто голодне, себе не жаліли».
У якому році В. Ленін звернувся з таким листом до українських селян? «Правобережна Україна в цьому році зібрала чудовий урожай. Робітники і селяни голодного Поволжя, які переживають тепер лихо, небагато чим слабше, ніж жахливе лихо 1891 р., чекають допомоги від українських землеробів. Допомога потрібна швидка. Допомога потрібна велика. Хай не лишиться жодного землероба, який не поділився б своїм надлишком із поволзькими голодуючими селянами, яким нічим засіяти полів».
Чим була зумовлена поява плаката, зображеного на ілюстрації?
"Розстріляне відродження» — це умовна назва:
Що стало головною причиною Голодомору 1932—1933 рр.?
«Перекачування коштів із села в місто» наприкінці 1920-х — у 1930-ті рр. було:
Із якою метою в Україну було направлено комісію на чолі з В. Молотовим, що працювала упродовж жовтня 1932 — січня 1933 рр.?
Що належить до результатів державної політики в СРСР в галузі культури наприкінці 1930-х рр.?
Одна з причин прийняття рішення про суцільну колективізацію сільського господарства полягала в прагненні радянського керівництва:
Теорія про «посилення класової боротьби у міру просування до соціалізму» була ідеологічним обґрунтуванням:
Що з названого є наслідками державної політики в галузі культури в УРСР (СРСР) у 1930-х рр.?
Підбиваючи підсумки Шахтинської справи на липневому (1928 р.) пленумі ЦК ВКП(б) Й. Сталін висунув тезу, яка стала визначальною для його подальшої політики. Суть її полягала в такому:
Як називається художній метод, що утвердився в радянському мистецтві в 1930-х рр., який вимагав відтворювати дійсність не такою, яка вона є, а такою, якою вона повинна бути з точки зору інтересів робітничого класу?
7 серпня 1932 р. Й. Сталін власноруч написав постанову про охорону соціалістичної власності, яка за крадіжку колгоспної чи кооперативної власності передбачала розстріл із конфіскацією майна або позбавлення волі строком не менше 10 років із конфіскацією майна. Як сучасники називали цю постанову?
Згідно з постановою РНК УСРР занесення на «чорну дошку» за «злісне саботування хлібозаготівель» передбачало:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома