До сільської амбулаторії звернувся пацієнт, у якого забинтовано кожний палець окремо. Як називається ця пов'язка?
З чого треба розпочати медичну допомогу пацієнту з відкритим переломом правого стегна, ускладненого артеріальною кровотечею?
До фельдшера сільської амбулатории звернувся пацієнт, який впав з драбини та скаржиться на біль і неможливість ступати на ліву ногу. Об'єктивно: по передній поверхні середньої третини лівої гомілки наявність рани з з незначною кровотечею. Під час накладання пов'язки відчувається крепітація та патологічна рухливість. Ці симптоми характерні для:
У пацієнта перелом лівої плечової кістки. Йому потрібно накласти шину Крамера. Визначте рівні накладання цієї шини:
Перелом якої з наведених кісток по требує іммобілізації трьох суглобів?
До сільської амбулаторії звернувся пацієнт 27 років зі скаргами на різкий тягнучий біль у нігтьовій фаланзі II пальця правої кисті. Хворіє протягом 3 днів. Об'єктивно: дистальна фаланга набрякла, гіперемована, пальпаторно різко болюча. Попередній діагноз – панарицiй. Яке знеболення треба провести перед розтином панарицію?
До фельдшера сільської амбулаторії звернувся чоловік 30 років, який годину тому отримав ножове поранення нижньої кінцівки. З рани в ділянці гомілки витікає кров темно-червоного кольору, рівномірною струєю. Це характерно для:
Фельдшер швидкої допомоги прибув на виклик. У хворого відкритий перелом плеча, ускладнений артеріальною кровотечею. Вкажіть правильний порядок надання невідкладної допомоги:
До фельдшера на ФАП звернулася пацієнтка 42-х рокія, яка 2 хвилини тому отримала травму розбитим склом під час прибирання в шафі. Об'єктивно: на передньовнутрішній поверхні середньої третини плеча рана 4х0,9 см з рівними краями, з якої витікає яскраво-червона кров пульсуючим струменем. Вкажіть найефективніший метод тимчасової зупинки кровотечі:
У хворого перелом правої стегнової кістки. Що повинен підготувати фельдшер для транспортної іммобілізації?
З місця аварії доставлено хворого із скаргами на біль в ділянці таза, який посилюється при рухах ногами. Хворий загальмований, на запитання відповідає односкладне. При
пальпації болісність в проекції лонного сполучення. Спостерігається симптом “прилиплої п’яти”. Визначитись з діагнозом.
Ви - фельдшер ШМД на виклику. Потерпілий скаржиться на виражені болі в правому плечі, які значно посилюються при рухах в кінцівці. Зі слів потерпілого – мала місце побутова травма. Об’єктивно: візуально – деформація в с/3, набряк, пальпаторно – локальний біль і крепітація. Ви встановили діагноз – закритий перелом с/3 правого плеча. Надайте першу медичну допомогу:
До фельдшера звернувся пацієнт, який годину тому отримав травму правого плечового суглобу. При огляді суглоб деформований, відмічається суглобова западина, рухи в
суглобі обмежені. Назвіть попередній діагноз:
У потерпілого рана лівого передпліччя. Планово імунізований проти правця 5 місяці тому. Що потрібно ввести з метою екстреної профілактики правця для закріплення активного
імунітету?
Хвора звернулася до фельдшера з травмою плечового суглобу. Яка пов`язка накладається на плечовий суглоб?
У хворого діагностовано перелом ключиці без зміщення. Який вид пов’язки повинен накласти фельдшер?
Хворий скаржиться на гострий біль вказівного пальця правої руки. Біль стає нестерпним особливо вночі, дистальна фаланга вказівного пальця різко набрякла. Який попередній
діагноз може поставити фельдшер ФАПу?
За допомогою чого проводять активно-пасивну профілактику правця за наявності ран у нещепленого пацієнта?
В лікарню після аварії в шахті доставлений шахтар зі скаргами на біль, наявність гематоми, порушення функції кінцівки, набряк м’яких тканин. Виберіть з переліку
абсолютну ознаку перелому:
У складі бригади ШД ви оглядаєте пацієнта с підозрою на вивих плечового суглобу. Вкажіть достовірну ознаку вивиху.
До фельдшера оздоровчого пункту звернувся робітник, який наколов стопу цвяхом. На підошві рана 0,2х0,3 см. Щеплення проти правця проведено 2 роки тому. Фельдшер приготував для профілактики препарат:
Фельдшер ШД надає допомогу під час ДТП. У одного з постраждалих на гомілці є різана рана, з якої яскраво червоною, пульсуючою струминою витікає кров. Фельдшер
максимально зігнув кінцівку в колінному суглобі. Але основним і оптимальним варіантом для подальшого транспортування хворого буде:
Фельдшер надає першу долікарську допомогу пацієнту з відкритим переломом стегна, ускладненим артеріальною кровотечею. Послідовність надання долікарської допомоги?
У пацієнта відкритий перелом, який супроводжується артеріальною кровотечею. Що найперше треба застосувати?
Транспортування потерпілого з переломом хребта при відсутності щита проводиться в положенні:
У хворого М. 30 р., після ДТП рвана рана у середній третині стегна. В рані видно уламки кістки, витікає кров яскраво – червоного кольору.Яку першочергову допомогу необхідно
виконати?
Ви працюєте фельдшером ФАПу. До Вас звернувся пацієнт із розтягненням зв’язок гомiлково-ступневого суглобу. Яку пов’язку Ви накладете?
Ви працюєте фельдшером ФАПу. До Вас звернувся пацієнт з бурситом ліктьового суглоба. Яку пов’язку необхідно накласти після пункції та видалення рідини?
Ви працюєте фельдшером ФАПу. До Вас доставлений потерпілий, який на підприємстві отримав травму. При обстеженні Вами виявлено закритий перелом правого плеча. Які заходи необхідно провести в даному випадку?
Ви працюєте фельдшером ФАПу. До Вас доставлена дитина, 11 років, після падіння з дерева скаржиться на біль у грудній клітці, кашель, задишку. Об'єктивно: шкіра бліда, покрита холодним потом, в ділянці 6-7 ребер справа – невелика рана, пальпація різко болюча, при перкусії притуплення легеневого звуку, дихання послаблене. Назвіть спосіб транспортування.
До фельдшера ФАПу звернулась жінка 35 р. з скаргами на сіпаючий біль в ІІ пальці лівої кисті, яка 3 дні тому поранила палець при чистці риби. Останню ніч жінка не спала внаслідок нестерпного болю. При огляді: нігтьова фаланга лівої кисті різко набрякла, гіперемійована. Яке захворювання у жінки?
Фельдшер ШМД оглянув пацієнта, 30 р., який упав з висоти 2 метрів на ноги. Об’єктивно: болючість у ділянці другого поперекового хребця, яка збільшуєть при навантажені по вісі
хребта. Вкажіть положення, у якому необхідно ранспортувати пацієнта:
Постраждалому перед транспортуванням до лікарні наклали джгут, але термін накладання закінчився раніше госпіталізації. Що робити з потерпілим?
До Вас звернувся хворий з циркулярною гіпсовою пов’язкою який скаржиться на сильні болі в нозі. При огляді – синюшність, набряк пальців, знижена чутливість пальців. Що Ви повинні зробити як фельдшер?
У пацієнта якого звільнили після обвалу спостерігається блідість шкірних покривів, ціаноз нігтів пальців ноги, вм’ятини на ділянках найбільшого здавлення, пульсація на нозі різко
ослаблена. Вкажіть, що у пацієнта:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома