Фельдшера викликали до хворого 45 років, який скаржиться на головний біль, блювання, нудоту, мерехтіння “мушок” перед очима. Пацієнт збуджений, обличчя гіперемоване. АТ- 220/110мм рт.ст., Рs - 116уд/хв, Такий стан характерний для?
Хвора 40 років скаржиться на інтенсивний біль в поперековій ділянці справа з іррадіацію в стегно, статеві органи, часті болісні позиви на сечовипускання. Який стан можна запідозрити у хворої?
Фельдшер викликаний на дім до пацієнтки А., 64 роки, яка страждає на гіпертонічну хворобу. Після прийому каптопресу і атенололу пацієнтка різко встала з ліжка, втратила свідомість.
Об’єктивно: шкіра бліда, волога. Пульс слабкий, 110/хвилину. Тони серця послаблені, АТ- 70/50 мм рт.ст.. Дихання везикулярне. Вкажіть найбільш імовірний діагноз фельдшера:
До фельдшера ФАПу звернулась пацієнтка, яка страждає дифузною формою токсичного зобу. Стан погіршився після психо-емоційного стресу. З’явились скарги на сильні головні болі, серцебиття. Об’єктивно: психічне і рухове збудження, рясний піт, шкірні покриви гіперемовані, температура тіла 39,6 0С, тахікардія - 150/хв., гіпертензія - 180/100 мм рт.ст. Яке ускладнення, на думку фельдшера, розвинулось у пацієнтки?
Фельдшера викликали на дім до пацієнта, який страждає на цукровий діабет I типу. Після ін’єкції 32 одиниць інсуліну з’явився головний біль, слабкість, відчуття голоду, тремор рук, втрата свідомості. Об’єктивно: пацієнт без свідомості, зіниці розширені, судоми м’язів кінцівок. АТ- 140/100 мм рт.ст., пульс - 90/хв., ритмічний, шкіра волога. Який препарат введе фельдшер в першу чергу?
Фельдшер ФАП обстежує пацієнта К., 50 років, який хворіє на виразкову хворобу шлунку, скаржиться на блювання, виражену кволість. Блювотні маси - кольору кавової гущі, випорожнення дьогтеподібні. Яке ускладнення запідозрить фельдшер?
Під час обстеження у пацієнтки, яка лікувалася з приводу негоспітальної пневмонії, виявлено: температура тіла 39°С, ЧДР – 32 за хвилину, голосове тремтіння послаблене нижче кута лівої лопатки. В цій же ділянці визначається тупий перкуторний звук, аускультативно – відсутність дихання.
Фельдшер ШМД прибув на виклик до пацієнтки 63 років, яку турбує задишка, головний біль в потиличній ділянці, біль в ділянці серця. Об’єктивно: положення ортопное, «клекочуче» дихання, акроціаноз, в куточках рота - пінисте рожеве харкотиння. ЧДР – 24 за хвилину, АТ – 180/100 мм рт.ст., пульс – 95 за хвилину. Яке ускладнення виникло у пацієнтки?
Пацієнт Н., 52 років, скаржиться на пекучий інтенсивний біль за грудиною з іррадіацією в ліву руку, що триває 10 хвилин і не знімається нітрогліцерином.
Останні 5 років подібні напади виникали при інтенсивному фізичному навантаженні і швидко минали при прийомі нітрогліцерину. Об’єктивно: пульс – 96 за хвилину, ритмічний, АТ – 140/90 мм рт.ст, тони серця приглушені. Який найімовірніший діагноз?
Пацієнт 48 років лікується впродовж п’яти днів з приводу інфаркту міокарда. Раптово після повторного нападу болю виникла аритмія. На ЕКГ: відсутність зубців Р, хвилі F, частота скорочення шлуночків – 138 - 220 за хвилину, тривалість інтервалів R – R неоднакова. Яке ускладнення виникло у пацієнта?
До фельдшера ФАПу звернувся пацієнт 49 років зі скаргами на зниження апетиту, загальну слабкість. Тиждень тому з′явилися печія, біль в епігастральній ділянці натще, вночі та через 1,5 години після вживання їжі. Така симптоматика спостерігаєься частіше навесні та восени. Який найімовірніший діагноз?
Пацієнт 48 років скаржиться на оперізуючий біль, здуття живота, пронос. Такий стан виник після корпоративу. З анамнезу відомо, що перелічені скарги періодично турбували пацієнта впродовж восьми років. При копрологічному дослідженні виявлені креаторея, стеаторея. Про яке захворювання слід подумати?
Пацієнт 48 років скаржиться на оперізуючий біль, здуття живота, пронос. При копрологічному дослідженні виявлені креаторея, стеаторея. Який препарат ПРОТИПОКАЗАНО для зняття больового синдрому?
Фельдшер ШМД прибув на виклик до пацієнта 20 років, якого турбують утруднене дихання, «гавкаючий» кашель. Ці скарги виникли після вживання мідій. Об′єктивно: шкіра бліда, щільний набряк губ, який не свербить. Пульс - 78 за хвилину, АТ - 115/70 мм рт.ст. Який найбільш імовірний діагноз?
Ви фельдшер швидкої допомоги.
Виклик до пацієнта Н., 59 років. З анамнезу - 4 тижні тому перелам гомілки . При різкому підйому раптово відчув різкий біль в грудній клітці, з’явилась задишка, кашель з кров’янистим харкотинням.
При огляді: стан тяжкий. Ціаноз шкірних покривів верхньої частини тулуба, пульс – 100 уд. за 1 хв., слабкого наповнення, АТ – 100/60 мм рт.ст. Аускультативно в легенях – вологі хрипи в нижніх відділах. Cor – тони приглушені. Живіт м’який, безболісний. Печінка +1. Ліва нога в гіпсовій пов’язці. Встановіть діагноз.
Хворий Г., 38 років, скарги на головний біль, нудоту, блювання, схуднення, різку слабкість, погіршення зору, періодичні проноси. В минулому часто хворів ангінами, на протязі 10 років виявляє підвищення АТ, анемію.
Об'єктивно: стан тяжкий, шкіра суха з сіруватим відтінком. Свідомість відсутня. Шкіра наче "припудрена". На шкірі тулуба та нижніх кінцівок – дрібні крововиливи . Слизові бліді. В легенях – везикулярне дихання, сухі хрипи. Шум тертя плеври. Межі серця розширені вліво, акцент II тону над аортою. АТ – 170/100 мм рт.ст. Асцит. Олігоурія.
Аналіз сечі: питома вага – 1004, біл. – 1,021 г/л, лейкоцити – 5-7 в п/з, еритроцити – 15-20 в п/з., вилужені.
ШОЕ – 33 мм/ч, в крові: анемія. Сформулюйте діагноз.
Хворий, 20 років, доставлений у відділення каретою швидкої допомоги зі скаргами на слабкість, задишку, біль у правому боці, кашель з виділенням "іржавого" харкотиння, різке підвищення температури до 39°С, лихоманку. Вважає себе хворим 3-й день, не лікувався.
При огляді положення вимушене, задишка, ціаноз туб, герпес на крилах носу. Пульс – 110 уд. за 1 хвилину, ритмічний. В легенях - справа нижче кута лопатки притуплення перкуторного звуку, вологі хрипи, крепітація. Зліва дані без змін. Органи черевної порожнини без особливостей. Ваш попередній діагноз?
Фельдшера здоровпункту викликали до пацієнта з виразковою хворобою дванадцятипалої кишки зі скаргами на блювання “кавовою гущею”. При огляді на чолі краплини холодного поту, пульс - 130/хв., АТ- 70/50 мм рт.ст. Живіт м’який, болючий при пальпації у надчеревній ділянці. Фельдшер для невідкладної допомоги першочергово приготує:
Хвора 48-ми років хворіє на цукровий діабет. Після введення звичайної дози інсуліну хвора відчула сильний голод, з’явилося відчуття тремтіння в тілі, різка слабкість, шкіра вкрилася потом. Через декілька хвилин хвора втратила свідомість. Об’єктивно шкіра волога, Ps- 80/хв, АТ- 150/90 мм рт.ст., виражений гіпертонус м’язів. Тони серця приглушені, в легенях везикулярне дихання, живіт м’який. Яке ускладнення виникло в хворої?
До чоловіка 27 років викликали ШМД. Хворим без свідомості. Дихання шумне, запах ацетону з рота. Шкіра суха. Риси обличчя загострені. В анамнезі - цукровий діабет. Яке ускладнення розвинулось?
На ФАПі після ін’єкції кетанолу хворий відчув загрудинний біль, задишку, запаморочення, біль в поперековій ділянці. Об’єктивно: пацієнт блідий, вкритий холодним потом, АТ- 60/35 мм рт.ст., пульс - 100/хв. Який невідкладний стан виник у пацієнта?
Типовими причинами гострої правошлуночкової недостатності є все, ОКРІМ:
Виклик до хворої Н., 50 років. Зі слів родичів пацієнтка страждає на гіпотиреоз. Тиждень тому перенесла грип.
Об'єктивно: загальний стан тяжкий. хвора апатична, свідомість затьмарена. Обличчя одутле, маскоподібне, шкіра суха, бліда, холодна на дотик. Температура тіла 34,8°С. Пульс – 46 в 1 хв. ЧД – 12 в 1 хв. АТ – 90/80 мм рт.ст. Тони серця глухі. Живіт здутий, безболісний.Набряки на кінцівках. Стулу не було 4 доби. Визначте діагноз і препарат етиотропної терапії.
У пацієнта раптово виникла задишка з подовженим видихом, дистанційні сухі хрипи. Хворий сидить у ліжку, спираючись на коліна. Шкіра бліда, пульс - 90/хв., АТ- 140/90 мм рт.ст., частота дихання - 36/хв. Над легенями перкуторно визначається коробковий звук, аускультативно - велика кількість сухих хрипів. Що в першу чергу треба зробити під час надання невідкладної допомоги?
Вас викликали до хворого який скаржиться, на гострий біль в ділянці серця стискаючого характеру, який віддає в ліву руку, тривалістю більш 30 хв. Приймання нітрогліцерину ефекту не дало. Яке захворювання слід запідозрити?
Бригаду ШД викликали до пацієнта 47 років, який скаржиться на інтенсивний стискаючий біль в ділянці серця, загальну слабкість, задишку в спокої. Стан тяжкий, блідість шкірних покривів, акроціаноз. АТ- 70/20 мм рт.ст., пульс – 110 за хв., ЕКГ: глибокий розширений зубець Q. Який препарат слід використати фельдшеру для корекції АТ?
До фельдшера ФАПу звернулась пацієнтка, яка страждає дифузною формою токсичного зобу. Стан погіршився після психо-емоційного стресу. З’явились скарги на сильні головні болі, серцебиття. Об-но: психічне і рухове збудження, рясний піт, шкірні покриви
гіперемовані, фебрильна температура, тахікардія 150/хвилину, гіпертензія 150/50 мм рт.ст. Який препарати доцільно застосувати першочергово?
До Вас на ФАП звернулась пацієнтка із скаргами на головний біль, серцебиття, нудоту. Об-но: гіперемія обличчя, ЧД-20 за хв. Пульс - 98 за хв, ритмічний. АТ-200/95 мм.рт.ст. З якого препарату Ви почнете невідкладну допомогу?
Виберіть положення для транспортування пацієнта з набряком легень:
Ви диспетчер оперативно-диспетчерської служби швидкої допомоги. Вам зателефонував родич пацієнта з підозрою на тромбоемболію легеневої артерії. Дайте поради абоненту, які бажано виконати до прибуття бригади швідкої допомоги.
Ви запідозрили у пацієнта шлунково-кишкову кровотечу. Визначить обсяг допомоги на рівні ФАПу:
Для панкреатичних болів характерно:
Хворий скаржиться на біль в правій верхній ділянці живота, яка виникає через годину після їжі, ірадіює в поперек праворуч. При пальпації живота відмічається болючесть в зоні Шоффара. Патологію якого органу шлунково - кишкового тракту запідозрить фельдшер?
Що таке симптом Ортнера?
В біохімічному аналізі крові пацієнта з гострой нирковою недостатністю
До Вас звернулась пацієнтка Т., 37 років.
Скарги на задишку, кашель з відходженням склоподібного харкотиння, які виникають відразу після контакту з собакою. Об’єктивно: ЧДР – 22. В легенях дихання вислуховуються сухі свистячі хрипи. Перкуторно – звук з коробковим відтінком. Пульс 97 уд./хв. АТ – 130/85 мм рт.ст. Який діагноз ви запідозрите?
Хвора 38 років страждає на ревматичну хворобу, мітральний стеноз. Викликала фельдшера швидкої допомоги з приводу виникнення нападу ядухи з інспіраторною задишкою. При аускультації фельдшер визначив вологі хрипи в нижніх відділах легень і припустив ускладнення:
Фельдшера ФАПу викликали до пацієнта 70 р. Скарги на напад ядухи з експіраторною задишкою. Напад не усувається ефективними раніше сальбутамолом та еуфіліном, триває майже добу. Об’єктивно: стан тяжкий, ЧДР – 40 в хв., вислуховується багато хрипів зі свистом у легенях з обох боків. Який основний препарат слід ввести пацієнту в даному випадку:
До фельдшера ФАПу звернувся пацієнт зі скаргами на нападоподібний біль у правому підребер’ї, що іррадіює в праву лопатку, нудоту, блювання, гіркий присмак у роті. Пацієнт неспокійний, живіт болючий у правому підребер’ї, позитивні симптоми Ортнера, Кера. Для невідкладної допомоги фельдшер приготовите?
У пацієнта раптово виникла задишка з подовженим видихом, дистанційні сухі хрипи. Хворий сидить у ліжку, спираючись на коліна. Шкіра бліда, пульс 90 за хв., АТ 140/90 мм рт. ст., частота дихання - 36 за хв. Над легенями перкуторно визначається коробковий звук, аускультативно – велика кількість сухих хрипів. Що в першу чергу треба зробити під час надання невідкладної допомоги?
Фельдшера викликали до хворого 45 років, який скаржиться на головний біль, блювання, нудоту, мерехтіння “мушок” перед очима. Пацієнт збуджений, обличчя гіперемоване. АТ- 220/110мм рт.ст., Рs - 116уд/хв, Такий стан характерний для?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома