У казках завжди трапляються фантастичні події та чарівні перетворення: Царівна на голубку, Принц на Чудовисько, Брати Ельзи на лебедів тощо. Це своєрідні випробування, які мають пройти герої казок. Так сталось і з Хлопчиком-зіркою в казці О. Вайлда: його обличчя стало як у жаби, а тіло покрилось лускою як у гадюки. За що він був покараний такою зовнішністю?
Народна мудрість свідчить: «Яка гребля, такий млин; який батько, такий син». Пригадай, до якої літературної казки це прислів’я може слугувати головною думкою.
Серед перерахованих творів вибери лише ті, які належать перу відомого казкаря.
Цей метал відносять до найблагородніших. У чистому вигляді він дуже м’який і непридатний до виготовлення ювелірних виробів. Найвідоміша археологічна знахідка й гордість України – скіфська пектораль, яку знайшли на території Товстої могили у Дніпропетровській області, теж виготовлена з цього металу. Інки, рід, що правив та мешкав на території сучасного Перу, називали його «Сльози сонця». Цей метал дуже добре проводить тепло й електрику, з нього навіть можна робити нитки. Яка річ, що належала головному герою казки О. Вайлда «Хлопчик – зірка», була виготовлена саме з цього металу?
Прочитай текст та виконай завдання.
Палаци, піраміди, дракони, єдинороги та інші фігури – і все це зі снігу та льоду. На півночі Китаю, у місті Харбін, проводиться традиційний щорічний фестиваль снігових та крижаних скульптур. 10 тисяч архітекторів і дизайнерів будують ціле крижане місто площею 400 тисяч квадратних метрів, щоб потішити відвідувачів неперевершеним видовищем.
Герой казки Г. К. Андерсена «Снігова королева» Кай теж займався таким видом мистецтва – складати з крижинок фігури та слова. Яке слово йому не вдавалось скласти?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома