Це підземні поштовхи і коливання земної поверхні, раптові зміщення та розриви земної кори.
Область у літосфері, де відбувся розрив чи раптове зміщення літосферних плит, називають ?
Точку на земній поверхні, розташовану над осередком землетрусу, називають __________. Саме в цьому місці відчувається найбільша руйнівна сила землетрусу.
Від місця гіпоцентру до поверхні рухаються _______ ________зі швидкістю 8 км/с (з грецької «сейсмос» — коливання, землетрус).
Для виявлення та реєстрації сейсмічних хвиль учені-сейсмологи використовують прилади ______________, які встановлюють на сейсмічних станціях глибоко під землею.
______________________ - це межі літосферних плит, де вони стикаються та взаємодіють між собою. У цих районах земна кора перебуває під найбільшим тиском верхньої мантії, і саме тут трапляються 95% землетрусів. Найбільші— Тихоокеанський та Середземноморсько-Трансазійський
На стиках літосферних плит відбуваються розривні рухи земної кори, внаслідок яких у ній утворюються тріщини. По них на поверхню виривається розжарена речовина мантії. Цей процес називають ?
__________ - це утворення в місці виходу речовини мантії на земну поверхню. Переважна більшість _________ мають форму конуса.
Речовину мантії та гірські породи земної кори, що перебувають у розплавленому стані, називають _______ ?
Місце в земній корі, де зосереджується надлишок магми, називають ___ ?
Тріщину, канал, по якому піднімається магма до поверхні, називають______, він у верхній частині переходить у кратер вулкана (чашоподібне утворення).
_________ — це магма, що витекла із кратера і тріщин вулкана і застигла на поверхні. Магма може виходити, фонтануючи під тиском знизу або плавно стікаючи по конусу вулкана.
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома