Як називається процес, описаний в уривку з історичного джерела?
«Після закінчення Другої світової війни на батьківщину поверталися сотні тисяч військовополонених та цивільних осіб, що добровільно чи примусово опинилися за межами своєї країни внаслідок війни».
1945 рік в історії України пов’язаний із
Чи відображено в уривках з історичних джерел окремі аспекти життя українського суспільства в
період післявоєнної відбудови (1945 – початок 1950-х років)?
1. «Долаючи нестачу кадрів, влада розпочала широко залучати на робочі місця жінок. Попри великі фізичні труднощі, жінки працювали забійниками, прохідниками на шахтах, металургами, будівельниками. Частка жінок серед робітників промисловості становила 35,9%».
2. «Житлові й побутові умови населення, незважаючи на значні масштаби будівництва, залишалися важкими. Мільйони сімей жили в бараках, перенаселених «комуналках», не пристосованих для життя підвальних приміщеннях...»
Для якого періоду історії України були характерними такі висловлювання?
«Зворотною стороною буржуазного націоналізму є безрідний космополітизм, що проявляється в плазуванні перед буржуазною культурою і в низькопоклонстві перед іноземщиною».
Мету боротьби якої політичної сили відображає листівка?
Яка головна причина існування явища в радянській науці, особли-вості якого наведено в уривку джерела?
Існуюча в УРСР система керівництва наукою створювала умови
для засилля авантюристів. Так, на сесії Всесоюзної академії сільськогосподарських наук ім. Леніна невіглас і шахрай Т. Лисенко після тривалої боротьби, розпочатої ще в 30-ті рр., здобув остаточну перемогу над своїми науковими опонентами-генетиками. Почалися переслідування і розправи. У Харкові було звільнено з роботи завідуючого кафедрою генетики і дарвінізму Харківського університету Г. Полякова і професора сільськогосподарського інституту С. Делоне. Така ж доля спіткала ряд учених і в інших наукових центрах республіки. Розгром генетики став однією з ганебних сторінок в історії радянської науки.
Хто очолював українську делегацію на міжнародній конференції у Сан-Франциско (1945 р.), на якій було ухвалено Декларацію про створення ООН?
Визначте домінуючу за рівнем капіталовкладень галузь народного господарства УРСР у роки післявоєнної відбудови:
Визначте за уривком джерела період, коли відбувалися ці події.
Фадєєва примусили переробити роман «Молода гвардія», бо в ньому випало головне — роль комуністів у створенні підпільних організацій на територіях, зайнятих ворогом. Композиторів Дмитра Шостаковича і Сергія Прокоф’єва звинуватили у формалістичних вивертах, і друга людина в партії, Жданов, сівши за фортепіано, вчив їх, що таке мелодія.
Із якою метою в Україні наприкінці 1940 — на початку 1950-х рр. було розгорнуто кампанії боротьби проти «космополітизму» та «низькопоклонства перед Заходом»?
Яку назву отримав ідеологічний наступ на радянське суспільство сталінського режиму після завершення Другої світової війни?
Які події відбулись у період післявоєнної відбудови й розвитку України (1945—1953 рр.)?
Який із наведених переліків містить характеристики періоду повоєнної відбудови та розвитку України?
Який період розвитку УРСР характеризує такий висновок?
…Темпи промислового розвитку Західної України були вищими, ніж на сході УРСР. У роки 4-ї п’ятирічки тут споруджено понад 2,5 тис. великих і середніх промислових підприємств.
Слова Й. Сталіна: «М’якотілість! Вас обманюють, спеціально доповідають про таке, щоб вас розжалобити і примусити використати резерви», адресовані першому секретареві ЦК КП(б)У М. Хрущову з приводу повідомлень про значні жертви під час:
Операція «Вісла» передбачала переселення українців з етнічних земель:
Українську греко-католицьку церкву було ліквідовано в:
Комуністична влада називалА «українським буржуазними націоналістами»:
В результаті модернізації західних областей України:
Що було причиною голоду 1946–1947 рр.?
Культурна революція на західноукраїнських землях передбачала:
Автором роману «Прапороносці» був:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома