ТЕМА НАВЧАЛЬНОЇ ПРОГРАМИ ВИРОБНИЧОГО НАВЧАННЯ
Навчальний модуль АДМ-2
ОРГАНІЗАЦІЯ ДОКУМЕНТАЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УПРАВЛІННЯ НА ПІДПРИЄМСТВІ, В УСТАНОВІ, ОРГАНІЗАЦІЇ
ІНСТРУКЦІЙНО-ТЕХНОЛОГІЧНА КАРТА №34
за темою виробничого навчання
«Відпрацювання навичок з оформлення ділових паперів: розпоряджень, вказівок»
Завдання – навчитись складати та оформлювати ділові папери: розпорядження, вказівки.
№ з/п |
Обладнання, пристрої, матеріали, нормативні документи |
Інструкційно-технологічні вказівки |
1. |
ПК, Інтернет, телефон, папір, канцелярське приладдя, ксерокс |
РОЗПОРЯДЖЕННЯ Розпорядження - правовий акт управління державного органу. Видається одноособово керівником, головним чином колегіального державного органу для вирішення оперативних питань і є обов'язковим для громадян та організацій, котрим він адресований.
Як правило, цей документ має обмежений термін дії і стосується вузького кола організацій, посадових осіб і громадян.
Реквізити розпоряджень: 1) Герб України; 2) назва органу управління, що видає розпорядження; 3) назва виду документа (розпорядження); 4) заголовок; 5) дата або дата й номер; 6) місце видання; 7) текст; 8) підпис відповідальної особи.
Розпорядження і наказ мають багато спільного. У правовому розумінні ці розпорядчі документи рівнозначні. Тому іноді розпорядження видають нарівні з наказом. У цьому разі в тексті слово "НАКАЗУЮ" замінюють словами: "ЗОБОВ'ЯЗУЮ, ПРОПОНУЮ, ДОРУЧАЮ, ВИМАГАЮ". Ці два правових акти відрізняються ще й тим, що накази пишуть із загальних, всеохоплюючих питань, а розпорядження - з конкретних.
Зразок Розпорядження:
Зображення Державного герба України або емблеми підприємства (за потреби)
Назва організації вищого рівня Назва підприємства
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
Дата Місце складення № ______
Заголовок до тексту
(У констатуючій частині тексту зазначають підставу, обґрунтування або мету видання розпорядження. Якщо підставою є нормативно правовий акт або розпорядчий документ, то зазначають його назву, видавця, заголовок, дату прийняття та реєстраційний номер.)
ПРОПОНУЮ (ЗОБОВ’ЯЗУЮ):
(У розпорядчій частині формулюють одне чи кілька розпоряджень керівника підприємства. Залежно від кількості розпоряджень цю частину поділяють на пункти, кожен із яких містить конкретне завдання, імена його виконавців і термін виконання. Пункти нумерують арабськими цифрами і друкують з абзацу. В останньому пункті, як правило, зазначають особу, на яку покладається контроль за виконанням розпорядження.)
Назва посади керівника підприємства особистий підпис ініціал(и), прізвище
Візи
Гриф погодження (за потреби)
|
2. |
ПК, Інтернет, телефон, папір, канцелярське приладдя, ксерокс |
ВКАЗІВКА
Вказівка - правовий акт керівників єдиноначальних органів державного управління переважно інформаційно-методичного характеру, пов'язаний із виконанням наказів, інструкцій та інших актів вищих органів управління.
Вказівка має такі реквізити: 1) назва відомства, закладу та структурного підрозділу; 2) назва виду документа (вказівка); 3) дата і місце видання; 4)індекс; 5) заголовок; 6) текст; 7) підпис; 8) відмітка про погодження.
Текст вказівки починається словами "ЗОБОВ'ЯЗУЮ" або "ПРОПОНУЮ", які друкують великими літерами. Вказівки видають на бланках стандартних форматів А4 або А5, залежно від обсягу тексту
Зразок Вказівки:
Назва вищого органу Назва структури, підпорядкованої вищому органу
ВКАЗІВКА
20.04.2020 м. Запоріжжя №17
Про дотримання вимог пожежної безпеки
Відповідно до вказівки Голови обласної адміністрації від... №...
ВИМАГАЮ: 1. Забезпечити виконання приписів державного пожежного нагляду в установлені терміни. 2. Встановити суворий протипожежний режим у приміщеннях. 3. Заборонити застосування електронагрівальних приладів із відкритими спіралями. 4. Організувати проведення розрахунків струмоприймачів, замірів опору ізоляції електромереж, проведення інструктажів із працівниками щодо дотримання ними вимог пожежної безпеки. 5. Попереджаю про персональну відповідальність керівників усіх рівнів за дотримання вимог пожежної безпеки на об’єктах інституту.
Начальник (звання) (підпис) Ініціали, прізвище
|
|
|
Примітка: ДСТУ 4163:2020 «Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів» за посиланням:http://www.kdu.edu.ua/Documents/DSTU41632020v1.pdf Ознайомтеся з відео «В чому різниця між Наказом та Розпорядженням» за посиланням: |