Урок 71. Амфібії(Земноводні). Особливості будови у взаємозв’язку з життєдіяльністю (на прикладі жаби озерної). Різноманітність і пристосування амфібій до різних умов існування. Практична робота 36. Зовнішня будова жаби.
Мета. Ознайомити з основними особливостями організації та процесами життєдіяльності амфібій, розширити уявлення про вплив умов середовища на будову тваринного організму, указати на риси ускладнення, на ознаки пристосування до умов середовища; формувати вміння порівнювати, робити висновки на основі порівняння; удосконалювати вміння працювати з комп’ютерними програмами, додатковою літературою, з малюнками, таблицями, опорними схемами; виховувати любов до всього живого й дбайливе ставлення до тварин.
Тип уроку: засвоєння нових знань і формування умінь та навичок.
Форма уроку: комбінована.
Методи та прийоми: словесний, наочний та практичний.
Обладнання: комп’ютери, таблиці, скелет жаби, вологий препарат жаби, малюнки, опорні схеми.
Радість бачити і розуміти – найкращий дар природи.
А. Ейнштейн.
Хід уроку.
Відео Цікаві факти про Жабу https://www.youtube.com/watch?v=OBNiUtSt98M
Які емоції викликали ці тварини?
Дізнаємося більше про них?
План роботи
6) Перегляд відео https://www.youtube.com/watch?v=YiMBnaNp5ic
5.Закріплення та систематизація знань.
«Лекція парадокс». (учитель роздає завдання здобувачам освіти). Знайти і виправити помилки в тексті.
6.Підбиття підсумків, рефлексія, оцінювання.
Що нового дізналися?
Що було складно?
Домашнє завдання.
Опрацювати п.12.5., підготувати повідомлення на тему «Живі барометри».