Тема. Форматування символів, абзаців.
Мета: засвоїти знання щодо форматування тексту, властивостей символів та абзаців, як об’єктів текстового документа; формувати вміння та навички учнів щодо форматування символів і абзаців за зразком та самостійно;
розвивати інформаційну культуру, пізнавальну активність, творчий потенціал учнів; залучати їх до самостійної пізнавальної діяльності: набуття учнями нових знань і вмінь самостійно набувати знання; розвивати вміння аналізувати навчальну інформацію; узагальнювати та формулювати висновки;
виховувати уважність, комунікативні якості в процесі групової роботи, поважне ставлення до думки співрозмовника; посилити почуття взаємної відповідальності, сприяти підвищенню самооцінки учня шляхом залучення до індивідуально-групової роботи; формувати позитивне ставлення учнів до навчання.
Тип уроку: комбінований урок.
Обладнання та наочність: мультимедійна дошка, проєктор, комп’ютери з доступом до мережі Інтернет, підручники, навчальна презентація.
Хід уроку
«Не достатньо мати лише добрий розум,
Головне – це раціонально застосовувати його».
Рене Декарт
І. Організаційний етап
Вправа «Очікування від уроку»
Спільна робота з інтерактивною онлайн-дошкою Linoit за посиланням http://linoit.com/users/Tatyana_Trubii/canvases/%D0%92%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B0%20%22%D0%9E%D1%87%D1%96%D0%BA%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F%20%D0%B2%D1%96%D0%B4%20%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%BA%D1%83%22
Запишіть свої очікування від уроку одним словом.
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Учитель наводить висловлювання Піфагора: «Хоча слова «так» і «ні» дуже короткі, але вони вимагають серйозних роздумів», після чого пропонує тест.
Метод «Тест так – ні»
Тест проводиться за допомогою сигнальних карток двох кольорів. Наприклад, «так» - зелена картка, «ні» - червона. Учитель формулює твердження, а учні погоджуються або ні, сигналізуючи карткою.
ІІІ. Повідомлення теми, мети, завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності
Учитель повідомлює тему уроку.
Епіграф уроку: хмара слів (тегів), створена за допомогою онлайн-програми WordArt.com.
Учитель подає інформацію про автора вислову, а потім пропонує учням розшифрувати вислів.
Учитель. Французький філософ, фізик, фізіолог, математик, основоположник аналітичної геометрії. У математиці запровадив Декартову систему координат, дав поняття змінної величини і функції, ввів багато алгебраїчних позначень.
Відповіді учнів
Учитель пропонує учням ознайомитися з планом вивчення теми (слайд презентації). Потім пропонує учням самостійно сформулювати мету уроку і за необхідності вносить корективи у відповіді.
План вивчення теми
Учитель (робота з підручником)
Мал. 4.20
Отже, ми розуміємо, наскільки актуальною і важливою є тема сьогоднішнього уроку, тому саме сьогодні ми будемо вчитися форматувати об'єкти текстових документів. Кожен із вас повинен вміти створювати текстовий документ за певними критеріями оформлення текстових документів, а для цього ви повинні знати, якими засобами текстового процесора Word можна виконати форматування об’єктів текстових документів. Саме такі уміння допоможуть вам стати освіченою людиною та сформувати ключові компетентності.
ІV. Сприймання й усвідомлення учнями нового матеріалу
Стратегія «Джигсоу – 1» («Мозаїка»)
Організація роботи
1. Текст поділяється на логічно завершені частини.
2. Учні об’єднуються в постійні «домашні» групи. Кожен учень такої групи має свій номер.
3. Учитель роздає дітям частини тексту. Таким чином у домашній групі кожен отримує частину цілого тексту.
4. Учні об’єднуються в «експертні» групи за номерами частин тексту.
5. Учні вивчають свою частину в «експертних» групах, готуються донести її до товаришів у «домашній» групі.
6. Учні повертаються у «домашні» групи та переповідають свою частину тексту тим дітям, які вивчали інші частини.
7. Перевірка вчителем засвоєння знань усіма учнями.
Пам’ятка роботи над текстом (Чек-лист):
- Уважно прочитайте частину тексту.
- Складіть декілька запитань до прочитаного.
- Дайте на них відповіді.
І частина
ІІ частина
ІІІ частина
ІV частина
V частина
V. Осмислення, первинна перевірка розуміння й корекція засвоєння нових знань
Робота за комп’ютером
Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки і санітарно-гігієнічних норм
Завдання. Виконайте інтерактивні вправи:
VІ. Фізкультхвилинка
Сучасна фізкультхвилинка «Corn Dance» за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=0meG5Pn_iOI&list=PLUbeR5ILeI-Nw4LJaGHziOHc47gksTig4&index=16&ab_channel=CreativeTeacher
VІI. Закріплення знань і способів дій
Виконати практичне завдання (стор. 161-162)
Самостійно: виконати завдання стор. 164 (2)
VІIІ. Домашнє завдання: опрацювати § 4.4 «Інформатика-5» Ривкінд Й. Я.; виконати завдання 3 (стор. 164).
Додаткове завдання: пройти тестування «Форматування символів і абзаців» на сайті «На Урок» за посиланням https://naurok.com.ua/test/start/633386
Творче завдання: написати есе на тему «Форматування об’єктів текстового документа виконують для того, щоб …».
ІX. Підбиття підсумків
Рефлексія
Вправа «Очікування від уроку»
Спільна робота з інтерактивною онлайн-дошкою Linoit за посиланням http://linoit.com/users/Tatyana_Trubii/canvases/%D0%92%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B0%20%22%D0%9E%D1%87%D1%96%D0%BA%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F%20%D0%B2%D1%96%D0%B4%20%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%BA%D1%83%22
Якщо ваші очікування від уроку справдилися, змініть колір свого стікера на зелений, якщо ні – на червоний.
X. Оцінювання роботи учнів
Учитель оцінює роботу груп та окремих учнів.