Урок на тему: "За життя без сміття!" присвячений Всесвітньому дню вторинної переробки.

Про матеріал

Урок на тему : " За життя без сміття! " присвячений Всесвітньому дню вторинної переробки.

Головна мета уроку - звернути увагу учнів на проблему утилізації відходів та раціонального використання сировини ;формування дбайливого ставлення до природи; розвитку дослідницьких навиків, екологічної культури.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

За життя без сміття!

Номер слайду 2

15 листопада відзначається Всесвітній день рециклінгу, або Всесвітній день вторинної переробки. Головна мета свята - привернути увагу влади, громадськості та промислових структур до цієї теми.

Номер слайду 3

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Скільки приємних хвилин дарує нам природа! У будь-яку пору року ми милуємося її дивовижними краєвидами, багатою палітрою фарб. Нас радує кожна стеблинка, кожний гриб, який ми знаходимо в лісі, звичайна ромашка або стигла ягода суниці. Природа нагадує щедру маму, яка запрошує в дім. А там так багато сюрпризів і подарунків для дітей. Але вона може стати мачухою для того, хто не вміє поводитися в її домі, хто нещадно нищить усе навкруги, не задумуючись про наслідки. 

Номер слайду 6

Людина і природа тісно взаємопов’язані. Однак природа цілком може без людини обійтися, а от людина без неї існувати не зможе. Саме тому, питання гармонії з природою є життєво важливим. Але люди, на жаль, не розуміють цього і намагаються підпорядкувати собі природу, стати її господарями. До теперішнього часу ці спроби успіхом не увінчалися.

Номер слайду 7

Номер слайду 8

З давніх-давен людина залишала після себе певну кількість відходів, але за останні десятиріччя внаслідок стрімкого розвитку технологій, їхня кількість зросла в геометричній прогресії. На сьогодні тільки в нашій країні сміття займає 7 % території, а це в двічі більше ніж загальна площа заповідників. Рециклінгове виробництво суттєво зберігає природні ресурси, яких людство і так вже використало третину.

Номер слайду 9

Номер слайду 10

А чи знаєте Ви, що:_______________________У деяких водоймах України через накопичення отруйних хімічних речовин зникають жаби. Це призводить до зменшення кількості чапель, журавлів, лелек. Льодовик Атабаска в Скелястих горах (Канада) забруднений смугами сажі, тому віковічний лід розтає. Щорічно при морських перевезеннях і аваріях у моря та океани потрапляє близько 600 т нафти - це 10 тис. залізничних цистерн. Від забруднення потер­пають рослини і тварини. Кожна людина на Землі за рік викидає тонну сміття.

Номер слайду 11

Номер слайду 12

Номер слайду 13

Номер слайду 14

Вторинні ресурси – матеріали та вироби, які після первинного використання можуть застосовуватися повторно у виробництві як вихідна сировина або виріб. Вторинні ресурси є джерелом додаткових матеріально-технічних ресурсів. Завдяки їх використанню знижується собівартість і питомі капітальні вкладення, прискорюються темпи економічного зростання. Основними джерелами вторинних матеріальних ресурсів служать відходи виробництва і споживання продукції.r

Номер слайду 15

ДЖЕРЕЛА ВТОРИННИХ РЕСУРСІВВідходи виробництва – це залишки сировини, матеріалів, напівфабрикатів, що утворилися при виробництві продукції або виконанні робіт і втратили повністю або частково вихідні споживчі властивості. Відходи споживання – вироби та матеріали, які втратили свої споживчі властивості в результаті фізичного чи морального зносу. На практиці розрізняють невживані відходи, для яких в даний час відсутні умови використання та вторинну сировину, яка в зараз може повторно застосовуватися в народному господарстві.r

Номер слайду 16

ЧОМУ ВАЖЛИВІ ВТОРИННІ РЕСУРСИ?Перехід від ери «ресурсної марнотратності» до епохи раціонального ресурсоспоживання пов'язаний з двома основними моментами. Перший з них полягає в тому, що енергетична криза 70х років дала сильний імпульс розвитку енергозберігаючої технології, сприяла початку переходу світової економіки з екстенсивного шляху на інтенсивний. У багатьох галузях матеріального виробництва та невиробничої сфери помітно зменшилися витрати енергії, що призвело до економії вуглеводневої сировини. Другий момент асоціюється зі зниженням «прямого» ресурсного марнотратства. r

Номер слайду 17

Номер слайду 18

Номер слайду 19

Номер слайду 20

Номер слайду 21

Номер слайду 22

Номер слайду 23

Номер слайду 24

Номер слайду 25

Номер слайду 26

Номер слайду 27

Номер слайду 28

Номер слайду 29

Номер слайду 30

Номер слайду 31

Цікаві факти про сміття та вторинну переробку:

Номер слайду 32

Вперше проблемою переробки сміття зайнялися в Англії 200 років тому. В кінці XIX століття там з'явився перший завод по спалюванню сміття. Сьогодні в Європі під утилізацією сміття розуміється його сортування і використання в якості вторсировини. Найкраще зі своїм сміттям справляється Швеція, переробляючи 52% від загальної кількості відходів. За нею слід Австрія (49,7 %) і Німеччина (48%).

Номер слайду 33

Вивченням способів утилізації сміття займається наука гарбологія. Гарбологія (від англ. Garbage "сміття") або сміттєзнавство, або сміттєлогія - окремий напрямок екології, що займається вивченням сміттєвих відходів та методів їх утилізації. Так само гарбологія - вид археології, інакше кажучи "сміттєва археологія", яка вивчає сміттєві відходи з метою вивчення побутового життя людей. У всьому світі щорічно більше 100000 ссавців, птахів і риб гинуть через викинуті поліетиленових пакетів. Тварини з'їдають їх або задихаються.

Номер слайду 34

Кожну секунду в світі з'являється 3,8 кг "екологічно нешкідливого сміття" : недоїдки, яєчна шкаралупа, шкірка від картоплі та інше. Він становить 29% від середньостатистичного сміттєвого кошика сучасної людини. Що ж стосується інших складових, то 25 % - це картон і папір, 13% - скло, 11% - пластик, 4% - метал і 18% - інші матеріали. У Нью-Джерсі (США) відкрито музей сміття. Там зберігаються зразки нестандартного, цікавого і небезпечного сміття.

Номер слайду 35

Величезна проблема - утилізація старих комп'ютерів. У них містяться небезпечні для навколишнього середовища сполуки, тому в Європі для комп'ютерної техніки існують спеціальні, закриті звалища. Вони завжди знаходяться під спостереженням, щоб запобігти крадіжкам цінних, але шкідливих деталей. Отримання енергії за рахунок спалювання сміття в британському місті Едмонтоні щорічно економить 100 тисяч тонн вугілля.

Номер слайду 36

За один рік переробка вторинних металів у світі дозволяє зберегти ресурси, достатні для того, щоб обігріти та освітити близько 150 млн приватних будинків. Енергії, збереженої при переробці однієї скляної пляшки, досить, щоб лампочка в 100 Ватт горіла протягом 4 годин. Найбільший сміттєвий полігон у світі розташований в Америці. У місцевості Fresh Kills. Він займає площу в 1200 га, що дорівнює 1700 футбольним полям. Кожен день на нього звозять 13 тис. Тонн відходів.

Номер слайду 37

Після завершення будівництва Зимового палацу в м. Санкт-Петербург (Росія) вся площа була завалена будівельним сміттям. Імператор Петро III вирішив позбутися від нього оригінальним способом - наказав оголосити народу, що кожен бажаючий може взяти з площі все, що завгодно, і безкоштовно. Через кілька годин все сміття було розчищено. Щорічно у світі на смітник викидається 7000000 тонн одягу, з яких тільки 12% переробляється і повторно використовується.

Номер слайду 38

Скидання відходів у море в контейнерах не гарантує, що вода не буде забруднена, так як матеріал контейнерів схильний до корозії. Металеві контейнери руйнуються в морському середовищі за десять років, а бетоновані – протягом Тридцяти років. Найпоширеніше Сміття на планеті – сигаретні недопалки. Щороку їх викидається 4.500.000.000 штук.

Номер слайду 39

З середини 1990-х років у Європі та Північній Америці зародився рух фриганів - людей, які заперечують сучасну економічну систему і потяг до споживання, який лежить в її основі, а їжу знаходять на смітниках і в сміттєвих контейнерах. На звалищах фригани знаходять одяг і домашнє начиння, яке в разі непотрібності можуть обмінювати на блошиних ринках на інші речі без участі грошей.

Номер слайду 40

Номер слайду 41

Людство завжди буде залежати від природи і її стану. На даному етапі суспільству необхідно обов’язково переглянути своє недбале ставлення до навколишнього світу і перестати день за днем руйнувати свій єдиний будинок.

Номер слайду 42

Дякую за увагу!style.color

Номер слайду 43

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 3
Оцінки та відгуки
  1. Anna Tati
    Вдячна Вам, за насичений корисною інформацією, урок"
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Алєксєєвець Поліна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  3. Боровик Ирина
    Змістовний, продуманий, інформативний урок! Дякую!
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Пов’язані теми
Екологія, Розробки уроків
Додано
25 грудня 2017
Переглядів
13810
Оцінка розробки
5.0 (3 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку