План-конспект уроку німецької мови у 5 класі
Тема: Der Mensch und seine Freizeit. Hobbys.
Мета:
Навчальна: повторити та активізувати ЛО до теми, вчити вживати їх у діалогічному мовленні, повторити вивчений ГМ (порядок слів у простому розповідному реченні), закріпити набуті мовні навички, удосконалювати навички читання
Розвивальна: розвивати уміння розуміти отриману інформацію, пам'ять, логічне мислення, інтерес до вивчення німецької мови
Виховна: виховувати повагу до співрозмовника, толерантне ставлення один до одного
Хід уроку
Оргмомент: Guten Morgen, liebe Jungen und Mädchen. Es hat schon geklingelt und die Stunde beginnt. Wir beginnen unsere Stunde mit dem Lied
„ Guten Tag, Guten Tag, hallo, wie geht’s (2 mal)
Danke, prima, gut (3 mal)
Tschüß, auf Wiedersehen“
Heute in der Stunde werden wir
Фонетична зарядка: Wiederholung der Regeln des Lesens (Kärtchen) + вправа на читання
Welche Hobbys kann man haben? Was machen die Menschen in der Freizeit?
(спочатку діти називають види хобі, потім розкодовують слова, зашифровані на дошці): schwimmen, spielen, tanzen, wandern, picknicken
Інші учні по черзі підходять до малюнків, розташованих на дошці і прикріплюють до них назви хобі (назви надруковані на полосках паперу)
Діалогічне мовлення за допомогою м’ячика:
А тепер ускладнимо завдання. Sagt, bitte, wann macht ihr das?
Скажіть, коли ви це робите. (immer, oft, manchmal, selten, am Sonntag, am Morgen, am Abend, am Wochenende)
Ich tanze am Abend. Und du? …..
Як ми будували ці речення? Який порядок слів застосували? А який ще є? Що ви про нього знаєте? (стор. 85: правило). Записуємо по три речення у прямому та зворотньому порядку.
Gymnastik:
Спочатку діти виконують те, що написано, а потім пропонують свої варіанти.
Das Lesen: Üb. 3, S.89 (спочатку читаємо без переклада, потім шукаємо німецькі речення, аналоги українських, які дає вчитель)
Перевірка розуміння прочитаного: Üb. 4, S.90
Bild №1 ist über … . Bild №2 ist über … .
Hausaufgaben: Üb. 3, S.93 (прочитати, невідомі слова – до словника, виконати завдання вправи)
Fußball spielen |
schwimmen |
Rad fahren |
Volleyball spielen |
Federball spielen |
Tennis spielen |
Basketball spielen |
Klavier spielen |
Schach spielen |
stricken |
Musik hören |
Geige spielen |