Урок-презентація "Які особливості процесів запилення та запліднення у квіткових росли"

Про матеріал
Презентація до уроку біологія 7 клас з теми "Які особливості процесів запилення та запліднення у квіткових росли" Мета уроку:розширити знання учнів про квіткові рослини;ознайомити із різними способами запилення квіток;дати уявлення про подвійне запліднення у рослин;розвивати уміння порівнювати та робити висновки;виховувати бережливе ставлення до рослинного світу, що нас оточує.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Які особливості процесів запилення та запліднення у квіткових рослин. Кравченко В. В.

Номер слайду 2

Запилення – перенесення пилку з пиляків на приймочку маточки.

Номер слайду 3

Типи запилення. Перехресне запилення. Самозапилення

Номер слайду 4

Пилкові зерна, щоб утриматися на приймочці маточки, мають певні пристосування: вирости, шипики, нерівності, борозни…

Номер слайду 5

Самозапилення. Самозапилення відбувається в межах однієї квітки, найчастіше всередині бутона, ще до розкриття квітки (квасоля, пшениця, горох, рис, бавовник, льон, помідор, ячмінь, овес).

Номер слайду 6

Види перехресного запилення1. За допомогою вітру (анемогамія) – до 10% рослин квітки примітивні, інколи без оцвітини, пилок легкий, дрібний, цвітуть до появи листків (дуб, бук, береза, вільха, граб, ліщина, тополя, осика, ковила, жито).

Номер слайду 7

2. За допомогою комах (ентомогамія) – до 90% рослин квітки з яскравою оцвітиною, запахом, нектарниками, пилок клейкий з нерівною поверхнею (вишня, яблуня, конюшина, метіола, лілія, тюльпан).

Номер слайду 8

3. Запилення птахами (орнітогамія) квітки з яскравою оцвітиною, запахом, нектарникам, пилок клейкий з нерівною поверхнею (орхідея-колібрі, дзвіночки- нектарниця).

Номер слайду 9

4. За допомогою води (гідрогамія) пилок містить повітряні камери і не тоне у воді (кушир, валіснерія, стрілолист, латаття, глечики).

Номер слайду 10

5. За допомогою тварин (зоогамія) квіти містять нектарники, що виділяють солодкий нектар, який споживають тварини (хіроптерофілія -кажанозапилення).

Номер слайду 11

6. Штучне запилення – здійснює людина з метою виведення нових сортів рослин і збільшення врожайності сільськогосподарських культур.

Номер слайду 12

Запліднення – це процес злиття чоловічої та жіночої статевих клітин з утворенням зиготи. Чоловічі статеві клітини у рослин дуже дрібні і називаються спермії. Жіночі статеві клітини значно більші і називаються яйцеклітини.

Номер слайду 13

Процес подвійного запліднення у покритонасінних (квіткових) рослин, С. 114

Номер слайду 14

Спермії знаходяться у пилковому зерні, а яйцеклітина у зародковому мішку насінного зачатка.

Номер слайду 15

Подвійне запліднення. Було відкрите у 1898 р. С. Г. Навашиним.

Номер слайду 16

Спермії зливаються: один з яйцеклітиною, а другий з центральною клітиною. Так відбувається подвійне запліднення. Подвійне запліднення

Номер слайду 17

Цікаво знати

Номер слайду 18