Тема : Добрий сніговичок.
Мета: Удосконалення навичок роботи з пластиліном. Розвивати творчу фантазію,образне мислення, уяву учнів. Виховувати почуття прекрасного.
Обладнання: Кольоровий пластилін, стеки, підкладні дощечки,малюнок сніговита, ілюстрація « Розваги дітей взимку»
Хід уроку :
І. Організація класу
ІІ. Перевірка готовності дітей до уроку, підготовка місця.
ІІІ. Створення емоційного фону.
Полетіли в трійці коні – стрибунці,
У санях повезли дівчину вони.
Має біле личко дівчина чудова.
Рукавом змахнула у дерев обнови.
Все навкруг іскриться, все переливається,
Білокоса дівчина дітям усміхається.
Ви ж часу не гайте, швидко відгадайте.
Що за трійка мчалась? Як дівчина звалась? ( Зима і зимові місяці)
ІV.Вивчення нового матеріалу.
-
Оголошення теми та мети уроку.
-
Сьогодні на вас чекає зустріч з прекрасним, цікавим, дивовижним світом неживої природи. Про зиму – чарівницю, про її прекрасні картини природи піде розмова на уроці.
-
Вступна бесіда
-
За вікном чарівна красуня – зима. Краса зимової природи надихає поетів, композиторів, художників. Яскраво і точно передають вони образи і зимового ранку, і засніженого саду, і поля.
-
Отже , будьте пильними і спостережливими, вирушайте у світ зимової краси і зимових див.
-
А чи можемо ми побачити, почути,відчути природу взимку? ( Діти висловлюють думки)
-
Бесіда за ілюстрацією « Зимові розваги»
-
Ігрова ситуація
-
От зараз я розповім історію одного доброго маленького Сніговичка . А було це так. Зліпили діти сніговита,поставили в глибині двора і забули. Одного разу він наважився звернутися до собаки,ввічливо привітався, назвав своє ім’я. Але і той не звернув уваги на нього. Засумував Сніговичок : « Незабаром пригріє сонечко, я розтану. Невже справжнього доброго друга так ніколи і не зустріну?»
-
А як би ви вчинили, коли б Сніговичок запропонував вам свою дружбу вам?
-
То ж давайте виліпимо друга Сніговичка добрим та веселим, таким яким би ви його уявляєте.
-
Аналіз будови Сніговичка.
-
Енергізатор ( вірш А. Костецького « Добрий Сніговик» - руханка)
-
Робота з пластиліном. Планування трудових дій.
-
Правила техніки безпеки та культури праці.
-
Самостійна робота.
V. Підсумок уроку
- Ну, а тепер запросимо всіх Сніговиків на ось цю лісову галявину, щоб їм не було самотньо ,щоб вони теж могли всі разом подружитись і повеселитись. ( Створення колективної композиції « Сніговички на лісовій галявині»)
Прибирання робочого місця. Особиста гігієна.