Конспект уроку
з інформатики
для 7-го класу
Підготувала
Вистороп Тетяна Василівна
Тема. Величини. Команда присвоювання
Мета: ознайомити учнів з поняттям величини, змінної, розглянути типи змінних, ознайомити з призначенням та використанням вказівки присвоювання; сприяти розвитку логічного мислення, пізнавальної активності, уваги, спостережливості; виховувати уважність, дисциплінованість, цілеспрямованість у досягненні мети.
Очікувані результати. Після уроку учні/учениці зможуть:
-
застосовувати та пояснювати на прикладах терміни та поняття;
-
пояснювати поняття величини, змінної та операції присвоювання.
-
називати базові алгоритми роботи зі змінними: обмін значеннями.
Тип уроку: засвоєння нових знань
Обладнання: комп’ютери, проектор, мультимедійна презентація, роздатковий матеріал, ілюстративний ряд.
Хід уроку
-
Організаційна частина.
-
Привітання.
-
Перевірка присутніх.
-
Перевірка готовності учнів до уроку.
-
Актуалізація опорних знань.
-
-
Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми та мети уроку.
-
Ребуси.
-
Розгадайте ребуси.
-
Поясніть значення слів-відгадок.
(Скретч)
(Алгоритм)
(Скрипт)
-
Сьогодні ми продовжимо знайомитися з алгоритмами.
-
Зокрема ознайомитися з поняттям величини, змінної та розглянете типи змінних, ознайомити з призначенням та використанням вказівки присвоювання.
-
Вивчення нового матеріалу.
-
Словникова робота.
-
Розшифруйте анаграму.
ИВЧЕНИЛИ
ВЕЛИЧИНИ
АСНАТОНК
КОНСТАНТА
ІНЗАМН
ЗМІННА
-
Знайдіть у підручнику пояснення даних термінів.
-
Яким визначеннями їх можна замінити?
-
Наведіть приклади змінних величин в інформатиці.
-
Наведіть приклади сталої величини в інформатиці.
-
Вибіркове читання (с. 121 – 122 підручника).
-
Зачитайте речення, які містять:
-
іноземні слова;
-
знаки;
-
математичні вирази;
-
вигляд команди присвоєння.
-
Тренувальні вправи.
-
Позначте ті документи, які можна вважати алгоритмами.
-
Каталог книжок у бібліотеці.
-
Порядок набирання міжнародного телефонного номера.
-
Рецепт приготування яєчні.
-
Настінний календар на поточний рік.
-
Програма телепередач.
-
Укажіть під кожним зображенням алгоритму побудови трикутника форму його подання.
а)
___________________________
|
б)
__________________________
|
в)
1) Узяти чистий аркуш паперу.
2) Узяти синій олівець.
3) Накреслити відрізок з координатами (0; 100), (-50; 0)
4) Накреслити відрізок з координатами (-50; 0), (50; 0)
5) Накреслити відрізок з координатами (50; 0), (0; 100)
____________________________
|
|
-
За допомогою блок-схем закодовано народні прислів’я. Розкодуйте їх та запишіть.
-
Відтворіть блок-схему алгоритму за представленим скриптом.
-
Узагальнення та систематизація знань.
-
Робота за комп’ютером.
-
Виконання завдання 1 (с.127 підручника)
https://www.youtube.com/watch?v=VkmcCFzYHg4
-
Виконання завдання 2 (с. 130 підручника)
https://www.youtube.com/watch?v=Y8in4wQKixU
-
Підсумки уроку.
-
Вправа «Три слова».
-
Назвіть три слова-іменники, які є поясненням теми уроку.
-
Інструктаж з домашнього завдання.
-
Опрацювати п. 4.1 підручника.
-
Виконати завдання 8, с. 133 підручника.