Тема: Потреби. Проблема вибору. Обмеженість ресурсів.
Мета: закріплювати знання учнів про потреби і ресурси, формувати в учнів поняття «проблема вибору» і створити уявлення про існування обмеженості ресурсів і необхідності їх збереження; розвивати вміння порівнювати; виховувати любов до природи, дбайливе ставлення до неї.
Обладнання: оповідання «Історія Сонечка», ілюстрація Сонечка,мультфільм «Про грибок», економічний словник, квітка-економіка, картинки, зошит-посібник.
Хід уроку
І. Організація класу.
Цікавадуже штука
Економіка - наука!
Нас навчаєрозуміти,
Як на світі добре жити.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
VІ. Вивчення нового матеріалу.
Слухання оповідання
-1-
ПОТРЕБИ – головні – потреби без яких ми не можемо прожити.
ФіЗХВИЛИНКА
Зайченята крокували,
Нахилялись до землі.
Потім встали, руки в боки,
І зробили три підскоки.
Потім розминали плечі.
Рівні спинки у малечі!
Руки вгору, опустили
І за парти тихо сіли.
Для маленької дитини
Треба лиш любов родини,
Люлька, соска, пелюшки,
Кашка, сік і іграшки.
Тільки хлопчик підростає.
Він потреби інші має:
Хоче «Денді», пленер, гумку
І, як у рекламі, сумку,
«Гаррі Потера» і «Фанту»,
Щось смачненьке до сніданку,
Ковзани і светр стильний,
На додачу ще й мобільний!
-2-
V. Закріплення матеріалу.
1. Робота в групах.
Кожна група отримує картинки (5шт.) і поділяють їх на головні і другорядні потреби.
2. Робота в зошиті. (с.23)
- Згадайте, будь ласка, яка проблема вибору стала у наших зайчиків? (з чого зробити стільці)
- З чого вирішили зробити стільці зайчики? (з дерева)
- Як ви думаєте, а яка зараз постала проблема у них? (де взяти дерево)
2. Слухання історії про зайців (с. 24)
- Хто з героїв правий? Чому?
- Діти, ось ми і дійшли до слова ОБМЕЖЕНІСТЬ РЕСУРСІВ.Ресурси небезмежні і вони можуть колись закінчитися.
3. Перегляд мультфільму «Про грибок».
- Яка виникла потреба у тварин?
- А можемо сказати, що природний ресурс (грибок) був обмежений, не міг вмістити всіх тварин?
ІV. Підсумок уроку.
Дев’ятьсірихшпаченят
У однімгніздісидять.
А шпачиха все літає,
Бо про діток добре дбає.
Кому кашки, кому юшки,
Кому чорнікапелюшки,
Кому чистусорочину,
Кому посмішкушпачину.
(Потреби в їжі, одязі…)
-3-