Усе про мистецтво. Інтелектуальна гра.

Про матеріал
Конспект уроку створенний за методичними рекомендаціями сьогодення. Бути у великій країні Мистецтво-це круто!!!!! Запрошуємо усіх.
Перегляд файлу

Методичний кабінет

Великоолексинського ліцею

Інтелектуальна гра

«Все про мистецтво»

                                              

                                                    Підготувала та провела

                                                Вчитель початкових класів

                                                вищої категорії

                                                Кузьміч Олена Костянтинівна

Клас:  4

Тема: «Все про мистецтво»

Мета:

  • формування предметних компетентностей:

 – надати дітям теоретичних знань про мистецтво,

 – продовжувати формувати інтерес до мистецтва,

       – розширювати уявлення до прекрасного;

  • формування ключових компетентностей:

       – розвивати критичне мислення, уяву та увагу;

 – формувати мистецьку ерудицію та художньо-естетичну вихованість особистості;

 – виховувати шанобливе ставлення до культурно-мистецьких надбань українського народу;

– навчати основ духовності та естетичної культури особистості.

 

(За програмою національного виховання в закладах освіти Рівненщини на 2020-2025 роки.)

 

«Справжнє мистецтво не має часових меж. Воно-вічне.»

                                                                                                  Платон Майборода

Хід заняття

Мистецтво існувало з найдавніших часів, адже потреба створити прекрасне захоплюватися красою та гармонією навколишнього світу закладена у людині самою Природою. Саме тому мистецтво ніколи не старіє. Створені сотні, тисячі років картини, скульптури, будівлі бентежать нашу душу й сьогодні своєю красою і досконалістю. Мистецтво – це те, що дозволяє людині відриватися від щоденного побуту і відчувати світ духовного та прекрасного. А тепер прислухайтесь до звуків, пригадайте, як співають птахи, як б’ються хвилі, як шелестить осінній вітер, як накрапає дощ у вікно – у всьому чується прекрасне. Це все і є мистецтвом.

До прекрасного

Святе мистецтво! В пензлі чи пері

Є сила дати вічність кожній рисі

Хмарині, що пливе в небесній висі,

Веселих променців химерній грі,-

Вони спиняють пору віт в горі

І подорожніх, що ідуть у лісі,

І корабель, що при скелястім мисі

Навік в заливі кинув якорі.

Дитя весну, і літа, і падолисту,

Що вібрало чуть ясну твою окрасу

Мистецтво, ти даруєш благодать

І стримане, просте, хоч повне змісту

Ти вмієш вирвать мить із плину часу

І в ній божисту вічність передать.

 Зараз ми з вами побуваємо в прекрасній країні Мистецтва.

 

Зараз ми із вами подорожуємо по містечку  Образотворче мистецтво. Конверт із завданнями  для нашого класу передала чарівна фея. Відкриймо його і побачимо, які ж завдання підготувала вона нам.

    Злий чарівник зафарбував  наші картини невидимою фарбою, але технології   ХХІ століття дозволять нам відреставрувати, відновити ці картини.

    Гра «Знайди картину»

Друге завдання ще важче, ніж перше. Злий чарівник пошматував шедеври українського мистецтва картини видатної української художниці Катерини Білокур. Просимо їх відновити.

 Гра «Пазли»

Молодці. Команди гарно справились із завданням!

Відвідаємо друге містечко під назвою Музичне мистецтво.

   Ми уже знайомі з ноткою Антоном та Наткою. Вони нам пропонують знайти у різних словах назви ноток. На це завдання у вас хвилинка. Хто більше придумає слів, той і переможець у цьому конкурсі.

   Конкурс «Знайди нотку».

    А тепер музичні загадки, які передав нам Антон.

1. То товстішає, то худне, на всю оселю голосить. (баян або акордеон)

2. Хто стоїть як вартовий перед нотними рядками? Хто рядок нам відкриває, місце нотам визначає? (скрипковий ключ)

3. Сам із вільхи та із дуба, в роті чорні й білі зуби, ти до них торкнись рукою, враз почуєш звук чудовий. (фортепіано)

4. Сам пустий, голос густий, дріб вибиває, людей збирає. (барабан)

5. З піснею цією діти виростають, бо її матуся кожному співає. (колискова)

6. Під музику таку крокують всі військові. В ній чуєш ритм чіткий, вона веде в похід. (марш)

Зараз рекламна пауза.

Пропонуються завдання для гостей.

 Не можна зволікати! Слід якомога швидше знайти продовження і проспівати пісню:

  • Дощик, дощик,  ……..  капає дрібненько
  • Ой є в лісі ……. Калина
  • В нашої бабусі …….. ой веселі гуси
  • Ой на горі жито ……. Сидить зайчик
  • Грицю, Грицю …….. до роботи

 

  Молодці наші гості.

Наступне містечко, яке ми відвідаємо – це Літературне мистецтво.

Перший конкурс – дописати речення.

                   Відшуміли поза гаєм

                    Щедрим колосом……(поля)

                    Називається…….. (врожаєм)

                    Те, що родить нам земля

   Хто в хустині червоненькій

    Став у лісі між…….(дубів)  

  Містечко Екранне мистецтво дарує нам кросворд.

 1. Хто той, хто грає на музичному інструменті (музикант)

 2. Спеціальні фарби, що використовуються для надання обличчю актора відповідного вигляду (грим)

 3. Музичний інструмент, що у лісі – родиться, на столі –робиться, візьмеш у руку – плаче (скрипка)

 4. Виконавець ролей у театральних виставах (актор)

 5. Особа, яка керує постановкою спектаклю чи кінофільму (режисер)

 6. Жінка, яка захоплюється вишивкою (вишивальниця)

 7. Людини, яка добирає одяг для акторів (костюмер)

 8. Театральне дійство (вистава)

  9. Автор картини (художник)

Ми побували у великій чарівній країні Мистецтво, що нового ви дізналися?

Якщо життя сумне – де шукати відраду—звичайно ж у мистецтві.

Діти! Яке містечко мистецтва, на вашу думку, найголовніше. (диспут)

    Де б ми не були,  яке б містечко не провідували, ми знаємо, що мистецтво – вічне. Взаємодія різних видів мистецтва – зумовлює виникненню цікавих нових шедеврів.

docx
Пов’язані теми
Мистецтво, 4 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
27 січня 2023
Переглядів
305
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку