Тема : Усний журнал до Дня Покрови, Дня українського Козацтва, Дня захисників та захисниць України.
Мета : Поглиблювати знання дітей про історію України, прищеплювати любов до національних традицій, народної мудрості; розвивати вміння бути сильним, сміливим, спритним; виховувати почуття відповідальності за долю держави, готовність стати на захист інтересів країни
Обладнання : презентація до дня козацтва, обіцянки для захисників, пазли, доміно, прислів’я, сердечка подарунки для захисників, медальки для дітей.
Хід виховного заходу
За Дніпровськими порогами,
За південними дорогами,
За степами за широкими,
Наші прадіди жили,
Мали Січ козацьку сильную,
Цінували волю вільную,
Україну свою рідну
Як зіницю берегли.
1 сторінка « Історія виникнення свята Покрови»
1 жовтня Україна відзначає одразу три головних свята для держави – це День захисників і захисниць України, Покрова Діви Марії (Богородиці) та День українського козацтва.
Усі ці свята дуже взаємопов’язані й виникали послідовно. 1 жовтня православні християни святкують день Покрови Пресвятої Богородиці.
У народі говорять: «Покрова накриває траву листям, землю снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем».
В цей день зʼявляється Богородиця та захищає своїм покровом усіх людей. Вітаю вас усіх зі святом Покрови Пресвятої Богородиці!
Послухайте історію виникнення цього свята
2 Сторінка журналу « Свято козацтва»
-Любі діти! Чи знаєте , хто захищав наш народ у давнину від ворогів? Так, козаки.
-А козаки вважали своєю Берегинею та Покровителькою Пресвяту Богородицю. Щоразу, йдучи в похід чи повертаючись із нього, козаки зверталися до неї із молитвою. Зі святом Покрови співпадає святкування Дня українського козацтва. З давніх-давен Божа Матір вважалася покровителькою усього українського козацтва. А на Січі запорозькі козаки збудували церкву на честь Покрова Богородиці з її іконою.
Цікаво, що козаки настільки глибоко й щиро шанували образ Покрови Божої Матері, вірили у її силу й урочисто святкували цей день, що у народі закріпилася й друга назва свята – Козацька Покрова. Українське козацтво надзвичайно цікаве та важливе явище в історії як країни так і світу. Однак козаки були не просто вояками, адже поряд силою, мужністю, розумом, хитрістю, вони шанували та берегли рідну культуру, традиції та звичаї.
3 сторінка журналу « Який ти , козак?»
-Давайте спробуємо сказати якими є козаки.
4 сторінка « Чи справжній козак?»
Козаком бути це почесно, але стати ним - надзвичайно складно. Щоб стати справжнім козаком, слід було пройти дуже нелегку школу навчання й скласти суворі іспити, які витримували не всі, тож не всі й ставали козаками.
Тож давайте перевіримо і вас, виконаємо завдання:
І конкурс – «Продовж прислів’я»;
ІІ конкурс – «Зібрати малюнок ( пазли)»;
ІІІ конкурс –« Домалюй казкові вуса».
5 сторінка « День захисників Вітчизни»
-Ми з вами вже знаємо, хто такі козаки, звідки вони. Але ж зараз козаки не живуть на Січі, не носять червоних шароварів, шаблю…чи можемо ми сказати, що зараз козаків не має?
-НІ! Правильно, дітки, козаки є, були і будуть!!! Просто через зміну часу, зовнішній вигляд і зброя змінилась у наших захисників. Замість шаблі – автомат, замість коня – броньована військова техніка. І перевірка їх на силу і міцність теж змінилась!
Тож давайте перевіримо , чи готові ви стати захисником нашої країни. Продовжимо конкурси:
ІV конкурс – « Сильні руки»
V конкурс – «Пограймо в доміно»
Підсумок заняття.
Запорізький козак і воїн – ці поняття , ніколи не розділялися одне від одного. Тож давайте побажаємо всім захисникам козацького здоров’я, патріотичного духу та перемоги!
Подяка для захисників та захисниць
Нагородження медальками учнів.