Відеоурок "Рух і взаємодія частинок речовини"

Про матеріал
Дізнаємося, чи існують «загальні правила поведінки» атомів і молекул. Вивчимо, що таке дифузія і броунівський рух. Побачимо взаємодію частинок речовини. Навчимося розв’язувати цікаві задачі. Давайте навчатися разом. До підручника «Фізика 7 клас". Автори: Бар'яхтар В., Божинова Ф., Кірюхін М., Кірюхіна О. (2024 р.).
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Рух і взаємодія частинок речовини7 Перейти на Ютуб-канал «Дистанційне навчання»Урок 6

Номер слайду 2

Що заважає фізичним тілам розпастися на окремі молекули? Вони спокійнісінько лежать роками майже незмін-ними. Дослідники знаходять метеорити, вік яких складає мільярди років. Вони теж не розсипалися на окремі молекули. Чому так відбувається? Відповідь на це та багато інших запитань ви отримаєте в цьому уроці.

Номер слайду 3

Ідею, що речовина складається з маленьких тілець — атомів (у перекладі з грецької — «неподільні»), висловив давньогрецький філософ Демокрит майже 25 століть тому. Зараз ми маємо безліч підтверджень існування атомів і молекул, є навіть знімки окремих атомів. Демокрит(460–370 рр. до н. е.)

Номер слайду 4

Але тоді ідею Демокрита просто забули. Її повернення відбулося лише в XIX ст. Саме тоді почалися інтенсивнідослідження та було створено молекулярно- кінетичну теорію (скорочено МКТ).

Номер слайду 5

Три основні положення МКТ.

Номер слайду 6

Безперервний хаотичний рух частинок речовини називають тепловим рухом, тож природним є припущення, що за більш високої температури цей процес прискориться. Дійсно, в теплому місці дифузія води та мідного купо-росу пришвидшується.

Номер слайду 7

Цей рух отримав назву на честь шотландського ботаніка Роберта Броуна, який першим спостерігав його в 1827 р. Розглядаючи в мікроскоп завислі у воді пилкові зерна, Броун помітив, що вони весь час рухаються, пос-тійно змінюючи швидкість. Роберт Броун(1773–1858 рр. до н. е.)

Номер слайду 8

Якщо між молекулами є притягання, то чому розбита чашка не стає цілою після того, як її уламки притиснуть один до одного? Пояснити це можна тим, що міжмолекулярне притягання стає помітним тільки на дуже малихвідстанях — таких, які можна порівняти з розмірами самих молекул.

Номер слайду 9

Молекули не лише притягуються одна до одної, а й відштовхуються. Зазвичай у рідинах і твердих тілах притя-гання врівноважується відштовхуванням. Але якщо стискати рідину або тверде тіло, то відстань між молеку-лами зменшиться і міжмолекулярне відштовхування стане сильнішим, ніж притягання.

Номер слайду 10

Повну презентацію дивіться у відеоуроці.−−−−

pptx
Додано
20 вересня
Переглядів
467
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку